ISE 2017 relacja cz.3

Zapraszamy na trzecią i zarazem ostatnią część naszej relacji z tegorocznych targów ISE 2017, które miały miejsce w Amsterdamie w dniach 7-10 lutego, gdzie wiodące firmy przemysłu AV pokazały oczekiwane kierunki rozwoju branży prezentując wiele nowatorskich iprzyszłościwoych rozwiązań.Do zobaczenia za rok!

 

Na targach swoje nowości zaprezentowali zarówno czołowi producenci w segmencie,  jak i wiele nowych firm aspirujących do tego grona, oferujących innowacyjne rozwiązania w rozsądnej cenie. Skala i rozmach tegorocznych targów pokazały, że bez wątpienia to największe tego typu wydarzenie  w Europie i jedno z największych na świecie.

Chcielibyśmy Państwu zaprezentować najciekawsze nowości i rozwiązania zaprezentowane podczas tegorocznego ISE 2017 oraz dostępne w ofercie C4i.  W wystawie uczestniczyły wszystkie liczące się  firmy, zaprezentowano dziesiątki nowych przydatnych w instalacjach AV , studyjnych lub filmowych czy Home Theather. Ze względu na dużą ilość nowości informacje relacja z targów publikowana będzie w kilku częściach. Prezentowane rozwiązania są nowatorskie i niedostępne w tzw. szerokiej dystrybucji. Możecie je jednak Państwo zamówić w naszej firmie już dziś.

Zapraszamy serdecznie do trzeciej i ostatniej już części naszej relacji z tegorocznego ISE!

Do zobaczenia za rok!

 

 

footer platnosci   Producent wysokiej klasy wyspecjalizowanych urządzeń audio wideo poszerzył ofertę generatorów oraz testerów sygnału wideo. Do obsługującego HDMI, sprawdzonego i oferowanego w regularnej sprzedaży MS-5005 dołączyły nowe modele MS-5005CP oraz obsługujący sygnały SDI model PG-303K. Świetnym rozwiązaniem, głównie dla instalatorów będzie łączący funkcję embeddera oraz deembeddera audio, współpracujący z HDMI 2.0a, model CV-505ZA2.

 

   

MS-5005CP

   Generator sygnałów HDMI 2.0
     

     

Przenośne, kieszonkowe urządzenie umożliwiające generowanie sygnałów HDMI 2.0. Nieocenianie przy integracji systemów AV, sprawdzaniu poprawności działania systemów czy wyszukiwanie błędów lub uszkodzeń. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość to 4K@60Hz 4:4:4 z HDR. Zasilanie bateryjnie lub przez USB 5V.

     

PG-303K    Generator sygnałów SDI
     

  PG-303K jest zaawansowanym testerem wideo SDI obsługującym wiele formatów (12G / 6G / 3G / HD / SD) z wieloma wzorcami, również audio. Generator może obsługiwać 8-kanałowy dźwięk zgodny z AES i z częstotliwością próbkowania 48KHz. Zapewnia ekonomiczny sposób kalibrowania i testowania SDI w urządzeniach wideo oraz w wyświetlaczach z możliwością podłączenia dwóch monitorów poglądowych.
     

CV-505ZA2   Deembedder i embedder sygnałów HDMI 2.0 i audio
   

 

http://www.c4i.com.pl/images/stories/virtuemart/product/cv-505za2.jpg  

To unikalne urządzenie umożliwia wydzielenie wysokiej jakości analogowego dźwięku stereo i cyfrowego S/PDIF(Toslink) z wejściowego sygnału HDMI 2.0 bez utraty jakości oraz podłączenie np. do słuchawek lub wielokanałowego wzmacniacza cyfrowego audio.

Ponadto CV-505ZA2 może pełnić funkcję embeddera audio i pozwoli umieścić analogowy sygnał stereo lub cyfrowy S/PDIF (Toslink ) w wychodzącym sygnału HDMI 2.0.

Schemat podłączenia

    s

CV-505ZA2 dołącza do szerokiej oferty deembedderów i embedderów sygnałów HDMI i audio w ofercie C4i.


 Pełna oferta urządzeń dostępnych w ofercie C4i - www.c4i.com.pl/GMX

 

   Marka GIADA należy do JEHE Group, istniejącego od 1999 roku czołowego chińskiego producenta mini PC, komputerów przemysłowych, płyt głównych serwerów oraz oprogramowania. Przy okazji producent miał okazję zaprezentować następców znanych modeli z oferty C4i, w tym F105D oraz nową wersję F210U, jak i F330 wyposażony aż w 6 wyjść DisplayPort z możliwością zbudowania ściany wideo.
     
