Openelec Mini - alternatywa dla Android TV Box'ów !

openelec 0

                                                                      OpenElec to system operacyjny typu Open Source przygotowany specjalnie do uruchomienia platformy multimedialnej Kodi. Z założenia korzysta on z urządzenia HTPC tylko i wyłącznie w obrębie Kodi. Dzięki temu obsługa sprzętu jest łatwiejsza, a użytkownik nie musi zajmować się zarządzaniem, konfiguracją oraz instalacją dodatkowych pakietów, co ma miejsce w przypadku systemów Android oraz Windows. Openelec to prosty w idei, a zarazem rozbudowany system, który umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji Kodi przy nieosiągalnej dla innych platform szybkości działania.

 

 
 
n6blkmxgSprawdź też nowy Model - Libreelec Mini. Następca Openelec Mini- Oferta!

Mini M8s II

 


W sprzedaży pojawiło się gotowe urządzenie Openelec Mini z takim właśnie, fabrycznie zainstalowanym systemem. Korzysta z 4-rdzeniowego procesora Amlogic S905 o częstotliwości taktowania 2,02GHz. Posiada 2GB pamięci RAM i 8GB pamięci wewnętrznej. Openelec Mini posiada port HDMI 2.0, co pozwala na transmisję sygnału 4K prze 60 klatkach. Urządzenie wspiera dźwięk wielokanałowy, posiada kartę sieciową przewodową oraz bezprzewodową. Obsługę ułatwia dedykowany pilot podczerwieni, ale możliwe jest również sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych, jak telefon czy tablet z systemem Android, iOS, przy użyciu popularnego oprogramowania Kodi Remote, Yatse lub wielu innych tego typu aplikacji. Na polskim rynku Openelec Mini dostępny jest w ofercie firmy C4i.

 

openelec 1

 

openelec 2

 

 

 

 

Odtwarzacz bez problemu poradzi sobie z materiałami w rozdzielczości 4K w 10 bitowej przestrzeni kolorów oraz odtworzy obrazy płyt BD-ISO. Doskonale radzi sobie z niemal wszystkimi popularnymi formatami audio i wideo, a szybkość działania urządzenia wielokrotnie przewyższa odtwarzacze sieciowe, w tym sprzęt klasy premium.

 

 

Oprogramowanie Kodi w wersji 16.1 z dekodowaniem sprzętowym pozwala na odtwarzanie filmów, muzyki czy przeglądanie zdjęć. Co więcej, w sieci znajdziemy ogromną liczbę wtyczek i dodatków oferujących dostęp do materiałów audio i wideo, w tym również pozwalających przechwytywać w locie polskie napisy. Odtwarzacz, dzięki takim wtyczkom, jak Exodus, MrKnow, 1Channel oraz Castaway zapewni również dostęp do tysięcy darmowych filmów, seriali czy programów on-line. Za sprawą wtyczek muzycznych, jak Radio App, uzyskamy dostęp do niezliczonej liczby stacji radiowych z całego świata. Openelec Mini obsługuję również YouTube oraz wiele serwisów VOD. Dzięki wtyczkom Telewizja Polska oraz Mr.Know PL dostępne są także polskie kanały telewizji internetowej, jaki i setki kanałów zagranicznych poprzez inne dodatki.

 

 

 

 

Kodi logo Thumbnail light transparent

 

 

 

 

 openelec 3

 

 

Wykorzystanie sytemu OpenElec, w przeciwieństwie do konsumującego pamięć systemu Android, niesie ze sobą szereg zalet. Urządzenie i wtyczki działają niezwykle szybko i płynnie. Prędkość buforowania jest nieporównywalnie wyższa, jak i przełączenie pomiędzy źródłami. Również korzystanie z menu systemowego KODI jest nieporównywalnie bardziej płynne niż na innych platformach. Openelec Mini stanowi więc ciekawe rozwiązanie dla użytkowników potrzebujących szybkiego i płynnego odtwarzacza multimedialnego, niezainteresowanych aplikacjami Androida czy Windowsa. Sprzęt zapewnia oczywiście dostęp do opcji zarządzania odtwarzaczem, w tym połączeń sieciowych czy kopii zapasowych z poziomu menu systemowego.

 

 

Openelec Mini sprawdzi się w roli centrum multimedialnego obsługującego między innymi dźwięk wielokanałowy DTS, Dolby Digital a nawet DTS MA czy DolbyTrue HD. Poza wyjściem HDMI, które obsłuży wszystkie powyższe formaty dźwięku w passthrough, otrzymujemy również wyjście optyczne przydatne to podłączenia na przykład starego typu amplitunera wielokanałowego.

 

 

  

 

openelec

 

 

 

 

 

 

 

 

Openelec mini posiada wszystkie niezbędne porty, potrafi odtwarzać pliki z lokalnych zasobów sieciowych oraz kart pamięci USB lub TF. Interfejs umożliwia przeglądanie zawartość dysków sieciowych z protokołem SMB, zapisze ścieżki dostępu ułatwiające późniejsze przeszukiwanie zasobów i budowę pełnej biblioteki multimedialnej. Zorganizuje okładki, pozwoli zarządzać oglądanymi z serwisów serialami, dodając opisy i informacje o aktorach korzystając z wbudowanych scrapperów. Udostępnione w sieci oraz zapisane zdjęcia można powiększać i obracać. Wbudowany program Kodi Fanart automatyczne pobierze okładki do albumów i płyt. Openelec mini można również zamienić w funkcjonalny Personal Power Recorder i nagrywać odbierane w serwisach internetowych audycje telewizyjne. Co więcej, urządzenie można rozbudować dodając aktualne wtyczki audio-wideo oraz nowych programów, rozwijając jego funkcjonalność oraz liczbę źródeł. Dostępna jest także możliwość modyfikacji wyglądu interfejsu poprzez dostępne skórki.

 

 

 

 

 

Cena Openelec mini wynosi 345 zł brutto w wersji bez wgranych wtyczek lub 375 zł brutto z wgranym aktualnym zestawem popularnych dodatków KODI.

 

Zapraszamy do składania zamówień w sklepie internetowym www.c4i.com.pl lub na adres [email protected]

 


www.c4i.com.pl
C4i Consultants for Industry
[email protected]

Tel. 502 182 601,
Tel. 22 398 33 34,
Tel. 22 398 78 03,