Rewelacyjny system bezprzewodowego przesyłu HD (HDMI) i nie tylko

Przesył bezprzewodowy staje się coraz bardziej popularny. Powodów jest wiele, ale głównym atutem jest zmniejszona pracochłonność wykonania instalacji. Pozostawało jednak ograniczenie wynikające z kosztów i dostępności urządzeń. Dla wszystkich zainteresowanych tego typu rozwiązaniami mamy dobrą wiadomość - udało nam się znaleźć i przetestować kilka rozwiązań.
Najnowsze, które już znajdują się w naszej ofercie to:

Extender bezprzewodowy W2 pozwala na rozszerzenie sygnału HDMI bezprzewodowo w zasięgu ok. 25-30 metrów, zapewniając doskonały obraz oraz pełny cyfrowy dźwięk. Ściany nie stanowią przeszkody* - W2 jest idealny dla instalacji wielopomieszczeniowych. Prędkości transmisji osiągają 300 Mbps, obsługując nawet najbardziej wymagające sygnały HD. Urządzenie pozwala na szybką i łatwa instalację - wystarczy podłączyć źródło do nadajnika, a wyświetlacze do odbiornika.
* Ściany mogą nieznacznie osłabić sygnał, jednak możliwa jest transmisja sygnału 1080p na odległość ok. 10m. przez dwie ściany.

CE-LINK HDAVW01
Urządzenie umożliwiające bezprzewodowe przesłanie sygnału HD z jakiegokolwiek źródła na dowolny, oddalony wyświetlacz - w dowolnym miejscu, bez konieczności instalacji dodatkowych kabli. Zasięg urządzenia wynosi ok. 30m. Urządzenie jest gotowe do pracy w kilka sekund i nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowych ustawień. Obsługuje rozdzielczości do 1920x1080p przy 60 Hz @ 36bit i paśmie 225MHz. Urządzenie obsługuje protokół HDCP 1.2, EDID, CEC oraz szyfrowanie AES 128bit.


W przypadku instalacji wymagających bardziej tradycyjnego podejścia, znaleźliśmy również nowe rozwiązanie, SUM CB1 przeznaczone do przesyłu sygnału na odległość za pomocą kabla koncentrycznego RG-6, np. SCP SCP RG-6/UDC, których konstrukcja pozwala na zakup kabla na szpuli, a następnie przycinanie i zarabianie na wybraną długość.

CB1 to extender sygnału HDMI wykorzystujący do transmisji pojedyńczy przewód koncentryczny. Umożliwia przesył sygnału HDMI na duże odległości. Sygnał Full HD (1080p) może być przesłany na odległość do 120 metrów. System automatycznie ustawia wzmocnienie i equalizację, znika więc problem konieczności dostrajania urządzenia do długości kabla. Urządzenie jest zgodne z HDCP* oraz proste w instalacji - urządzenie samodzielnie dostraja parametry przekazu.
* Urządzenie nie działa z urządzeniami nie obsługującymi HDCP, np. kamerami.

Przykładowe akcesoria przydatne w instalacji z wykorzystaniem powyższego i podobnych urządzeń można znaleźć klikając odpowiednio na nazwy produktów: kabel SCP RG-6/UDC, zaciskarka, obrzynarka, pozłacane konektory RCA i BNC.
Na koniec, warto również wspomnieć o niezwykle przydatnym urządzeniu jakim jest miniaturowych rozmiarów przełącznik sygnału HDMI, który doskonale sprawdzi się również w zastosowaniach niekomercyjnych.

CE-LINK HSW0301S
HSW0301S to wysokiej klasy przełącznik sygnału HDMI w wersji 1,3b. Urządzenie posiada 3 wejścia i 1 wyjście. Poza funkcją łatwego przełączania pomiędzy sygnałami wejściowymi za pomocą przycisku na obudowie i możliwości sterowania pilotem IR, zapewnia także przełączanie inteligentne, czyli przełącza automatycznie na ostatnio podłączone urządzenie wejściowe. Obsługuje sygnały High-Definition, maksymalne rozdzielczości do 1080p oraz cyfrowe audio. Przełącznik jest kompatybilny z takimi urządzeniami jak: HD-DVD, SKY-STB, PS3, Xbox360 itp. Switcher wyróżnia się niezwykle miniaturowym rozmiarem, tylko 80x58x18 mm, a także ułatwiającym instalację, położeniem wejść w jednej linii.