ISE 2017 relacja cz.2

Zapraszamy na drugą część naszej relacji z tegorocznych targów ISE 2017, które miały miejsce w Amsterdamie w dniach 7-10 lutego gdzie wiodące firmy przemysłu AV pokazały oczekiwane kierunki rozwoju branży prezentując wiele nowatorskich, przyszłościwoych rozwiązań. W relacjach z imprezy mamy przyjemność przedstawić Państwu ich niewielką cząstkę ...

 

Na targach swoje nowości zaprezentowali zarówno czołowi producenci w segmencie,  jak i wiele nowych firm aspirujących do tego grona, oferujących innowacyjne rozwiązania w rozsądnej cenie. Skala i rozmach tegorocznych targów pokazały, że bez wątpienia to największe tego typu wydarzenie  w Europie i jedno z największych na świecie.

Chcielibyśmy Państwu zaprezentować najciekawsze nowości i rozwiązania zaprezentowane podczas tegorocznego ISE 2017 oraz dostępne w ofercie C4i.  W wystawie uczestniczyły wszystkie liczące się  firmy, zaprezentowano dziesiątki nowych przydatnych w instalacjach AV , studyjnych lub filmowych czy Home Theather. Ze względu na dużą ilość nowości informacje relacja z targów publikowana będzie w kilku częściach. Prezentowane rozwiązania są nowatorskie i niedostępne w tzw. szerokiej dystrybucji. Możecie je jednak Państwo zamówić w naszej firmie już dziś.

Zapraszamy serdecznie do drugiej części relacji z tegorocznego ISE!

 

 

  Producent wysokiej klasy urządzeń audio wideo zaprezentował swój flagowy produkt - enkodery HDMI na IP przy wykorzystaniu kodeków H.264 i H.265. Nowością w ofercie firmy FoxUn jest również niezwykle atrakcyjny splitter z wyjściami HdBaseT oraz konwerter HDCP 2.2.

 

   

FXN HE-01

   Enkoder HDMI H.264 do IP
     

     

Pozwala na streamowanie sygnału wideo do wielu urządzeń w internecie, jak i w sieci lokalnej. Maksymalna rozdzielczość to 1080p@60Hz. Urządzenie wspiera ponadto opcje mutlicasting oraz protokół RTMP. Pozwoli również na  dodanie logo oraz 2 napisów czy ustawienia ich przezroczystości. Urządzenie sprawdzi się w szerokim zakresie zastosowań, jak np. do streamowania obrazu z konferencji, kamer jak i programów telewizyjnych prosto do komputerów lub dekoderów. Atracyjności urządzeniu doda niewygórowana cena jak na produkt o takiej funkcjonalności. Kilku klientów z Polski sprawdziło już pozytywnie enkoder FXN w instalacjach  przemysłowych AV

Już w sprzedaży!

     

FXN HE-02    Enkoder HDMI H.265 do IP
     

 

Urządzenie bliźniacze do HE-01, posiadające dodatkowo możliwość   streamowania z wykorzystaniem kodeka H.265, co przy zachowaniu takiej samej jakości będzie wiązało się z mniejszym obciążeniem przepustowości sieci.

Schemat połączeń:

SX HE01shiyiZrzuty Ekrany - Galeria

     

FXN SX-SPH04-70    Najnowszy splitter 1x4 z extenderami HDBaseT
   

 

http://www.c4i.com.pl/images/stories/Foxun/SX_SPh04-100/SPH04100bei.jpg  

Najnowszy splitter 1x4 został zaprojektowany by przedłużyć twój sygnał HDMI FullHD na odległość do 70 metrów. Urządzenie korzysta z technologii HDBaseT i przesyła sygnał za pomocą kabla CAT5E,6. Dodatkowo wspiera dwukierunkową możliwość zarządzania urządzeniem przesyłając IR razem z sygnałem HDBaseT, dzięki czemu możemy zarządzać urządzeniem nadawczym.

