Przygotuj się na czerwcowe mistrzostwa świata z tunerem DVB-T od C4i!

pika nona

Już niedługo, 12 czerwca rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Dlatego miłośnicy piłki nożnej już teraz powinni zaopatrzeć się w urządzenie, które zapewni śledzenie tego wydarzenia na bieżąco niezależnie od miejsca przebywania i nie pozwoli przegapić żadnej bramki. Szczególnie polecamy absolutną nowość - tunery Geniatech PT230 (wcześniej PT115) oraz WiTV, które umożliwią odbiór telewizji cyfrowej naziemnej na urządzeniu mobilnym: smartfonie lub tablecie. Tuner Newmi DM172T oraz Geniatech MyGica T119 zapewni odbiór DVB-T na PC lub laptopie. Dla odbioru domowego przyda się Bluetimes Coopa BT-3548HN - odtwarzacz sieciowy, który jest jednocześnie nagrywarką z podwójnym tunerem DVB-T.

 


 

Geniatech PT230 (dawniej PT115)

pt230 2

PT230/PT115m to miniaturowych rozmiarów tunery, które zapewnią dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej na ekranie większości popularnych urządzeń mobilnych: tabletów lub smartfonów z systemem Android i wyposażonych w złącze microUSB oraz obsługę standardu USB OTG. PT230 zmieniają tablet/smartfon w wysokiej jakości, przenośny odbiornik telewizyjny, co – za niedużą kwotę – znacznie rozszerza funkcjonalność tych urządzeń. Tunery współpracują z blisko 90 proc. tabletów i smartfonów dostępnych na rynku.

Obydwa urządzenie wyposażone są w antenę, która umożliwia odbiór telewizji w dowolnym miejscu. Miniaturowych rozmiarów tuner podłącza się do portu USB urządzenia przenośnego. Z marketu Google PLAY instalujemy bezpłatne oprogramowanie PAD TV, po czym rozpoczynamy automatyczne skanowanie kanałów. Po zakończeniu, możemy cieszyć się dostępnymi programami telewizyjnymi wszędzie tam, gdzie sięga zasięg DVB-T.

Elegancki i kompaktowy design, miniaturowy rozmiar, w pełni intuicyjna obsługa oraz wysoka czułość dołączanej anteny sprawiają, że z PT230 można korzystać w dowolnym miejscu, zarówno w domu, jak i na otwartej przestrzeni. Jedynym software’owym wymaganiem jest aktualizacja tabletu i telefonu z Androidem do wersji systemu 4.0 lub nowszej. Produkt nie wymaga połączenia internetowego ani też dodatkowego zasilania.

PT230 działa jako w pełni funkcjonalny tuner, pozwalając także na nagrywanie aktualnie oglądanego programu. Wyposażony jest również w funkcję Timeshift, która umożliwia pauzowanie, wznawianie i przewijanie oglądanego kanału telewizyjnego. Ponadto oferuje elektroniczny przewodnik po kanałach EPG, dzięki czemu w ławy i przejrzysty sposób można sprawdzić program TV z poziomu aplikacji mobilnej. Aplikacja Pad TV pozwala na utworzenie listy ulubionych programów, zwiększając komfort obsługi. Pod nazwą każdego kanału znaleźć można informację o bieżącej audycji oraz następnej. Ponadto tuner PT230 obsługuje również kanały w standardzie ISDB-T (kraje Ameryki Południowej oraz Japonia).


Aby płynnie odtwarzać kanały w jakości HD tuner musi być podłączony do urządzenia z procesorem Cortex o taktowaniu min. 1,2 GHz (np. Cortex A8). Telefon lub smartfon musi także posiadać co najmniej 512 MB pamięci RAM. PT115m odtwarza wideo w formacie MPEG-II Main Profile @ Main Level oraz MPEG-4 (H.264).

PT115m oraz PT230 to bardzo dobre propozycje dla wszystkich osób wybierających się z tabletem w podróż, czy urlop, którzy chcą mieć możliwość obejrzenia telewizji w każdym momencie i miejscu. Działanie Geniatech Pt115m prezentuje film umieszczony w srwisie YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=rr4qJ8C2pkk#t=40


Geniatech WiTV Tuner


witv tuner dvb-t

 

WiTV, to bezprzewodowy tuner który zapewni dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej na tablecie czy smartfonie z systemem Android lub na iPhonie, iPadzie, czy iPodzie Touch. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują lub chcą w plenerze obejrzeć oczekiwany mecz lub serial. Kieszonkowy WiTV odbiera sygnał DVB-T i przesyła go bezprzewodowo przez sieć WiFi do dowolnych urządzeń mobilnych z systemami iOS/MAC lub Android iOS – w domu i poza domem. Urządzenie wyposażone jest w akumulator oraz teleskopową antenę, co umożliwia odbiór telewizji w dowolnym miejscu poza domem. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia WiTV do zewnętrznej anteny DVB-T i korzystania z mobilnej telewizji w całym domu - w sypialni, kuchni, czy łazience. WiTV pozwoli na zupełnie bezpłatne oglądanie ulubionych programów telewizyjnych, czy wydarzeń sportowych w jakimkolwiek miejscu na swoim urządzeniu przenośnym, bez konieczności fizycznego połączenia.

