Minix NEO X8-H Plus - najnowsza Mini PC Android maszyna z obsługą 4K UHD, H.265, WiFi AC i KODI (XBMC)

  Minix Neo X8-H Plus to najnowszy kombajn multimedialny oparty na systemie Android, który wprowadziła na polski rynek firma C4i. Stanowi godnego następcę poprzedniego modelu Minix Neo X8H. Podłączony do telewizora czy monitora raz na zawsze zmieni twoje kino domowe w wielozadaniowe centrum multimedialne. Najnowsze urządzenie firmy Minix pozwala na wygodny dostęp do mnóstwa treści multimedialnych, korzystanie z zasobów internetowych, odtwarzanie gier, a także może stać się nowym, pełnoprawnym komputerem osobistym. 

 

 

  Nowsze modele firmy Minix:
 

MINIX Neo U1

     Minix NEO U9-H      

 

 

           

 

Następca X8H jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Cortex A9r4, dedykowany układ graficzny z ośmioma rdzeniami Mali-450 GPU oraz 2 GB pamięci RAM DDR3. Dla użytkownika pozostawiono 16GB pamięci flash eMMC, którą można rozszerzyć za pomocą zewnętrznej karty SD lub za pośrednictwem pamięci USB. MINIX NEO X8-H pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4.2 (KitKat) i wyposażony jest w moduł WiFi 802.11ac działający w dwóch pasmach 2.4GHz/5.8GHz (2,4 / 5GHz), dzięki temu połączenie bezprzewodowe jest bardziej wydajne i stabilne oraz pozwala na osiągnięcie do 6 razy wyższej prędkości transmisji danych w stosunku do poprzednich modeli MINI, czyli nawet do 433Mb/s. Oprócz tego urządzenie wyposażono w gigabitowy port Ethernet, co niezależnie od rodzaju podłączenia urządzenia do sieci przez WiFi czy Lan, pozwala na płynne korzystanie z zasobów sieciowych.

Minix Neo X8-H Plus to kompaktowe, kwadratowe urządzenie mające jedynie 128 mm szerokości oraz zaledwie 20 mm wysokości. W przypadku korzystania z połączenia bezprzewodowego, konieczne jest podłączenie anteny Wifi Dual Band, która dodaje 12cm wysokości i posiada nietypowy, płaski kształt.  Całość obudowy wykonana jest z ogromną dbałością o detale oraz poczuciem smaku i zdecydowanie wyróżnia się niezwykle estetycznym i minimalistycznym design’em na tle konkurencji.

 

Neo X8-H Plus wyposażony jest w czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A9r4, zapewniający wyjątkowy poziom wydajności i energooszczędności. NEO X8-H Plus jest pierwszym multimedialnym odtwarzaczem 4K z Androidem ™ z możliwością pozostawienia go po włączeniu w trybie stand-by. Nie ma potrzeby wyłączania zasilania NEO X8-H Plus. Układ procesora Quad-core ARM CPU posiada wbudowany system kontroli termicznej, zabezpieczającej przed przegrzaniem, co daje użytkownikom pewność, że mogą zostawić swoje urządzenie na 24/7/365 dni, zaś samo urządzenie jest bezgłośne. Dzięki temu Neo X8-H Plus jest jednym z najbardziej energooszczędnych odtwarzaczy Android na świecie, zużywając jedynie 3W mocy w trybie czuwania. Wybudzenie urządzenia do ponownej pracy zajmuję z kolei raptem kilka sekund.

 

Zastosowany procesor Octo-Core GPU Mali-450 wynosi grafikę w NEO X8-H Plus na nowy poziom, oferując dwukrotnie większą wydajność od swojego poprzednika, Mali-400. GPU koncentruje się na maksymalizacji efektywności przetwarzania, dzięki której NEO X8-H Plus zapewnia doskonałą jakość obrazu i wspaniałe doświadczenia graficzne. NEO X8-H Plus obsługuje z łatwością wszystkie najnowsze gry na Androidzie ™ i jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zapalonych graczy co potwierdzają liczne testy w benchamark’ach. Do poznania pełni możliwości urządzenia wymagany będzie jedynie kontroler do sterowania, podłączony pod USB czy Bluetooth, jednak w wielu aplikacjach wystarczy klawiatura z myszą powietrzną.

 

Wejścia i wyjścia stacjonują na prawej i tylnej krawędzi i obejmują port micro USB OTG, 3 x USB 2.0. Wyjście HDMI w wersji 1.4 jest w stanie obsługiwać rozdzielczości 4K z szybkością do 30 klatek na sekundę. Dźwięk można przesłać nie tylko za pomocą złącza HDMI, ale także wyjścia cyfrowego optycznego (Toslink) lub portu stereo jack 3,5 mm. Urządzenie wyposażono także w gniazdo kart SD 3.0 / MMC V4.41, port Ethernet do przewodowej sieci LAN, port mikrofonowy, słuchawkowy oraz odbiornik IR. Dołączony do zestawu pilot na podczerwień jest nieco ograniczony dla interfejsu dotykowego. Posiada kilka klawiszy kierunkowych, przycisk power, enter, home, back oraz skrót do ustawień menu. Niestety przy pomocy tego pilota nie jesteśmy w stanie obsłużyć wielu aplikacji i polecamy zastosowanie bezprzewodowej klawiatury QWERTY z funkcją myszy powietrznej, np. Minix Neo A2 Lite lub Deluxe. Możliwe jest także sterowanie za pomocą telefonu czy tabletu z Androidem, zaś preinstalowana usługa AirPlay pozwala w niezwykle płynny sposób udostępniać treści z naszych mobilnych urządzeń. Niewątpliwym atutem modelu jest również obsługa HDMI-CEC, co pozwala na podstawowe sterowanie X8-H Plus i pozostałymi urządzeniami z HDMI-CEC w naszym kinie domowym, wyłączenie jednym pilotem.

