Dziecinnie proste rozwiązania na Dzień Dziecka

Nie masz prezentu dla Dziecka - teraz już masz: wyjątkowe ceny w C4i tylko do 1 czerwca 2014 !

 

W związku z nadchodzącym Dniem Dziecka, dla dzieci małych i dużych proponujemy rozpatrzyć następujące warte zainteresowania nieszablonowe prezenty, które ucieszą z pewnością każde dziecko małe i duże. Dodatkowo naszym Klientom (którzy dokonali zakupów w przeszłości), zgłaszającym się z hasłem Dzień Dziecka oferujemy do 1 czerwca 2014r., 20% rabat od cen podanych w tabeli w dalszej treści artykułu.

 

 

 

Jak za niewielkie pieniądze zrobić ze zwykłego telewizora inteligentny i wielozadaniowy Smart TV oraz centrum multimedialne?

   
 

Mini Android PC to urządzenia, dzięki którym telewizor wyposażony w złącze HDMI nabiera całkiem nowych funkcjonalności. Telewizory Smart TV przeżywają obecnie rozkwit, mają wbudowane przeglądarki internetowe, posiadają możliwość odtwarzania zdjęć, muzyki i filmów z zewnętrznych źródeł, a także oglądania wideo na życzenie i instalowania dodatkowych aplikacji. Daje to ogrom możliwości. Aby obejrzeć film na YouTube, sprawdzić pocztę, czy porozmawiać ze znajomymi na Facebooku lub Skype wystarczy pilot i wygodna kanapa. Co w sytuacji kiedy posiadamy dobry telewizor, ale kupiony jeszcze przed erą Smart TV? Idealnym rozwiązaniem jest Mini Android PC.

Dzięki takim wszechstronnym urządzeniom na ekranie telewizora możemy cieszyć się z praktycznie wszystkich udogodnień dostępnych na smartfonach lub tabletach, oglądać filmy, przeglądać zdjęcia i słuchać muzyki z dowolnego źródła – czy to pendrive, karty pamięci, Internetu, czy też sieci lokalnej.

Odtwarzacze marek takich jak HiMedia czy Geniatech są wyposażone w system Android, który pozwala na intuicyjną i łatwą obsługę. Na urządzeniach można zainstalować i uruchamiać dowolne aplikacje, dokładnie tak jak na telefonie czy tablecie. Zwiększa to ich możliwości w porównaniu do tradycyjnych odtwarzaczy multimedialnych, które cechują się obsługą niewielkiej liczby dodatkowych aplikacji. Android w sprzęcie HiMedia oraz Geniatech pracuje bardzo płynnie. Istnieje możliwość pobrania aplikacji z preinstalowanego sklepu Google Play, natomiast aplikacje niedostępne w sklepie mogą być instalowane z plików *.apk.

Mini Android PC sprawdzi się jako odtwarzacz multimedialny HD, set-top-box IPTV, przełącznik dla domowych multimediów, serwer plików, serwer DLNA, urządzenie do przeglądania zdjęć, gier oraz jako odtwarzacz muzyczny. Urządzenia obsługują zewnętrzne nośniki danych oraz zapewniają dostęp do sieci, w tym przeglądanie stron internetowychz obsługąflash i Adobe HTML 5.0. Ponadto te urządzenia mogą odtwarzać pliki programów biurowych Microsoftu (word, excel, powerpoint - po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji z Gogle Play). Mogą służyć jako wideo komunikator Skype (pod podłączeniu kamery internetowej po USB), serwer plików NAS, bezprzewodowy Access Point wifi dla innych urządzeń.

 

Co najważniejsze, odtwarzacze firmy HiMedia i Geniatech obsługują platformę XBMC. (sprawdź na XBMC.org) Jest to obecnie najlepsza aplikacja systemowa-centrum rozrywki multimedialnej i, które zyskało uznanie użytkowników za bogatą funkcjonalność i niezawodność. Siłą odtwarzacza XBMC jest możliwość rozszerzania jego funkcjonalności o dodatki i wtyczki, umożliwiające m.in. odbiór telewizji i radia internetowego. Wtyczki programów XBMC aktualizują się na bieżąco po podłączeniu urządzenia do sieci internetowej. Wśród aplikacji, które można instalować na XBMC, znajdują się różne dodatki „telewizyjne”, w tym program TV, gry, usługi telewizyjne i radiowe, a także dziesiątki innych udogodnień znanych fanom tego oprogramowania. W sieci dostępna jest imponująca liczba wtyczek pozwalających na pełną personalizację playera – od jego wyglądu po listę darmowych kanałów radia i telewizji internetowej. Kanały IPTV, dostępne w ogromnej liczbie, są niewątpliwie przyszłością domowej rozrywki i już dziś dostępne są dla każdego z odtwarzacza z XBMC. Jako wtyczki dostępne są m.in. Ipla TV, TVN Player, TVP VOD, MuchMovies, icefilms i wiele innych, z dostępem do najnowszych produkcji filmowych i możliwością przechwycenia w locie polskich napisów. Ponadto za opłatą 30 zł oferujemy instalację spolonizowanych wtyczek w tym superatrakcyjną wtyczke weeb.tv.

