Hi Media- spektrum rozwiązań

HiMedia, jako jeden z niewielu producentów, ciągle pracuje nad doskonaleniem swoich produktów. Systematycznie pracują nad rozwijaniem asortymentu produktów, aby każdy użytkownik mógł znaleźć odtwarzacz najlepiej spełniający jego potrzeby- bez konieczności przepłacania za dodatkowe funkcje. Bo dlaczego mamy płacić za coś, co nie jest nam potrzebne?

Poza ciągłym oferowaniem wielu nowych modeli, HiMedia ciągle doskonali produkty, które są dostępne dla na rynku. Doskonałym przykładem jest ciągła aktualizacja firmware. Kolejne wersje oprogramowania dodawały wiele przydatnych funkcji: rozszerzały liczbę dostępnych języków menu, dawały większą swobodę w serfowaniu po internecie lub po prostu usuwały nieliczne błędy zgłaszane przez użytkowników. Przykładowo, dla odtwarzacza HiMedia HD 600B wprowadzono wiele nowych, interesujących zmian, jak na przykład:

· możliwość wybierania napisów z dowolną nazwą z dowolnego miejsca na dysku,

· dla HiTV (IMS) dodano wsparcie multiserwerów, co poprawia szybkość odtwarzania,

· możliwość dodawania folderów lub plików do listy ulubionych.

Odtwarzacze HiMedia umożliwią korzystanie z wielu interesujących funkcji, takich jak przeglądanie stron internetowych, a nawet oglądanie telewizji internetowej Ipla* lub TVN Player* dla odtwarzaczy wyposażonych w system operacyjny Android.

*stan na czerwiec 2012. Funkcjonalność serwisów zależy od umów stron trzecich.

Dodatkowo, dzięki możliwości instalacji bezprzewodowej klawiatury/ pilota będzie to wygodne jak nigdy przedtem. Należy pamiętać jednak, że odtwarzacz sieciowy nie jest komputerem osobistym. Niektóre strony internetowe z obsługą FLASH, FLASH video, ActiveX, Java lub innych mogą się nie ładować lub mieć ograniczoną funkcjonalność.

Obecnie posiadamy w swojej ofercie aż 5 modeli, które różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również rozwiązaniem wielu istotnych funkcji. Różnice są bardzo często bardzo subtelne- wpływają jednak na cenę końcową urządzenia.


HiMedia HD600B

Jeden z pierwszych odtwarzaczy sieciowych HiMedia dostępnych na rynku, który spowodował szerokie spopularyzowanie odtwarzaczy w Polsce. Solidna aluminiowa obudowa umożliwiająca łatwy montaż dysków i dotykowy wyświetlacz stały się znakiem rozpoznawalnym całej serii B. Odtwarzacz został wyposażony również w rozwiązania software-owe, które stały się standardem dla swoich następców: wbudowany klient BitTorrent, zintegrowana przeglądarka internetowa oraz dodana ostatnio możliwość tworzenia listy ulubionych plików.

Od niedawna HD600B dostępne w niezwykle korzystnej cenie 589.00 PLN brutto.


HiMedia HD900B

Następca sławnego modelu HD600B. Wyglądem niczym nie różni się od swojego poprzednika. Większość rozwiązań jest wierną kopia „starszego brata”. Jedyne różnice jakie można zaobserwować polegają na zamianie chipsetu na nowszy model RTD1186 oraz rozszerzeniu pamięci RAM i FLASH.

Zmiany spowodowały, że możliwe stało się odtwarzanie filmów 3D (jeżeli posiadamy odpowiedni sprzęt- telewizor, kable, akcesoria oraz pliki wideo).

Zainstalowano również system operacyjny Android, a wraz z nim zyskano dostęp do tysięcy aplikacji.

Cena modelu HD900B to: 787.00 PLN brutto (wraz z adapterem WiFi).


HiMedia HD900A

Model o funkcjach identycznych do modelu HD900B. Jedyna różnica polega na zastosowaniu nieco innej, zdecydowanie mniejszej obudowy. Zdecydowano się zrezygnować z możliwości instalacji wewnętrznego dysku oraz kilku dodatkowych elementów (szczegóły w tabeli) dzięki czemu możliwe stało się również obniżenie ceny urządzenia. Wszystkie urządzenia wyposażone są standardowo w adapter WiFi.

Cena modelu HD900A to: 587.00 PLN brutto (wraz z adapterem WiFi).


HiMedia HD910B

Kolejna modyfikacja modelu HD900B. Funkcjonalnie jest identyczny i ponownie większość zmian jakie wprowadzono dotyczą odświeżenia obudowy urządzenia: dołożono dodatkowy port USB 2.0, zmieniono wyświetlacz znacznie zwiększając widoczność znaków, zrezygnowano z dotykowego panelu przedniego. Zachowano natomiast możliwość montażu dysku wewnętrznego.

Cena modelu HD910B to 627.00 PLN brutto (wraz z adapterem WiFi).


HiMedia HD900C

Najbardziej rozbudowany model HiMedia. Poza wszystkimi funkcjami w jakie wyposażono HD900B, dodano funkcje, które były dotychczas dostępne wyłącznie w bardzo drogich urządzeniach: dodano mechaniczne przyciski, które pozwalają na sterowanie urządzeniem również bez pilota. Udostępniono również aż 2 porty wyjściowe HDMI, co pozwala na podanie sygnału niezależnie na 2 urządzenia wyjściowe- w zależności od potrzeb. Po raz pierwszy zastosowano również pilota z programowalnymi przyciskami- po zaprogramowaniu jednym pilotem można sterować zarówno odtwarzaczem, jak i np. telewizorem.

Cena modelu HD900C 947,00 PLN brutto (wraz z adapterem WiFi).


Dla porównania, zamieściliśmy tabelę, która zawiera szczegółowe specyfikacje techniczne poszczególnych modeli i ułatwi Państwu wybór najlepszego rozwiązania.