F210U BY230 / BY460    Nowa wersja sprawdzonego F210U z 4GB RAM
     
  Model F210U z powodzeniem sprawdził się w licznych instalacjach przemysłowych. Świetne opinie zbierał również jako baza pod domowe HTPC w oparciu o KODI lub oprogramowanie FooKo. Nowy model oparty na Intel CherryTrail oferuje aż 4GB pamięci operacyjnej RAM. Wersja BY230 oferowana jest z 32GB pamięci wewnętrznej zaś BY460 z 64GB. Współpracuje poza Windows, również z Android i Linux (dystrybucja producenta)
     
F105D BQ200    Następca mini PC F103D z Intel Apollo Lake 3450
     
    Giada F105D to nowy, niewielkich rozmiarów, bezgłośny komputer Mini PC z procesorem Intel® Celeron® Apollo Lake 3450 wyposażony w trzy wyjścia wideo(DP, HDMI, VGA) i zapewniający pełną łączność przewodową i bezprzewodową. Z zainstalowanym systemem Windows 10 świetnie sprawdzi do rozwiazań Digital Signage, biurowych oraz przemysłowych, jak i konsumenckich. Oferuje możliwość zamontowania do 8GB pamięci RAM oraz dowolnej pamięci na slotach m-sata.
     
 G330    Procesor wideo-wall oparty na Windows
     
    Aż 6 wyjść DisplayPort z AMD Radeon HD 7750 oraz oparty procesorze Intel zależnie od wersji i3/i5/i7 z systemem Windows pozwoli zbudować w pełni funkcjonalną ścianę wideo. Przy wykorzystaniu dodatkowych konwerterów DP-HDMI bez problemu zbudujemy ścianę wideo z monitorów lub telewizorów z HDMI.
     
Pełna oferta urządzeń dostępnych w ofercie C4i - www.c4i.com.pl/GDA
 

 


  Jeden z czołowych brytyjskich producentów profesjonalnego sprzętu Audio Wideo zaprezentował przy okazji tegorocznych targów pełną ofertę konwerterów sygnałów audio cyfrowych oraz extenderów audio po kablu skrętkowym CAT. 
     
AU-D6-192     Konwerter audio z USB 2.0 na Toslink  (192kHz/24-bit)
     
  Niezwykle przydatny konwerter pozwalający wykorzystać złącze USB 2.0(typ B) w  komputerze lub odtwarzaczu z systemem Windows, Android lub Linux i podłączyć do wzmacniacza AV lub zestawu kolumn aktywnych z wejściem optycznym. Kompatybilny z Windows i MacOS. Obsługuje wyłącznie sygnały stereo LPCM. Wsparcie sygnałów audio maksymalnie do 192Khz i 24bit.
     
AU-D6-384   Konwerter audio z USB 2.0 na Coaxial (384kHz/24-bit)
     
  Wyższy model od AU-D6-192 odpowiadający za konwersję z USB2.0 na sygnał koaksjalny.
     
 AU-D6-H   Konwerter audio z USB 2.0 na sygnał analogowy stereo
     
    Świetne uzupełnienie konwerterów z serii AU-D6. Jest to przetwornik cyfrowo analogowy DAC umożliwiający konwersję sygnału cyfrowego z USB 2.0 typ B na sygnał analogowy stereo i podłączenie np słuchawek lub do wzmacniacza stereo niewyposażonego w złącza cyfrowe.
     
PU-304   Extender cyfrowego sygnału audio po skrętce CAT5e/6 do 150m
     
    Extender jest przeznaczony do przesyłania cyfrowych sygnałów audio na odległości powyżej 150 m przez infrastrukturę kablową CAT5e / 6.  Obsługuje zarówno sygnały koncentryczne, jak i optyczne. Dla uzyskania większej elastyczności extender może być zasilany za pomocą kabla USB lub zasilacza sieciowego. Cyfrowe sygnały SPDIF są obsługiwane z częstotliwością próbkowania 96Khz. Extender wspiera również przesył cyfrowego sygnału stereofonicznego i wielokanałowego (LPCM, DTS, Dolby Digital, Dolby Digital Plus)
     
 PU-305BD (RX + TX)
  Dwukierunkowy extender cyfrowego sygnału audio po skrętce CAT5e/6 do 300m
     
  Extender pozwoli na przesyła sygnału cyfrowego audio nawet na 300m przy częstotliwości próbkowania 192kHz oraz 100m przy 96kHz. Dodatkowo przesyłany może być sygnał RS232, zaś zasilanie wystarczy że będzie podłączone wyłącznie do nadajnika lub odbiornika. Możliwość wykorzystania również odbiornika z wyjściem analogowym PU-305BDA-RX.  Extender jest idealny do wielofunkcyjnych systemów AV, gdzie sygnał audio z HDTV lub wzmacniacza może być przesyłany z powrotem do racka w celu dalszej dystrybucji w systemie multi-room.
     