 

ATV1200, ATV310B, ATV580, ATV582, ATV1800 z serii Mygica Enjoy TV to flagowe modele firmy Geniatech, które w swojej ofercie posiada firma C4i. Uruchamiając na nich platformę XBMC zyskujemy potężne źródło do obsługi multimediów, wizualizacji i automatycznego pobierania okładek do filmów i muzyki zgromadzonych na nośnikach lokalnych lub sieciowych, a także możliwość korzystania z szeregu wtyczek XBMC – dodatkowego oprogramowania, usług sieciowych telewizji, płatnych i darmowych serwisów VOD, radia internetowego i gier. Na urządzeniach z tej serii istnieje możliwość zainstalowania m.in. popularnej wtyczki weeb.tv która pozwala na dostęp do tego popularnego serwisu. Dzięki temu użytkownik może odbierać kanały cyfrowej telewizji zarówno w kraju jak i za granicą, wystarczy jedynie stały dostęp do sieci internetowej. Urządzenia oparte są na chipsecie Amlogic (za wyjątkiem ATV 580), który jako jedyny zapewnia odtwarzanie wideo HD w XBMC Android. Inne chipsety, takie jak Rockchip RK3066 dekodują programowo wideo HD i nie obsługują rozdzielczości 720p lub wyższej bez zacinania się. ATV 1800 i ATV 582 to najnowsze dziecko firmy Geniatech - 4 rdzeniowy mini PC skalujący do 4kx2 oraz odtwarzający pliki 4kx2k. Zobacz

  

Propozycje od firmy HiMedia to modele o oznaczeniach H8, Q5, Q5 II oraz Q10 II. Urządzenia HiMedia ewoluowały z sieciowych odtwarzaczy filmów i muzyki w kierunku urządzeń dostarczających prawdziwie interaktywnej rozrywki. Najnowsze, flagowe modele HiMedia Q10 II oraz HiMedia Q5 II, działają pod kontrolą systemu Android i wyróżniają się bogactwem możliwości. Nie tylko odtwarzają pliki multimedialne ale i pozwalają na nieograniczone rozszerzanie swoich możliwości przez instalację dowolnych aplikacji dostępnych w systemie Android .

Lista obsługiwanych formatów przez odtwarzacze HiMedia zawiera wszystkie najważniejsze, obecnie spotykane formaty audio/wideo, w tym: MKV, MP4, M2TS, FLAC, MP3, WMA oraz AAC. Obsługiwane jest 3D w takich plikach wideo, jak MKV, bez problemu odtwarzane są również obrazy płyt Bluray (BD-ISO), w tym także 3D. Dodatkowo, model Q10 II oferuje opcję zainstalowania dysku twardego 3,5” wewnątrz urządzenia.

Warto również wspomnieć o posiadanej funkcji AirPlay. Dzięki niej bardzo łatwe jest bezprzewodowe przesyłanie multimediów z takich urządzeń, jak iPhone oraz iPad. Programy HiShare i HiControl umożliwiają odpowiednio transfer oraz kontrolę odtwarzacza z poziomu telefonu lub tabletu z systemem Android. HiControl ma możliwość zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami odtwarzacza, nawet bez konieczności włączania telewizora, bowiem na ekranie smartfona wyświetlany jest bieżący podgląd.

 

W poniższej tabeli zawarta jest podstawowa specyfikacja każdego z dostępnych modeli HiMedia oraz Geniatech. Więcej szczegółów na temat specyfikacji technicznych każdego z dostępnych urządzeń można znaleźć na naszej stronie  w zakładce Odtwarzacze/Mini komputery Android

 

  

2.Telewizja DVB-T - teraz wszędzie gdzie jesteś

Zarówno na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii jak i do oglądania pasjonujących seriali w plenerze. Urządzenia, pozwalające śledzić losy bohaterów lub przebieg meczu na bieżąco, niezależnie od miejsca przebywania - nie pozwoli przegapić żadnej bramki oraz wątku w serialu. Szczególnie polecamy absolutną nowość - tunery Geniatech PT230 oraz WiTV, które umożliwią odbiór telewizji cyfrowej naziemnej na urządzeniu mobilnym: smartfonie lub tablecie. Tuner Newmi DM172T oraz Geniatech MyGica T119 zapewni odbiór DVB-T na PC lub laptopie. Dla odbioru domowego przyda się Bluetimes Coopa BT-3548HN - odtwarzacz sieciowy, który jest jednocześnie nagrywarką z podwójnym tunerem DVB-T.

