BARIX -jak wykorzystać biznesowo systemy VOIP

nowosci

Od wielu lat firma Barix jest liderem oferującym produkty i rozwiązania systemów interkomowych i przywoławczych przez IP. Nieustannie rośnie zapotrzebowanie na łatwą integrację tego typu systemów z telefonią IP (system VOIP) opartą na protokole SIP. Użytkownicy w szkołach, firmach, placówkach wchodzących w skład infrastruktury transportowej czy prywatnych rezydencji chcą używać swojego systemu telefonicznego np. z funkcją przekierowania rozmów do celów obsługi informacji publicznej, obsługi klientów na bramkach, drzwiach wejściowych. Barix wspiera takie rozwiązania za pomocą niedrogich urządzeń rodziny Exstreamer i Annuncicom.

 

Integracja przy użyciu rozwiązania BARIX SIP Client Solution

Dzięki oprogramowaniu firmowemu Barix SIP Client, urządzenia Barix’a integrują się bezproblemowo z systemem. Po podłączeniu głośników do Exstreamer’a Barix’a uzyskamy rozwiązanie systemu publicznego adresowania PA, nagłośnienia oparte o SIP. Alternatywą dla powyższego jest Barix Annunciom zapewniający dwukierunkową komunikację system interkomowego do systemu telefonicznego poprzez podłączony mikrofon.

Oprogramowanie Barix SIP Client jest zgodne z większością systemów telefonicznych opartych na SIP. Kompletną listę zgodnych systemów można znaleźć w dokumencie “SIP Client Firmware release note” na stronie www.barix.com Aplikacja SIP Client jest oferowana wraz ze swoim kodem źródłowym, dzięki czemu klient może ją później zmodyfikować do swoich potrzeb. Informacja dostępna ze strony Barix’a tłumaczy jak używać oprogramowania Barix’a z Cisco Unified Call Manager. Odwiedź stronę www.barix.com pod nagłówkiem “HOW TO”.

 

exstreamer100 frontangle web200

 

 

 

 

 

 

 

 

barix1

 Wiadomość podczas oczekiwania (Message on Hold (MoH)) oraz Muzyka w tle w systemie VOIP

Jednym z wyzwań systemu telefonicznego opartego na IP jest fakt, że przełącznik telefoniczny nie jest dłużej dedykowanym urządzeniem z wejściem analogowym dla muzyki w tle lub zawartości MoH . Przede wszystkim oparty na IP system prywatnej sieci tefonicznej PBX jest po prostu oprogramowaniem (takim jak Cisco Unified Communications Manager) oraz przełącznikiem Ethernetowym.

Barix oferuje rozwiązanie tej kwestii: urządzenie Instreamer to najlepsze rozwiązanie które wykorzysta istniejące wejścia analogowe do systemu telefonicznego. Więcej informacji można znależć w notce informacyjnej (Jak ustawić Instreamer jako źródło MoH dla Cisco Unified Call manager) “How to set Barix Instreamer as MoH source for Cisco Unified Call Manager” nwww.barix.com

 


Nowości Barixa

Wypuszczenie SoundScape 1.1 zapewni ewolucję systemów muzyki dla biznesu i dostarczania reklam na nowe poziomy. Klienci SoundScape mogą obecnie z łatwości zarządzać , tworzyć wielogodzinne czasowo playlisty z plików, nagrań na żywo , dodając je do standardowych nagrań piosenek i reklam. Umożliwi to programistom stworzenie show w jakości broadcastowej przypominającej programy radiowe dla zastosowań w sklepach, hotelach, czy wielogodzinne sesje DJ-skie dla zastosowań w klubach, salach tanecznych Rozwiązanie takie poza faktem że same w sobie jest niedrogie obniży koszty pracy i zwiększy przepływ informacji oraz efektywność co da w efekcie znaczący zwrot na inwestycji.

soundspace barix

 W ofercie firmy C4i od wielu lat są urządzenia Barix. Jeśli masz pytania techniczne lub chcesz poznać ceny urządzeń - napisz [email protected]

Sprawdzimy jak możemy spełnić Twoje wymagania.

 

Lista produktów Barix dostępna ze strony C4i

Lista produktów Barix rodziny Annuncicom-pagery i systemy przywoławcze dostępna również w C4i

 

 

 

Zapraszamy!

 

 

 


 

www.c4i.com.pl
C4i Consultants for Industry
[email protected]

Tel. 502 182 601,
Tel. 22 398 33 34,
Tel. 22 398 78 03,