Interfejs użytkownika, jak na system Android przystało, jest niezwykle przyjazny i daje się dostosować do własnych potrzeb. Dodatkowo producent udostępnił do wyboru swój firmowy launcher – Minix Metro, który pozwala jeszcze łatwiej dostać się do najczęściej używanych aplikacji. Nieograniczony dostęp do platformy Play Google daje natomiast możliwość pobrania tysięcy aplikacji, gier czy programów biurowych.
 

 

NEO X8-H Plus jest wyposażony fabrycznie zainstalowane oprogramowanie XBMC MINIX Edition (Gotham), z pełną obsługą dekodowania sprzętowego. Ta specjalna wersja jako pierwsza na świecie pozwala na dekodowanie 4K XBMC na systemie Android ™. XBMC to odtwarzacz multimedialny, znany użytkownikom również dzięki bliźniaczej wersji KODI, który pozwala odtwarzać i przeglądać większość filmów, muzyki, jak i podcasty internetowe oraz wszystkie popularne cyfrowe formaty plików multimedialnych z lokalnych i sieciowych nośników.

Ponadto, w wersji SET TOP BOX, oferowanej przez C4i odtwarzacz XBMC zostanie wyposażony w niezbędne wtyczki pozwalające uzyskać niemal nieograniczony, darmowy dostęp do tysięcy filmów, serial, relacji sportowych czy programów telewizyjnych poprzez wtyczki Icefilms, MuchMovies HD, 1Channel, Film.On.TV czy Football Today. Za sprawą wtyczek Radio App, Shoutcast2 czy Polskie Stacje Radiowe będzie można słuchać niezliczonych stacji radiowych z całego świata, oglądać filmy YouTube dzięki dedykowanej aplikacji oraz oglądać polskie kanały telewizji internetowej dzięki dodatkowi Telewizja Polska, który obejmuje min. takie serwisy jak: ipla, iplex, player, TVP VOD, onet VODtv, SuperFIlm, eskaGo, PolskyTV itp., Dodatkowo z zainstalowanymi w ofercie wtyczkami, Twoje XBMC w locie będzie potrafiło ściągnąć wymagane napisy do filmów czy seriali. Niewątpliwym atutem jest możliwość sterowania odtwarzaczem za pomocą telefonu lub tableta z system Android czy Apple, odpowiednio dzięki aplikacjom Yatse czy KODI Remote.

Minix Neo X8-H Plus obsługuje kluczowe serwisy muzyczne: Spotify, Tidal i Google Music, które dają niemal nieograniczony dostęp do ogromnej ilości albumów muzycznych w najwyższej możliwej jakości dźwięku. Minix jest również wyposażony w doskonały nadajnik Bluetooth, dzięki czemu zsynchronizuje się z naszymi głośnikami Bluetooth. Specyfikacja urządzenia podaje natywne wsparcie dla plików MP3, WMA, WAV, OGG, OGA, FLAC, ALAC, APE oraz AAC. Co bardzo istotne w odróżnieniu od innych urządzeń, Neo X8-H Plus obsługuje natywnie podczas odtwarzania z XBMC dźwięku wielokanałowego  Dolby Digital, DTS passthrough zarówno w trybie raw jak i downmix do stereo.

NEO Neo X8-H Plus obsługuje rozdzielczości 4Kx2K UHD oraz sprzętowo kodek HEVC H.265, sprawiając, że obraz jest bardziej przejrzysty i posiada znacznie lepszą jakość podczas oglądania treści multimedialnych na większych ekranach telewizyjnych. Wsparcie dla standardu 4Kx2K UHD oznacza gładsze krawędzie i głębię, tworząc bardziej szczegółowy obraz i płynny obraz.

Producent nie oszczędza na użytkownikach i oferowany zestaw z urządzeniem zawiera obok zasilacza, skróconej instrukcji obsługi i pilota na podczerwień, kabel HDMI, kabel micro USB i kabel OTG, co na samym początku przygody z X8-H Plus powinno wystarczyć do podłączenia podstawowych urządzeń. Ponadto firma Minix ma świetną renomą w kwestii wparcia sprzętowego swoich modeli i możemy być niemal pewni, że i ten model będzie zawsze miał dostęp do najnowszego oprogramowania.

 

Zapraszamy do składania zamówień [tutaj]