SXEP22 - "matrycowy" extender HDMI

FXN SXEP22 to extender sygnału HDMI przez sieć LAN. Nadajnik koduje wejściowy sygnał do postaci pakietów TCP/IP, które zostają wysyłane przez sieć lokalną do odbiorników. Największą zaletą systemu SXEP22 jest fakt, że w sieć włączonych może zostać zarówno wiele nadajników (maksymalnie 16), jak i wiele odbiorników. Wystarczy jedynie switch sieciowy obsługujący IGMP. Jeżeli switch obsługuje PoE, czyli umożliwia zasilanie przez kabel Ethernet, wtedy do nadajników i odbiorników SXEP22 nie trzeba podłączać zasilaczy.

1

 

 

Przełączanie sygnałów odbywa się w bardzo prosty sposób: każdy nadajnik oraz odbiornik wyposażony jest w cztery dwupozycyjne przełączniki typu DIP-switch, zatem możliwych jest 16 różnych kombinacji położeń przełączników. Połączenie z konkretnym nadajnikiem realizujemy przez wybranie odpowiadającej wybranemu nadajnikowi kombinacji DIP-switchy na odbiorniku.

 

Extendery umożliwiają przesyłanie sygnału HDMI o maksymalnej rozdzielczości 1080p (60 Hz) na odległość do 120 m w bezpośrednim połączniu skrętką Cat5e/Cat6 oraz wielokrotność tej odległości, gdy użyjemy switchy sieciowych. Poza sygnałem HDMI przez sieć przesyłany jest także sygnał podczerwieni z pilotów, umożliwiający zdalne sterowanie źródłami.

 

 

FXN SXEP22 to extender o szerokich zastosowaniach. W łatwy sposób zrealizować można proste połączenia point-to-point, rozprowadzić sygnał z jednego źródła do wielu odbiorników, a także stworzyć wirtualną sieciową matrycę o wielu źródłach i wielu wyświetlaczach.

 

Więcej…

 

Poniżej film dotyczący urządzenia: