Rewolucyjne nowości w BlackMagic Design

bez napisu

       

Blackmagic Design zakupił firmy Ultimate oraz Fairlight specjalnie na potrzeby techniki kluczowania obrazu w czasie rzeczywistym z zielonego i niebieskiego tła.
Firma BMD wypuszcza dodatkowo nowy procesor serii Teranex: Teranex AV, który znajdzie swoje miejsce w profesjonalnych instalacjach AV. Aktualizacja popularnych urządzeń DeckLink Mini Monitor oraz DeckLink Mini Recorder do standardu 4K.
Kolejna aktualizacja tyczy się oprogramowania urządzeń takich jak Blackmagic Video Assist 4K, która dodaje wsparcie false color, nowa przepływność bitów dla formatów DNx i wiele wiele więcej.

 

Dowiedz się więcej >


2

Blackmagic Design - Ultimatte

 

 Prawie każdy prezenter i pogodynka stoją przed green lub blue screenem, kiedy podaje nam najnowsze informacje lub prognozę pogody. Od ponad 40 lat Ultimatte jest instytucją która zajmuje się sprzętem i oprogramowaniem używanym właśnie do kluczowania i wstawiania tła, map i innych grafik za plecami prezenterów.

 

Coraz częściej technologia Ultimatte wykorzystywana jest z całymi grupami prezenterów, komentatorów sportowych jak talkshow.

 

Dowiedz się więcej >

 


 

3
 

Blackmagic Design - Fairlight

 

Nowym nabytkiem jest system Fairlight, firma która tworzy najwydajniejsze oprogramowanie audio i wideo na cele filmowe i produkcje telewizyjne. Firma projektuje również konsole na każdą żądaną produkcje na żywo i cechuje się pełnym nadmiarem mocy w przypadkach krytycznych.

 

Fairlight produkuję dużą gamę produktów dla postprodukcji, wliczając kompaktowe konsole audio jak również miksery wielkoformatowe z wydzielonymi opcjami kontrolnymi i sinikami audio, które potrafią dostarczyć do 10000 utworów audio  z 64 monitorowanymi kanałami! Urządzenie posiada dodatkowo bardzo interesujący system IP w którego skład wchodzi  stacja robocza pozwalająca dostarczyć dźwięk 3D audio wraz z formatami takimi jak 5.1, DTS, Dolby i innymi!

 

Dowiedz się więcej >

 


 

 4
 

Nowy Teranex AV

 

Teranex AV to nowy procesor  broadcastowy wysokiej jakości, stworzony specjalnie na profesjonalny rynek AV. Ten model podobny jest do modelu Teranex Express z tym, że dodano tutaj opcje wykorzystywane w produkcjach na żywo takie jak: low latency, freeze frame na żywo i pamięć wewnętrzną na logo lub grafiki, dodatkowo 1089 rodzajów konwersji na każdy format do 2160p60. Bardzo małe opóźnienie podczas konwersji pozwoli na synchronizację z prezenterem na żywo, co jest bardzo ważne w produkcjach na żywo.

 

Bardzo przydatną cechą Teranex AV jest jednoczesne działanie wyjść 12G-SDI I Quad SDI, dzięki czemu można użyć ich do zbudowania ściany wideo. Kolejną ważną funkcją urządzenie jest wejście HDMI2.0a z wyjściem loop. Dodatkowo wejścia zbalansowane wejścia XLR i złącza pozwalające na podłączenie takich urządzeń jak laptop,Ipod itp.

 

Dowiedz się więcej >

 


 

 5

 

Nowe modele DeckLink Mini 4K

 

 

Odświeżone wersje znanych kart przechwytujących, Decklink Mini Monitor oraz Mini Recorder. Urządzenia jak w poprzednich wersjach działają identycznie z sygnałami HD, dodana została obsługa sygnałów UHD i HDR.

Oba modele są niskiego profilu, wspierają 6G-SDI i HDMI 2.0a dzięki czemu mogą pracować z formatami HD, UHD do 2160p30. W zestawie 2 typy osłon, jedna pełnych rozmiarów i druga 1/2, dzięki czemu nie musisz dokupywać drogich akcesoriów! Oba modele DeckLink Mini 4K są kompatybilne z Blackmagic Desktop Video SDK, co sprawia, że są idealne dla OEM oraz deweloperów budujących sprzęt do przechwytywania i podglądu.

 

Dowiedz się więcej >

 


 

 

6

 

 

Nowa niższa cena HyperDeck Studio 12G

 

 

Firma Blackmagic ogłosiła niższą cenę grabbera HyperDeck Studio 12G, mniej aż o US$1,000! Jeżeli jesteś zainteresowany promocją proszę skontaktuj z nami się pod adresem [email protected] Taka obniżka ceny możliwa jest dzięki użytkownikom którzy bardzo dobrze przyjęli technologię 12G, co poskutkowało tym, że firma BMD bardziej przyłożyła się do konstrukcji tych urządzeń. Dzięki czemu koszty konstrukcji urządzeń obniżyły się jak i cena końcowa dla klientów.

 

 

Taki ruch pozwoli na bardzo szybki wzrost użytkowanych urządzeń 12G-SDI, tym bardziej, że standard 12G-SDI jest kompatybilny z każdym działającym sprzętem SD, HD oraz Ultra HD do 2160p60 po jednym kablu! Pozwoli to na zamianę starszego sprzętu Quad Link na pojedynczy kabel.

 

 

Dowiedz się więcej >

 


 

7

Aktualizacja Video Assist 2.2

 

Video Assist również doczekało się aktualizacji do wersji 2.2. Aktualizacja wprowadza zmiany w modelu 4K pozwalające na łatwiejsze dostosowanie ekspozycji, sprawdzić ostrość, ponieważ dodaje nową opcje monitorowania błędnych kolorów i rozszerza zarządzanie ostrością.

 

Dodatkowo , jeżeli używasz sstemów Avid na swoim PC z Windowsem masz teraz możliwość zapisać pliki DNxHD 220, 145 i 45, razem z DNxHR HQ, SQ i LB jako MXF zamiast .mov co zwiększa kompatybilność i wydajność. Dodaje również zdolność do ręcznej kontroli orientacji ekranu I wyłączenia auto obrotu, pozwala to na łatwiejsze korzystanie z urządzenia przez konsumentów, którzy używają Video Assist 4K z stabilizatorami i innymi urządzeniami do obsługi kamer.

 

Dowiedz się więcej >

 


 

DaVinci Resolve 12.5.2

 

Wypuszczona została również aktualizacja DaVinci Resolve 12.5.2, aktualizacja dodaje wsparcie dla dodatkowych metadata zamieszczonych w plikach RAW z kamer Blackmagic URSA Mini korzystających z nowego oprogramowania, nowa etykieta dla przestrzeni kolorów wspierana przy exporcie z QuickTime, Fusion Connet dla Linuxa, nowa kolorowa strona osi czasu i wiele innych!

 

Pobierz teraz >

 


 

 

Zapraszamy do składania zamówień na adres [email protected]

 

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak Geniatech (mini PC Android), HiMedia, Bluetimes, Popcorn Hour, Minix i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe), Scansonic (nagłośnienie), Matrix i AMI (przetworniki cyfrowo-analogowe i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych: w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc wideo audio, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak Gomax, HDCVT, RGBLink i TV One, Extron, Kramer, BlackMagic Design − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego.

 

Bogate portfolio oferowanych produktów, ośmioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.


 

 C4i Consultants for Industry
[email protected]
Tel. 502 182 601
Tel. 22 398 33 34
Tel. 22 398 78 03