Rozdzielacz jest oferowany w zestawie z czterema odbiornikami HDBaseT na HDMI  FXN SX-EX33 R

Kompletny zestaw już w sprzedaży!

Wersja rozdzielacza z możliwością przesłania sygnału na 100m - FXN SX SPH04-100

   

FXN SX-HDCP01    Konwerter HDCP2.2 do HDCP 1.4
     

   

Niezwykle praktyczne urządzenie, dzięki któremu wyświetlisz źródło z kontentem HDCP 2.2 (np. płyty Bluray 4k) na monitorach, telewizorach czy projektorach wspierających maksymalnie HDCP 1.4. Wspiera rozdzielczości do 4K2K@60HZ (YCBCR4:2:0) z HDMI CEC oraz 3D, jak i gęste formaty cyfrowego audio.


561774d14b19b

Już w sprzedaży!

 
   


 Pełna oferta urządzeń dostępnych w ofercie C4i - www.c4i.com.pl/fxn

 

 

hdctvlogo.jpghdctvlogo.jpg   Firma HDCVT zaprezentowała szereg nowych rozwiązań w oparciu o standard 4K Ultra HD, w tym między innymi extender HDMI po IP działający w oparciu o platformę SDVoE (Software Defined Video Over Ethernet) utworzoną przez liderów rynku ProAV. Extender pozwala na przesył nieskompresowanego sygnału 4K po sieci IP bez opóźnień. HDCVT znalazło się w wąskim gronie producentów wdrażających najnowszy standard w swoich produktach.

Producent przedstawił ponadto szereg najpopularniejszych rozdzielaczy czy przełączników kompatybilnych z wymaganiami standardu HDMI 2.0, jak i nowe, bardzo funkcjonalne urządzenia FullHD.
     

PG-882   Generator sygnałów HDMI 2.0
   

  Wspiera rozdzielczość 4K@60Hz 4:4:4 z HDR. Jest to już drugie urządzenie w ofercie C4i wspierające generowanie wzorców 4K obok GMX MS-5005 firmy GoMax. PG-882 został zaprojektowany do integracji systemów AV. Pomaga w prosty i szybki sposób sprawdzić nasza instalację pod względem poprawnego działania ze standardem HDMI2.0 i HDCP 2.2 z 18Gbps. Potrafi generować oraz analizować każdy sygnał HDMI, ułatwiając w ten sposób znalezienie błędnie działającego urządzenia czy kabli w naszej instalacji. Posiada również wejście audio optyczne oraz wbudowaną baterię pozwalająca na wygodną pracę w terenie. Urządzenie jest obowiązkowym wyposażeniem każdego integratora AV niezbędnym w przetestowaniu parametrów układu AV ich przepustowości pod katem szczególnie coraz częstszych wymagań klientów pełnego pasma 18GB/s , sygnałów 10 bitowych i wyżej, obsługi HDR oraz próbkowania koloru do 4:4:4

Już w sprzedaży!

 

 

       
HDV-BS11    Skaler HDMI 2.0 4K / FullHD
   

 HDV-BS11   Niezwykle praktyczny skaler HDMI 2.0 pomiędzy rozdzielczościami 4K i Full HD. Potrafi skalować zarówno w górę, jak i w dół sygnały do 4K2K@50/60H YUV4:4:4 przy przepustowości do  18Gbps. Niebywałą zaletą jest wsparcie cyfrowych formatów audio oraz wbudowany repeater,  tj. wzmacniacz sygnału pozwalający na przedłużenie sygnału 4K 60Hz do nawet 20m.

 

Już w sprzedaży!

 

 

   
HDV-MB01    Deembeder Audio z HDMI 2.0
   

HDV-MB01  

Do popularnych deembederów produkcji HDCVT w ofercie C4i dołączył najnowszy, zaprezentowany na targach ISE model HDV-MB01. Jest to pierwsze urządzenie pozwalające na wydzielenie dźwięku z sygnału HDMI 4K 60Hz 4:4:4. Posiada wyjście audio cyfrowe (Toslink) oraz analogowe stereo.

Już w sprzedaży!

 

 

   
HDV-R55    Repeater HDMI 4K
   

 HDV-R55   Przesył sygnału 4K stawia przed projektantami instalacji szereg ograniczeń oraz wiąże się z dużymi kosztami. Ten prosty repeater jednak w łatwy sposób pomoże w przedłużeniu i zregenerowaniu sygnału  4K2K@50/60 4:2:0 do nawet 20m bez użycia extenderów skrętkowych czy optycznych.

Już w sprzedaży!

 

 

   
HDV-814S50S     Rozdzielacz HDMI 1x4 z extenderami na 50m
   

HDV-814S50S  

Zestaw, na który składa się rozdzielacz z extenderami bezstratnymi HDMI. Jest to kompletne rozwiązanie służące do rozdzielenia sygnału Full HD i przesyłu do 4 monitorów na odległość do 50m przy wykorzystaniu kabla CAT5E,6. Odbiorniki dzięki wsparciu funkcji POC(power over cable) nie wymagają zewnętrznego zasilania. Urządzenie ponadto wspiera przesył sygnału IR dla wygodnego sterowania urządzeniem źródłowym oraz pozwala na przesył cyfrowych, gęstych formatów audio.

Już w sprzedaży!

     

 
 
 


   

Prezentacja rodziny nowych extenderów HDMI na przykładzie HDV-EB100    
     

Nowe extendery w ofercie HDCVT oferują przesył pełnego sygnału 4K 4:4:4 w sieci IP bez utraty jakości oraz przy zerowej latencji. Urządzenia powstały w oparciu o najnowszy standard SDVoE zrzeszający czołowych producentów AV. HDCVT należy do tego wąskiego grona producentów oferujących urządzenia pracujące w ramach tego standardu. 
     

     

     

     

Platforma SDVoE (Software Defined Video Over Ethernet) założona została przez liderów rynku ProAV.    

 

 

 

Powszechnie stosowane interfejsy HDMI technicznie są w stanie przepuścić sygnał o parametrach 18.5GB/s podczas gdy maksymalne parametry stosowanych obecnie sygnałów 4k wynoszą 21 GB/s , które to pasmo przeniesie jedynie najnowsza wersja złącza DP. Dodatkowo przy przesyłaniu sygnału przez IP stosuje się standard  sieci 10GB, który nie umożliwi przesłania nieskompresowanego sygnału 4k o maksymalnych parametrach przesyłu (12 bit, HDR, 4:4:4, 60Hz). Aby umożliwić  przesył przy pełnych parametrach sygnału czołowe firmy rynku AV wprowadziły nowy rodzaj nieznacznej kompresji- SDVoE.


Z ilości rozwiązań na rynku pewnikiem jest konieczność przejścia branży  na rozwiązania oparte na dystrybucji sygnałów AV z wykorzystaniem protokołu IP. Daje one zupełnie nowe i nieporównywalne z innymi technologiami możliwości. Jednak istotnym problemem staje się ilość nowych rozwiązań pojawiających się z każdym rokiem na rynku. Różnią się one innym podejściem do zagadnienienia i bywają mylące, a w skrajnych przypadkach nie spełniają wygórowanych wymagań  eksploatacyjnych.

 

   

Alians SDVoE zrzesza wiodące firmy w celu zaprojektowania i wdrożenia standardu platformy sprzętowej i programowej. Ma on pozwolić na dystrybucję nieskompresowanego sygnału AV w sieci Ethernet bez opóźnień. Pozwoli to na większą elastyczność projektową, oszczędności z racji wykorzystania istniejących instalacji sieciowych oraz możliwość stosunkowo łatwej rozbudowy w porównaniu do standardowych rozwiązań.

SDVoE zakłada również prosty system sterowania złożonymi zadaniami jak routing wideo, skalowanie obrazu, tworzenie ścian wideo czy zróżnicowanych kompozycji obrazu, miksowanie audio i wieloma innymi.


   
     

Specyfikacja SDVoE:
 • Dystrybucja sygnału bez latencji z maksymalnym opóźnieniem  poniżej 100 mikrosekund.
 • Nieskompresowany przesył sygnałów 4K 30Hz oraz HD
 • Pozbawiony artefaktów przesył pełnego sygnału 4K 60Hz 4:4:4 w porównaniu do sygnału źródłowego
 • Wymagany switch 10G dla przesyłu sygnałów 4K, Gigabitowy dla FullHD

Funkcje:

 • Transmisja video 4K 60Hz
 • Transmisja wielokanałowego audio cyfrowego, niezależny routing dźwięku ze sterowaniem RS-232 czy podczerwieni
 • Ponadto skalowanie w jakości broadcast w górę i w dół z zarządzaniem proporcji i konwersją ilości klatek
 • Możliwość skonfigurowania ściany wideo z kompensancją bezeli
 • Możliwość wyświetlania wielu źródeł w układzie wielu wyświetlaczy, w tym min. PIP
 

Przykładowe instalacje:

 • Przełączniki matrycowe
 • Przełączniki KVM
   

 

Przedstawiciele SDVoE będą uczestniczyć w targach i konferencjach, publikować raporty, studia przypadków oraz promować rozwiązania oparte na technologii wśród integratorów systemowych, projektantów i konsultantów. Będą prowadzone również liczne szkolenia kończące się przyznaniem certyfikatu.

Więcej o SDVoE:

Oficjalna strona SDVoE - www.sdvoe.org

 
 •  Multiviewery

 • Ściany wideo

 

 

 

 

 
 

Firma IDK Corporation jest  liderem branży ProAV w Japonii od ponad 25 lat. Specjalizuje się w dostarczaniu urządzeń Audio Wideo znajdujących zastosowanie w obiektach edukacyjnych, salach konferencyjnych, rozwiązaniach digital signage czy centrach sterowania np. ruchem. 

Najnowszym rozwiązaniem oferowanym przez firmę IDK jest oparty na platformie SDVoE system IP-NINJAR. Jest to jedna z pierwszych dostępnych na rynku kompletnych, tak rozbudowanych i dopracowanych platform dystrybucji sygnału AV po IP. Niebywała zaletą systemu jest świetne oprogramowanie producenta, pozwalające na prostą, szybką i intuicyjną konfigurację. Streaming z wykorzystanie standardu SDVoE z możliwościami budowy ściany wideo- poniżej kilka zdjęć ze stoiska IDK.

       

 
 

 

   
 

 

 

     

BrighSign jest światowym liderem rynku digital signage dostarczającym najwyższej klasy odtwarzacze znajdujące zastosowanie w instalacjach na całym świecie. Znany jest z niezawodności i wielofunkcyjnego oprogramowania oprogramowania zaprojektowanego specjalnie na potrzeby digital signage - BrightAuthor

Na tegorocznym ISE producent zaprezentował zupełnie nową linie siedmiu modeli odtwarzaczy, w tym między innymi urządzenia przystosowane do wyświetlania kontentu 4K przy pełnym wsparciu kodeka H.265. Playery są w stanie dekodować wideo 4K HDR w 10 bitowej głębi kolorów.

Każdy z serii XT, XD i HD razem z najnowszą wersją oprogramowania BrightAuthor do zarządzania urządzeniami oferuje nowy funkcję, zwaną trybem mozaiki. Umożliwia on wyświetlanie wielu materiałów w niższej rozdzielczości na jednym ekranie. Z kolei oprogramowanie Brightsign Network umożliwia wygodne zarządzenie wieloma odtwarzaczami w najbardziej rozbudowanych instalacjach.Wszystkie urządzenie są dostępne na zamówienie w ofercie C4i.

   

 BrightSign XT243        
   

  Odtwarzacz digital signage 4K H.265 oferujący odtwarzanie w pętli, prezentacje interaktywne oraz funkcje zaplanowania harmonogramu odtwarzania. Oferuje płynne odtwarzanie kontentu HTML5 czy z karty SD. Oferuje wyjścia HDMI 2.0a oraz  analogowe stereo. Pełne wsparcie 4K i skalowanie w górę oraz port M2 Sata. Ponadto gigabitowy interfejs sieciowy z funkcje PoE+, WiFi oraz GPIO i IR.
     

