PiXiS RX – najnowszy radioodbiornik REVO wyposażony w radio internetowe, tuner DAB+ i FM oraz usługę Spotify Connect.

 http://www.c4i.com.pl/images/stories/REVO/Pixis_RX/Mailing/revo-pixis-rx-iso.jpg Firma C4i wprowadziła na polski rynek nowy model wieloformatowego, cyfrowego radia - Revo PiXiS RX. To wyjątkowo zgrabne i kompaktowe urządzenie, które zapewnia dostęp zarówno do kilkudziesięciu tysięcy rozgłośni internetowych, jak i stacji radia cyfrowego, korzystających z najwyższej jakości transmisji w standardzie DAB/DAB+*. Co więcej, miłośnikom tradycyjnych rozwiązań Revo PiXiS RX oferuje obsługę radiostacji nadających na falach ultrakrótkich FM wraz z funkcją RDS, oraz sprawdzi się jako rewelacyjny odtwarzacz sieciowy. Wprowadzony na rynek odbiornik jest bezpośrednim następcą urządzeń z rodziny PiXiS – modeli RS oraz IR poprzedniej generacji.

 

Pełna zgodność ze standardem DLNA sprawia, że PiXiS RX rewelacyjnie sprawdzi się również jako sieciowy odtwarzacz audio, korzystający z plików muzycznych zgromadzonych na podłączonych do sieci komputerów PC lub Mac. Najnowszy model firmy REVO obsługuje ponadto bardzo popularny serwis muzyczny SPOTIFY, oferujący dostęp do praktycznie wszystkich nagrań muzycznych z całego świata.

 

Sterowanie rozbudowanymi funkcjami PiXiS RX jest niezwykle intuicyjne oraz wygodne zarówno z poziomu interfejsu radioodbiornika, jak i dedykowanej aplikacji UNDOK, która występuje w wersji na urządzenia mobilne Android i iOS. Za pośrednictwem mobilnej aplikacji można m.in. zintegrować PiXiS RX z domowym, bezprzewodowym systemem audio Multiroom. System ten − przy wykorzystaniu nawet pięciu różnych modeli radioodbiorników firmy REVO (np. Superconnect, SuperSystem, PiXiS oraz starszych modeli Heritage, Heritage-G2 lub K2) − pozwala odtwarzać dźwięk z wielu źródeł w różnych pokojach lub z jednego źródła we wszystkich urządzeniach i w wygodny sposób sterować dostępnymi możliwościami.

 

Bezprzewodową łączność Revo PiXiS RX z Internetem zapewnia wbudowany moduł WiFi w standardzie 802.11b, 802.11g, 802.11n z obsługą kluczy WEP i WPA/WPA2. Radio oferuje wyjątkowo szeroki wybór ponad 24 tysięcy stacji radiowych z całego świata, od samby z brazylijskiego radia Caraibas, poprzez nowoorleański jazz z WWOZ, aż po informacje sportowe na żywo z nowojorskiego WFAN 660. Przewaga programowa rozgłośni internetowych nad tradycyjnymi jest ogromna, a dostęp pozostaje bezpłatny, nie wymagający jakichkolwiek kosztów subskrypcji. Co więcej, osiągana jakość dźwięku jest dużo lepsza w porównaniu do standardowego radia FM.W Internecie, oprócz popularnych rozgłośni ogólnokrajowych, jak Jedynka i Trójka Polskiego Radia, znajdziemy również większość audycji lokalnych Polskiego Radia, a także dziesiątki tematycznych stacji poświęconych jednemu wykonawcy, konkretnemu stylowi czy klimatowi muzyki, jak i adresowanych do wąskiej grupy odbiorców, na przykład małych dzieci. Revo PiXiS RX oferuje ponad 400 dostępnych polskojęzycznych rozgłośni radia internetowego w tym wszystkie stacje komercyjne nadające również w eterze np. Polska Stacja Poezja Śpiewana, crooze.fm, Radio Wnet, Polskie Radio Londyn i wiele innych. Wielką zaletą Internetu jest ponadto fakt, że znaczna część stacji internetowych nie emituje jakichkolwiek bloków reklamowych, można więc w pełni cieszyć się bogactwem muzyki w najlepszej jakości dźwięku.

