Nagrywanie i odtwarzanie ProRes 422 (HQ) w HyperDeck Shuttle 2 już możliwe


14 listopada br. Blackmagic Design zakomunikował natychmiastową dostępność uaktualnionego oprogramowania dla nagrywarek HyperDeck w wersji 3.6, najnowszy software dla ich rewolucyjnych nagrywarek używających dysków SSD, dodający obsługę Apple ProRes 422 (HQ) do HyperDeck Shuttle 2, plus obsługę closed caption dla wszystkich modeli HyperDeck: Shuttle 2, Studio i Studio Pro.


Za jedyne 295,00 EUR netto, HyperDeck Shuttle 2 z nową funkcją kompresji ProRes znacząco redukuje rozmiar nieskompresowanych plików wideo zachowując pełną jakość 10-bitową, 4:2:2, pozwalając użytkownikom na nagrywanie do sześciu razy dłuższe. "Dodanie nagrywania i odtwarzania ProRes 422 (HQ) do HyperDeck Shuttle 2 pokazuje nasze ciągłe zaangażowanie do tworzenia otwartych systemów i daje użytkownikom wolność pracy na skompresowanych lub nieskompresowanych formatach," powiedział Grant Petty, CEO, Blackmagic Design. "Nagrywanie ProRes 422 (HQ) bezpośrednio na dysk, teraz kosztuje mniej za minutę niż nagrywanie na profesjonalną taśmę, dodatkowo jest dużo wydajniejsze. Dysk SSD 64GB kosztuje ok. $70 i może nagrywać przez 50 minut najwyższej jakości wideo ProRes. To oznacza jakość nagrywania za mniej niż $2 za minutę".

ProRes 422 (HQ) oferuje najwyższą jakość dla 4:2:2, generując minimalne straty, jak również szybkie eksportowanie i jest jednym z najpopularniejszych formatów wideo w high endowej postprodukcji i przemyśle broadcast. HyperDeck Shuttle zamienia tanie kamery w high endowe brodcastowe kamery, ponieważ umożliwia obejście kompresji kamery przez nagrywanie z SDI i HDMI bezpośrednio do każdego 10-bitowego formatu nieskompresowanego: QuickTime, Avid DNxHD MXF i od teraz Apple ProRes 422 (HQ). Dyski SSD są tanie i szybkie oraz mogą być podłączone do stacji dokującej dla natychmiastowego dostępu do plików, są więc najbardziej elastycznym, dostępnym medium nagrywającym.

Najnowsze uaktualnienie oprogramowania zawiera także wsparcie closed caption dla wszystkich modeli HyperDeck: Shuttle 2, Studio i Studio Pro.

HyperDeck Studio


HyperDeck Studio Pro

Obsługa closed caption możliwa jest w formatach wideo w rozdzielczości 1080HD i zapewnia sczytanie danych closed caption z wejścia SDI podczas nagrywania i zapisanie w formacie pliku .mcc, który jest kompatybilny z popularnym, autoryzowanym oprogramowaniem takim jak Maccaption. Następnie, podczas odtwarzania z HyperDeck, plik .mcc file zostaje odczytany i dane closed caption są zembeddowane na wyjściu SDI. Dla klientów oznacza to, że mogą prosto nagrywać wideo i odtwarzać z pełnym closed caption, jak również używać autoryzowanego oprogramowania do generowania plików .mcc do tworzenia closed caption przez programy.

HyperDeck Shuttle 2 z dodanym nagrywaniem i odtwarzaniem ProRes, jak również pełnym wsparciem dla closed caption, dostarcza klientom małe, w przystępnej cenie i zasilane baterią rozwiązanie, które jest perfekcyjną, obiektową nagrywarką.

Oprogramowanie HyperDeck 3.6 z obsługą ProRes i closed caption jest dostępne bezpłatnie do pobrania ze strony:

www.blackmagicdesign.com/support