 

Geniatech PT230 to miniaturowych rozmiarów tuner, który zapewnia dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej na ekranie większości popularnych urządzeń mobilnych: tabletów lub smartfonów z systemem Android i wyposażonych w złącze microUSB oraz obsługę standardu USB OTG. PT230 zmienia tablet/smartfon w wysokiej jakości, przenośny odbiornik telewizyjny, co – za niedużą kwotę – znacznie rozszerza funkcjonalność tych urządzeń. Tuner współpracuje z blisko 90 proc. tabletów i smartfonów dostępnych na rynku.
Urządzenie wyposażone jest w antenę, która umożliwia odbiór telewizji w dowolnym miejscu. Miniaturowych rozmiarów tuner PT230 podłącza się do portu USB urządzenia przenośnego. Z marketu Google PLAY instalujemy bezpłatne oprogramowanie PAD TV, po czym rozpoczynamy automatyczne skanowanie kanałów. Po zakończeniu, możemy cieszyć się dostępnymi programami telewizyjnymi wszędzie tam, gdzie sięga zasięg DVB-T. Aby płynnie odtwarzać kanały w jakości HD tuner musi być podłączony do urządzenia z procesorem Cortex o taktowaniu min. 1,2 GHz (np. Cortex A8). Telefon lub smartfon musi także posiadać co najmniej 512 MB pamięci RAM. PT230 odtwarza wideo w formacie MPEG-II Main Profile @ Main Level oraz MPEG-4 (H.264).

 

PT230 to bardzo dobra propozycja dla wszystkich osób wybierających się z tabletem w podróż, czy urlop, którzy chcą mieć możliwość obejrzenia telewizji w każdym momencie i miejscu. Działanie Geniatech PT230 i bliźniaczego PT115 prezentuje film umieszczony w serwisie YouTube: tutaj

Elegancki i kompaktowy design, miniaturowy rozmiar, w pełni intuicyjna obsługa oraz wysoka czułość dołączanej anteny sprawiają, że z PT230m można korzystać w dowolnym miejscu, zarówno w domu, jak i na otwartej przestrzeni. Jedynym software’owym wymaganiem jest aktualizacja tabletu i telefonu z Androidem do wersji systemu 4.0 lub nowszej. Produkt nie wymaga połączenia internetowego ani też dodatkowego zasilania.

PT230 działa jako w pełni funkcjonalny tuner, pozwalając także na nagrywanie aktualnie oglądanego programu. Wyposażony jest również w funkcję Timeshift, która umożliwia pauzowanie, wznawianie i przewijanie oglądanego kanału telewizyjnego. Ponadto oferuje elektroniczny przewodnik po kanałach EPG, dzięki czemu w ławy i przejrzysty sposób można sprawdzić program TV z poziomu aplikacji mobilnej. Aplikacja Pad TV pozwala na utworzenie listy ulubionych programów, zwiększając komfort obsługi. Pod nazwą każdego kanału znaleźć można informację o bieżącej audycji oraz następnej.

 
 

Jeśli często podróżujesz, jesteś na działce lub chcesz w plenerze obejrzeć oczekiwany mecz lub serial na który czekasz C4i ma dla Ciebie idealne rozwiązanie - WiTV.

Urządzenie posiada wbudowany akumulator litowo-jonowy, ładowany przez port USB za pomocą dołączonego do zestawu kabla MicroUSB - USB2.0, wystarczy podłączyć WiTV do komputera czy laptopa. Obsługuje zakres częstotliwości od 177.5 do 226.5MHz (pasmo VHF) oraz od 474 - 858MHz (pasmo UHF) i jest w stanie dekodować strumienie wideo MPEG-2, MPEG-4 i H.264 gdy łączność Wi-Fi obejmuje normy 802.11b / g / n.

 

Dzięki miniaturowym rozmiarom, w pełni bezprzewodowej pracy, wbudowanej baterii pozwalającej na 3-godzinne działanie, można korzystać z WiTV w dowolnym miejscu. Jedyne wymagania jakie należy spełnić to uaktualnianie systemu iPada, iPhone’a do wersji iOS 5.0 lub nowszej oraz tabletu i telefonu z Androidem do wersji 3.0 lub nowszej.