           

Urządzenie posiada wbudowany akumulator litowo-jonowy, ładowany przez port USB za pomocą dołączonego do zestawu kabla MicroUSB - USB2.0, wystarczy podłączyć WiTV do komputera czy laptopa. Obsługuje zakres częstotliwości od 177.5 do 226.5MHz (pasmo VHF) oraz od 474 - 858MHz (pasmo UHF) i jest w stanie dekodować strumienie wideo MPEG-2, MPEG-4 i H.264 gdy łączność Wi-Fi obejmuje normy 802.11b / g / n.

Dzięki miniaturowym rozmiarom, w pełni bezprzewodowej pracy, wbudowanej baterii pozwalającej na 3-godzinne działanie, można korzystać z WiTV w dowolnym miejscu. Jedyne wymagania jakie należy spełnić to uaktualnianie systemu iPada, iPhone’a do wersji iOS 5.0 lub nowszej oraz tabletu i telefonu z Androidem do wersji 3.0 lub nowszej.

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta – wystarczy włączyć WiTV i podłączyć tablet do sieci WiFi, której źródłem jest WiTV. Odbiór telewizji umożliwia darmowa aplikacja SianoTV, dostępna na Google Play oraz App Store.


Geniatech T119

t119-w

Geniatech MyGica T119 to miniaturowy (40 x 22 mm) tuner DVB-T o wysokiej czułości wyposażony w złącze antenowe IEC. Po podłączeniu zmieni twojego laptopa w przenośne centrum multimedialne. Elegancki i kompaktowy design ułatwia korzystanie w podróży. Tuner kompatybilny jest także z Mini Android PC Geniatech: ATV1200, ATV310B

 

Kluczowe cechy:

 • Zaawansowane oprogramowanie do oglądania telewizji cyfrowej na komputerze
 • Cofanie i przewijanie programów na żywo dzięki funkcji Time-Shift
 • Elektroniczy przewodnik po programach (EPG)
 • Automatyczne wyszukiwanie programów telewizyjnych
 • Tworzenie listy ulubionych kanałów
 • Osobista cyfrowa nagrywarka wideo
 • Nagrywanie zaplanowane (tylko dla PC)
 • Wysoka czułość                     
 • W zestawie pilot do sterowania tunerem (tylko dla PC)

 

 Wymagania systemowe (dla HDTV):

 • Procesor 2 GHz
 • 256 MB pamięci RAM, zalecane 512 MB
 • Karta graficzna z min. 32 MB pamięci
 • Karta dźwiękowa
 • Wolny port USB2.0
 • Microsoft DirectX 9.0 lub wyższy
 • Microsoft Media Player 9.0 lub wyższy
 • Napęd CD-ROM (do instalacji sterowników i oprogramowania)
 • System Windows 7/Vista/XP

Newmi DM172T

dm172t-2

 

Newmi DM172T, przeznaczony dla laptopów i PC, umożliwia odbieranie cyfrowego sygnału telewizji naziemnej DVB-T i nagrywanie w czasie rzeczywistym lub tworzenie harmonogramu nagrywania, a także słuchania cyfrowego radia. Pracuje w Windows XP/Vista/7. Posiada funkcję Timeshift oraz funkcję dekodowania napisów. Obsługuje wideo H.264/MPEG-4 lub MPEG2, zmiksowany MPEG1, audio AC-3.

DM172T jest łatwy w instalacji i użytkowaniu, po prostu plug-and-play. Wyszukiwanie kanałów może odbywać się zarówno ręcznie jaki automatycznie. Cyfrowy odbiór gwarantuje ostry obraz TV  i jakość dźwięku audio oraz radio zbliżoną do jakości CD.


Bluetimes Coopa BT-3548HN

bt3548-1185

Bluetimes Coopa BT-3548HN to zarówno odtwarzacz sieciowy jak i multimedialna nagrywarka HD z tunerem DVB-T z dostępem do internetu (Gigabit Ethernet). Zbudowana została na cenionym procesorze Realtek 1185 DD, znanym m.in. z bardzo popularnego odtwarzacza HiMedia HD600B. Zapewnia on płynne odtwarzanie muzyki i filmów w większości występujących formatów w rozdzielczości HD 1080p. Model BT-3548HN umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na zainstalowanym dysku twardym do 3TB (niezawartym w zestawie) w rozdzielczości HD. Posiada również funkcję Timeshift znaną z dekoderów telewizji satelitarnej – pozwala na zatrzymywanie i późniejsze wznawianie programu telewizyjnego oglądanego na żywo. W modelu zaimplementowano dwa tunery DVB-T /MPEG-4, dzięki czemu możemy np. oglądać film podczas, gdy odtwarzacz nagrywa zaprogramowany wcześniej inny film, program lub mecz. Posiada złącza: CVBS, YPBPR, USB2.0, optyczne, koaksjalne, port sieciowy Rj45, antenowe, superszybki port USB3.0 - prędkość przesyłu do 5Gbps,  wyjście HDMI  v1.3, 1080p, oraz czytnik kart SD.  Zapwnia także funkcję auto-play dla filmów, muzyka, zdjęcia oraz krystalicznie czysty dźwięk cyfrowy surround 7.1- kanałowy. Możliwa jest obsługa bez pilota, dzięki sześciu przyciskom na panelu czołowym..


Wszystkie urządzenia są w bieżącej ofercie C4i i niektóre z nich są dostępne już prosto z magazynu (w ograniczonych ilościach).

W razie pytań i wątpliwości dzwoń: +48 22 486 4 24 lub napisz: tomasz@c4i.com.pl