BrightSign XT1143

   

 

   

  Rozwinięta wersja modelu XT243 oferująca dodatkowo podłączenie źródła HDMI 2.0a zabezpieczonego HDCP, złącze USB(typ A oraz C)

 

   

BrightSign XD233

   

   

  Odtwarzacz digital signage 4K H.265 umożliwiający jednoczesne dekodowanie dwóch strumieni FullHD oraz HTML5. Ponadto oferuje odtwarzanie w pętli, prezentacje interaktywne oraz funkcje zaplanowania harmonogramu odtwarzania. Oferuje płynne odtwarzanie kontentu HTML5 czy z karty SD. Oferuje wyjścia HDMI 2.0a oraz  analogowe stereo. Pełne wsparcie 4K i skalowanie w górę oraz port M2 Sata. Ponadto gigabitowy interfejs sieciowy z funkcje PoE+, WiFi oraz GPIO i IR.

 

   

BrightSign XD1033

   
     

  Rozwinięta wersja modelu XD233 oferująca złącza USB 2.0 (typ A i C)
     

BrightSign HD223    
     

 

Prosty odtwarzacz digital signage FullHD H.265 tzw. entry level, oferujący odtwarzanie w pętli, prezentacje interaktywne oraz funkcje zaplanowania harmonogramu odtwarzania. Oferuje płynne odtwarzanie kontentu HTML5 czy z karty SD. Wyjście HDMI 2.0a oraz  analogowe stereo.  Ponadto gigabitowy interfejs sieciowy z funkcje PoE+, WiFi oraz GPIO.

     

BrightSign HD1023    
     

  Wyższy model wersji HD223 oferujący ponadto port USB 2.0 (typ A)
     

BrightSign LS423    
   

  Naprostszy i najtańszy odtwarzacz FullHD H.265z nowej linii produktów Brightsign. Świetnie spisze się w podstawowych zastosowaniach. Oferuje odtwarzanie w pętli, prezentacje interaktywne oraz funkcje zaplanowania harmonogramu odtwarzania. Oferuje płynne odtwarzanie kontentu HTML5 czy z karty SD lub USB-C. Wyjście HDMI 2.0a. Ponadto  interfejs sieciowy z funkcje PoE+ oraz WiFi.
     

 
     

 

 

 

Już niedługo kolejna cześć relacji z targów ISE 2017.
Zapraszamy do ponownego odwiedzenia naszej strony lub zapisania się na listę Newsletter! Chcesz nawiązać długofalową współpracę handlową i otrzymać upusty dla integratorów systemów napisz.
Więcej informacji - biuro@c4i.com.pl

     
Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce producentów urządzeń mini PC Android/Windows/Linux, takich jak: HiMedia, Minix, Giada, Zidoo,Popcorn Hour, Dune. Posiada bogatą ofertę odbiorników radia internetowego/DAB/FM firm: Revo (Szkocja) i Dantax (marka Scansonic), nagłośnienia –wysokiej klasy duńskich głośników aktywnych firmy Dantax (Dania) pod marką Scansonic, przetworników cyfrowo-analogowych DAC i wzmacniaczy słuchawkowych firm: Matrix Electronic Technology (Chiny) i AMI International (Japonia), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych: w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc wideo audio, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak GOMAX (Tajwan), tvONE (Wielka Brytania), HDCVT(Chiny), Cunabo (Chiny), Extron Electronics (USA), Kramer Electronics (Izrael), Tristar Tricolor (Chiny), BlackMagic Design (Australia) − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz Structured Cable Products (USA) − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego.

Bogate portfolio oferowanych produktów, ponad 10 letnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

 

www.c4i.com.pl
C4i Consultants for Industry
tomasz@c4i.com.pl

Tel. 502 182 601
Tel. 22 398 33 34
Tel. 22 398 78 03