QUATTRO II Advanced - najnowszy przetwornik ze stajni Matrixa

nowosci

Matrix, producent wysokiej klasy urządzeń audio, wprowadza na rynek model Quattro II Advanced - wielofunkcyjny przetwornik cyfrowo-analogowy wyposażony w pełni symetryczny wzmacniacz słuchawkowy LME4960. To bezpośredni następca chwalonego w prasie branżowej modelu Quattro pierwszej generacji, oferujący zestaw nowych możliwości DSD. Quattro II Advanced staje się ciekawą alternatywą dla wielokrotnie droższych urządzeń tego typu.

 

 

 
 

Najnowszy DAC firmy Matrix jest wyposażony w interfejs USB XMOS, uznawany za jeden z najlepszych na rynku. Posiada także wzmacniacz LME49720 z obsługą 32bit/384kHz oraz 1bit DSD256. Bogata funkcjonalność i oprogramowanie modelu Quattro II Advanced sprawia, że przetwornik można wykorzystywać jako prawdziwą cyfrową centralę audio, czyli kluczowy element systemu odsłuchowego dla najbardziej wymagających melomanów, pozwalający w łatwy sposób zintegrować wszystkie cyfrowe źródła dźwięku przy zachowaniu niezwykle wysokiej jakości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nowosci


Quattro II posiada kompaktową, metalową obudowę z efektownym ożebrowaniem po bokach. Wyróżnia się precyzyjnym wykonaniem i idealnym spasowaniem wszystkich elementów konstrukcji. Klasyczny wyświetlacz OLED z czarnym tłem wygląda bardzo atrakcyjnie, a co najważniejsze - jest czytelny nawet z większej odległości. Na ekranie prezentowane są podstawowe informacje o urządzeniu, w tym o wybranym wejściu czy parametrach odtwarzania. Do zestawu dołączony jest również nowy pilot RM2 pokryty ultra-cienką powłoką aluminiową, wyposażony w oddzielne przyciski wyboru kanału wejściowego. Standardowy pilot można z powodzeniem zastąpić również aluminiowym kontrolerem do Apple TV drugiej lub trzeciej generacji.

 

 

 

 

 

nowosci

 

Quattro II korzysta z wydajnego układu z rodziny ESS Sabre o numerze ES9018S, odpowiadającego za konwersję z USB. Przetwornik bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem formatów DSD/DXD z rożnych cyfrowych odtwarzaczy i serwerów muzycznych. Wyznacza w ten sposób nowe standardy w tej klasie urządzeń. Elastyczny, programowalny układ FPGA umożliwia przetwarzanie dekodowania sygnału DSD przez interfejs optyczny, koaksjalny, AES / EBU oraz oczywiście USB. Matrix Quattro II obsługuje tryby DSD : DOP, DCS oraz ASIO Native.Bardzo ciekawym pomysłem, zastosowanym przez producenta, jest możliwość zakupu w niższej cenie przetwornika bez opcji DSD, a później ewentualny zakup oprogramowania uaktywniającego funkcje DSD i wgranie go przez port USB. Tego typu mechanizm umożliwi dodawanie w przyszłości nowych funkcji do przetwornika, zapewniając Quattro II aktualizację i zgodność z bieżącymi wymaganiami rynku.

 

 

Oprogramowanie Quattro II udostępnia szereg ustawień, które spełnią oczekiwania zaawansowanych użytkowników. Indywidualne parametry można zapisać w 10 zestawach, przechowujących konfigurowalne ustawienia pracy przetwornika, a następnie łatwo z nich korzystać w zależności od potrzeby. Bezpośrednio z komputera, poprzez niezwykle bogaty panel ustawień, modyfikować można opóźnienie, buforowanie, tor wzmocnienia i wiele innych elementów.

 

 

 

 

nowosci

 

 

Zastosowany w Quattro II układ FPGA obsługuje sygnał DSD zarówno przez USB, jak i poprzez pozostałe wejścia, czyli AES/EBU, optyczne i koaksjalne. Dzięki temu możliwa jest łatwa współpraca z coraz liczniejszymi na rynku odtwarzaczami /serwerami obsługującymi natywnie DSD na złączach innych niż USB, np. z bardzo popularnym ostatnio odtwarzaczem Popcorn Hour VTEN.


 

 

 

 

 

 

 

 

 nowosci

 

 

Quattro II Advanced przez wejście USB obsługuje sygnały cyfrowe PCM 16-32Bit/44.1kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz, 352.8 kHz, 384 kHz oraz DD64 /DSD128 (DoP, dCS), D64 /DSD128 / DSD256 (ASIO Native). Pozostałe wejścia cyfrowe, w tym koaksjalne, optyczne Toslink oraz AES/EBU, obsługują sygnały o szerokości próbki danych 16-24Bit i częstotliwościach próbkowania 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz oraz DSD DSD64 (DoP, dCS).

 

 

 

 

Wyjścia liniowe analogowe na konektorach RCA (L/R) charakteryzują się poziomem skutecznym sygnału 2V przy 0dBFS, XLR (R/L) poziomem 4V przy 0dBFS, a wyjście słuchawkowe stereo jack 6,35 mm posiada impedancję wyjściową 0,3 Ohm. Ważony stosunek sygnału do szumu na wyjściu analogowym to 122dB przy zniekształceniach THD+N<0.0003% w paśmie 20Hz-20kHz (+0.01dB/-0.02dB) przy tłumieniu przesłuchu 120dB.


 

Urządzenie jest kompatybilne z komputerami wyposażonymi w system Windows w wersjach 7,8 oraz najnowszej 10, a także z Mac OSX od wersji X10.6.4 wzwyż - co ważne - bez konieczności instalowania sterowników. Ponadto, za pośrednictwem załączonego kabla OTG do Quattro II można podłączyć urządzenia korzystające z systemu Android. W przypadku sprzętu mobilnego Apple z system iOS konieczny jest adapter..

  

 

 

 

 

 

nowosci

(na przykładzie modeu Mini i-pro)

 

 

wietnym uzupełnieniem przetwornika Quattro II Advanced będzie funkcjonalny i wygodny kontroler bazujący na komputerach mini PC z rodziny FooKo (dostępne w ofercie C4i). W zależności od wersji są one wyposażone m.in. w wyświetlacz dotykowy z oprogramowaniem Foobar oraz wtyczki ASIO i SACD. W odróżnieniu od konkurencyjnych tabletów, zaoferują stabilną platformę z funkcjami sterownika muzycznego. Zamawiając Quattro II Advanced w zestawie z FooKo można liczyć nie tylko na rabat, ale również pełną konfiguracje urządzeń pod DSD oraz wsparcie techniczne..

 

Testy najnowszego DAC'a firmy Matrix - blog HD-opinie

   

 

 

Cena detaliczna Matrix Quattro II Advanced wynosi 3997zł. Przy takiej ilości funkcjonalności z możliwością rozbudowy oraz najwyższej jakości wykonania cena nie wydaje się niezwykle atrakcyjna.

 

Zapraszamy do składania zamówień w sklepie internetowym www.c4i.com.pl lub na adres [email protected]

 


www.c4i.com.pl
C4i Consultants for Industry
[email protected]

Tel. 502 182 601,
Tel. 22 398 33 34,
Tel. 22 398 78 03,