GMX MA-5288H - przełącznik matrycowy HDMI 8x8 z pełnym zarządzaniem EDID

  Przypominamy naszym Klientom, iż posiadamy już dostępną od ręki z naszego magazynu, nową wersję przełącznika matrycowego 8x8 HDMI tajwańskiej firmy GMX - model MA-5288H. Urządzenie gwarantuje bardzo szybki czas przełączania sygnału oraz usprawnione zdalne sterowanie i zarządzanie EDID. Cena detaliczna matrycy to 7158,00 zł brutto.

 

Na frontowym panelu aluminiowej obudowy MA-5288H znajduje się osiem diod sygnalizujących podłączone urządzenia wejściowe, a także przyciski do zarządzania wyborem urządzenia wejściowego i wyjściowego. Aktualnie wybrane wejście oraz wyjście wskazuje numeryczny, LED-owy wyświetlacz. Z tyłu urządzenia rozlokowano w linii prostej osiem wejść oraz osiem wyjść HDMI (złącza typu A, 19-pinowe żeńskie), port RS-232, RJ45, odbiornik IR oraz gniazdo zasilania.  

Matryca umożliwia niezwykle wygodne przełączanie sygnału wideo wysokiej rozdzielczości oraz dźwięku między ośmioma źródłami HDMI i ośmioma wyświetlaczami HDMI. MA-5288H pozwala na połączenie dowolnych wejść z dowolnymi wyjściami. Umożliwia podłączenie ośmiu urządzeń HDMI (takich, jak: kamery HD, odbiorniki satelitarne, odtwarzacze HD-DVD, odtwarzacze Blu-ray, komputery multimedialne, konsole do gier, odtwarzacze strumieni multimedialnych) do ośmiu wyświetlaczy, ekranów, projektorów lub telewizorów HDMI jednocześnie. Matryca pozwala na bezproblemowe przełączanie sygnałów HDCP – bez przerw i utrudnień. Sygnał wejściowy przesyłany jest do wyświetlacza natychmiast po otrzymaniu polecenia w czasie od 2 do 5 sekund w zależności od sposobu sterowania.

 

 

MA-5288H obsługuje sygnały wideo w rozdzielczosci: 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p 60 Hz oraz graficzne do 1920x1200@60Hz>. Ponadto, gwarantuje wysokiej jakości obraz dzięki obsługiwanej technologii Deep Color 12 bitów na kolor. Matryca wspiera również dźwięk wielokanałowy w formatach 7.1, 5.1 oraz stereo.Funkcja EDID (skrót od Extended Display Identification Data), nieodłącznie powiązana z technologią cyfrowych sygnałów HDMI, zmusza urządzenia do obustronnej komunikacji na linii źródło-odbiornik poprzez matrycę. Wywołuje to widoczną zwłokę podczas przełączania sygnałów, czasami wręcz uniemożliwia ich przełączanie lub prowadzi do wyświetlenia sygnału o zmienionej rozdzielczości albo o błędnych parametrach (np. bez przekazywanego poprzez HDMI sygnału audio). Może być też przyczyną całkowitego zaniku sygnału. Przy zastosowaniu przełączników w systemach audiowizualnych wielu użytkowników spotyka się z problemami w przypadku, gdy na wejściach matrycy występują różne rozdzielczości, a do wyjścia przyłączono urządzenia o różnych rozdzielczościach natywnych, lub gdy korzysta się jednocześnie z urządzeń z HDCP lub bez tego standardu. Najczęściej sytuacja taka występuje w popularnych tunerach satelitarnych, w których producenci blokują domyślnie klucze wymiany EDID, uniemożliwiając tym samym np. rozdzielenie sygnału HDMI. Przekazywane są wówczas złe lub obniżone rozdzielczości na wyjścia. Remedium staje się wówczas zarządzanie EDID, co z powodzeniem wykorzystują wyższej klasy urządzenia. Dzięki programowi do sterowania matrycą MA-5288H przez RS-232 lub Ethernet możemy zmieniać ustawienia EDID dla urządzeń wyjściowych, przypisywać konkretny EDID do danego wyjścia lub odczytywać EDID z wejścia. Łatwe przełączanie między różnymi sygnałami źródłowymi i różnymi wyświetlaczami zapewnia obsługa domyślnego EDID HDMI oraz możliwość nauki EDID z podłączonych wyświetlaczy. Doskonale spisuje się funkcja zarządzania EDID zachowanymi w matrycy, czytania ich ze źródeł lub odbiorników i przepisywania następnie do portów wyjściowych.

Matrycą MA-5288H można sterować na kilka sposobów, zarówno poprzez port RS-232, za pośrednictwem dołączonego pilota IR, przez sieć, jak i korzystając z przycisków na panelu czołowym.

 

 
 

W pamięci matrycy można zapisać osiem tzw. presetów, z których każdy reprezentuje konkretny scenariusz połączeń wejść-wyjść, wybieranych następnie przez użytkownika w programie sterującym lub poprzez przesłanie kodu RS-232.

Sposób sterowania matrycy został przedstawiony na filmie dostępnym pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=AtxvsiBaLUQ"

W zestawie z matrycą MA-5288H znajdziemy pilota, zasilacz, uchwyty do montażu w szafce rack 1U, odbiornik podczerwieni, płytkę instalacyjną oraz instrukcję obsługi.

Zamów już teraz: GMX MA-5288H