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta – wystarczy włączyć WiTV i podłączyć tablet do sieci WiFi, której źródłem jest WiTV. Odbiór telewizji umożliwia darmowa aplikacja SianoTV, dostępna na Google Play oraz App Store. WiTV, to bezprzewodowy tuner który zapewni dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej na tablecie czy smartfonie z systemem Android lub na iPhonie, iPadzie, czy iPodzie Touch. Kieszonkowy WiTV odbiera sygnał DVB-T i przesyła go bezprzewodowo przez sieć WiFi do dowolnych urządzeń mobilnych z systemami iOS/MAC lub Android iOS – w domu i poza domem. Urządzenie wyposażone jest w akumulator oraz teleskopową antenę, co umożliwia odbiór telewizji w dowolnym miejscu poza domem. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia WiTV do zewnętrznej anteny DVB-T i korzystania z mobilnej telewizji w całym domu - w sypialni, kuchni, czy łazience. WiTV pozwoli na zupełnie bezpłatne oglądanie ulubionych programów telewizyjnych, czy wydarzeń sportowych w jakimkolwiek miejscu na swoim urządzeniu przenośnym, bez konieczności fizycznego połączenia.

 

Geniatech MyGica T119 to miniaturowy (40 x 22 mm) tuner DVB-T o wysokiej czułości wyposażony w złącze antenowe IEC. Po podłączeniu zmieni twojego laptopa w przenośne centrum multimedialne. Elegancki i kompaktowy design ułatwia korzystanie w podróży. Tuner kompatybilny jest także z Mini Android PC Geniatech: ATV1200, ATV310B

 

Kluczowe cechy:

  • Zaawansowane oprogramowanie do oglądania telewizji cyfrowej na komputerze
  • Cofanie i przewijanie programów na żywo dzięki funkcji Time-Shift
  • Elektroniczy przewodnik po programach (EPG)
  • Automatyczne wyszukiwanie programów telewizyjnych
  • Tworzenie listy ulubionych kanałów
  • Osobista cyfrowa nagrywarka wideo
  • Nagrywanie zaplanowane (tylko dla PC)
  • Wysoka czułość
  • W zestawie pilot do sterowania tunerem (tylko dla PC)
Bluetimes Coopa BT-3548HN to zarówno odtwarzacz sieciowy plików jak i multimedialna nagrywarka HD z tunerem DVB-T z dostępem do internetu (Gigabit Ethernet). Zbudowana została na cenionym procesorze Realtek 1185 DD, znanym m.in. z bardzo popularnego odtwarzacza HiMedia HD600B. Zapewnia on płynne odtwarzanie muzyki i filmów w większości występujących formatów w rozdzielczości HD 1080p. Model BT-3548HN umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na zainstalowanym dysku twardym do 3TB (niezawartym w zestawie) w rozdzielczości HD. Posiada również funkcję Timeshift znaną z dekoderów telewizji satelitarnej – pozwala na zatrzymywanie i późniejsze wznawianie programu telewizyjnego oglądanego na żywo. W modelu zaimplementowano dwa tunery DVB-T /MPEG-4, dzięki czemu możemy np. oglądać film podczas, gdy odtwarzacz nagrywa zaprogramowany wcześniej inny film, program lub mecz. Posiada złącza: CVBS, YPBPR, USB2.0, optyczne, koaksjalne, port sieciowy Rj45, antenowe, superszybki port USB3.0 - prędkość przesyłu do 5Gbps, wyjście HDMI v1.3, 1080p oraz czytnik kart SD. Zapewnia także funkcję auto-play dla filmów, muzyka, zdjęcia oraz krystalicznie czysty dźwięk cyfrowy surround 7.1- kanałowy. Możliwa jest obsługa bez pilota, dzięki sześciu przyciskom na panelu czołowym. Odtwarza 99% plików wideo i audio będących na rynku.  
  
Nazwa  Funkcja  Kompatybilność   Odbiór DVB-T HD

Funkcja nagrywania

Timeshifting

Cena brutto

Geniatech PT230 Tuner USB  Android (min.4.0.3)  NIE

TAK

TAK

 117 zł
Geniatech WiTV Tuner bezprzewodowy  Android (min.3.0), iOS (min.5.0)  TAK

TAK

TAK

 215 zł
Newmi DM172T Tuner USB PC (Windows XP/Vista/7)  TAK

TAK

TAK

 79 zł
Geniatech T119 Tuner USB PC (Windows XP/Vista/7) + MiniAndroid PC Geniatech  TAK

TAK

TAK

 139 zł
Bluetimes Coopa BT-3548HN Odtwarzacz sieciowy z tunerem DVB-T Telewizor z wejściem HDMI/komponent/kompozyt  TAK

TAK

TAK

 499 zł