Revo PiXiS RX umożliwia słuchanie radia na żywo, natomiast funkcja Listen Again zapewnia możliwość ponownego odsłuchania audycji nadawanych w sieci w postaci podcastów. Dostępne stacje prezentowane są alfabetycznie lub posortowane według krajów oraz gatunków muzycznych. Ponadto, możliwe jest odkrywanie wielu nowych źródeł dzięki liście 100 najbardziej popularnych audycji radia internetowego oraz 50 najnowszych stacji serwisu Frontier Silicon, z którego korzystają radia z rodziny REVO. Rejestrując się na stronie: www.wifiradio-frontier.com uzyskujemy dostęp do wielu udogodnień, takich jak ręczne dodawanie własnych stacji lub tworzenie listy z nieograniczoną liczbą ulubionych audycji i udostępnianie jej innym radiom internetowym.

Revo PiXiS RX posiada także bardzo wygodną funkcję wyszukiwania stacji. Wystarczy wpisać nazwę lub słowo kluczowe aby uzyskać dostęp do interesujących nas źródeł. Dodatkowo, odbiornik posiada funkcję zapisu list z 10 ulubionymi stacjami dla każdego trybu pracy urządzenia: DAB+, FM i radia internetowego, co podnosi komfort obsługi i ułatwia płynne przełączenie pomiędzy ulubionymi rozgłośniami.

Model RX może również korzystać z plików muzycznych użytkownika przechowywanych na podłączonym do sieci komputerze PC, Mac oraz dysku sieciowym. Wykorzystuje do tego standardowy protokół UPnP, zapewniający pełną integrację z sieciowym sprzętem domowym. Radio staje się wtedy pełnoprawnym odtwarzaczem sieciowym, z możliwością odtwarzania i tworzenia playlist z konkretnymi utworami dostępnymi z każdego ze źródeł w ramach posiadanej sieci WiFi. PiXiS RX bez problemu poradzi sobie z najpopularniejszymi kodekami audio jak WMA, AAC, WAV, MP3, MP2 oraz Real Audio.

Urządzenie jest wyposażone w 2,8-calowy, kolorowy ekran TFT oraz prosty i przejrzysty interfejs. Poruszanie się po przejrzystym i intuicyjnym menu zapewnia funkcjonalny joystick lub wspomniana aplikacja UNDOK na urządzeniu mobilnym. Revo PiXiS RX obsługuje wizualizacje transmitowane przez stacje radiofonii cyfrowej − DAB Slideshow oraz RadioVis. Posiada również wyjście słuchawkowe 3,5mm oraz port USB do szybkiej i bezproblemowej aktualizacji oprogramowania. Co więcej, urządzenie oferuje wiodącą w swojej klasie jakość dźwięku i niskich tonów, dzięki niestandardowo zaprojektowanemu głośnikowi z kanałem bass-reflex z szerokopasmowym przetwornikiem 1x70mm, wykorzystującym magnesy neodymowe oraz wbudowanemu cyfrowemu wzmacniaczowi klasy D, który produkuje 3W RMS czystego dźwięku. Głośnik charakteryzuje się odpowiedzią częstotliwościową od 90Hz do 20kHz (-6dB), maksymalnym poziomem ciśnienia akustycznego SPL wynoszącym więcej niż 98dB SPL na 1m oraz czułością 86 dB.

Standardem w radioodbiornikach Revo jest możliwość ustawienia alarmów z funkcją drzemki – pobudkę zapewni dźwięk ulubionej stacji z opcją budzika.

Revo PiXiS RX posiada elegancką obudowę w kolorze grafitowym, waży 1,322 kg, a jego wymiary to: 116mm (szer.) x112 mm (wys.) x 116 mm (głęb.).Cena detaliczna Revo PiXiS RX wynosi 913,00 zł. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją. Urządzenie jest już dostępne w sklepie elektronicznym www.c4i.com.pl z możliwością odbioru osobistego. Zapraszamy do składania zamówienie

 

Revo PiXiS RX