 
     
   
     
Pełna oferta urządzeń dostępnych w ofercie C4i - www.c4i.com.pl/CYP

 

 

     

Firma VDWALL jest czołowym chińskim producentem między innymi przemysłowych procesorów wideo. Przez ostatnie ponad 10 lat firma wypracowała pozycję jednego z liderów rynku Pro AV na wschodzie, oferując szereg urządzeń bazujących na autorskich rozwiązaniach technologicznych, licznych patentach oraz własnym oprogramowaniu. Produkty VDWALL sprawdziły się w wielu projektach scenicznych, wystawach, systemach monitoringu i kontroli. Teraz dzięki współpracy z C4i producent będzie oferował swoje unikatowe produkty również w Polsce.

C4i jest autoryzowanym dystrybutorem VDWALL na Polskę.

     
LVP909F   Cztero-warstwowy procesor wideo
     

 

 

Zaawansowany cztero-warstwowy procesor wideo z wejściami 3G-SDI, HDMI, YPbPr, DVI oraz VGA. Możliwość przełączania bezszwowego z fade in/fade out oraz PIP. Posiada 4 wyjścia DVI pozwalające w łatwy sposób stworzyć ścianę wideo zbudowaną z 4 monitorów w dolnej konfiguracji. Dostępne cztery zestawy presetów PIP, i definiowane okien o różnych rozmiarach, położeniach. Opcja Preview monitor+sync monitor. Możliwe zarządzenie z iPad/iPhone, WiFi + podgląd wyjścia na smartfonie.

Już w sprzedaży!

     
LVP515   Bezszwowy procesor wideo
     

 

 

Zaawansowany procesor wideo z wejściami SDI, HDMI, S-Video, DVI oraz VGA z przełączaniem bezszwowym fade in/fade out/blend pomiędzy grupami sygnałów, PIP oraz definiowaniem rozdzielczości wyjściowej, gdzie szerokość może sięgać do 3840 pikseli, zaś wysokość 1920 pikseli. Umożliwia ustawienie dowolnej rozdzielczości wyjściowej obrazu zdefiniowanej przez użytkownika co do piksela. Możliwość pełnego zdefiniowania trzech zestawów presetów PIP i PBP, przełączanych jednym przyciskiem.  Sterowanie przez RS232.

Karty wysyłające LED nie znajdują się w zestawie, schemat przedstawia możliwości urządzenia.

Już w sprzedaży!

     
LVP615S   Bezszwowy procesor wideo
     

 

 

Profesjonalny procesor wideo z wejściami SDI, HDMI, YPbPr, DVI oraz VGA z przełączaniem bezszwowym pomiędzy grupami sygnałów, PIP oraz definiowaniem rozdzielczości wyjściowej, gdzie szerokość może sięgać do 3840 pikseli lub wysokość 1920 pikseli. Najlepszym zastosowaniem procesora jest zasilanie ściany LED ale można go również zastosować do eventów na żywo z użyciem projektora, ściany monitorów itp. 

Karty wysyłające LED nie znajdują się w zestawie, schemat przedstawia możliwości urządzenia.

Już w sprzedaży!

     
LBM808   Zestaw dwóch monitorów 8" podglądowych do montażu w szafie rack 
     
 

Profesjonalne monitory wysokiej klasy, z uwagi na zastosowany procesor Faroudja, ekran IPS zapewniają wspaniałą widoczność nawet pod dużymi kątami i obsługują rozdzielczości do 1280x800. Sygnały wejściowe: 2 x Video, 2 x VGA, 2 x DVI oraz 2 x SDI / HD-SDI / 3G-SDI. Zarządzanie poprzez RS232.

Już w sprzedaży!

Dostępny egzemplarz w promocyjnej cenie!

     
LEDSync 850M   Zaawansowany procesor wideo z odtwarzaczem plików
     

 

Obsługuje interfejsy jak DVI (HDMI), CVBS, VGA oraz port USB służący do odtwarzania plików. Dzięki zaimplementowanemu w urządzeniu systemu Android jesteśmy w stanie odtworzyć każdy plik lokalny oraz pliki z internetu z serwisów takich jak Youtube, Netflix i innych źródeł VOD, wszystko dzięki karcie Wifi do połączenia z internetem. Urządzenie będzie idealne do wyświetlania prezentacji i kontentu wideo oraz innych profesjonalnych rozwiązań. Procesor obsługuje rozdzielczości do 1080p.

 

Wkrótce w sprzedaży!

     
     
Pełna oferta urządzeń dostępnych w ofercie C4i - www.c4i.com.pl/VDWALL
 

 
       

Fińska firma Picturall jest jednym liderów rynku, oferujących niezwykle wydajne i kompletne systemy wideo-wall. Producent oferuje kompleksowe rozwiązania, na które składają się odtwarzacze i serwery multimedialne oraz niezwykle funkcjonalne oprogramowanie do zarządzania wyświetlaną treścią. Całość pozwala na proste skonfigurowanie ściany wideo w rozdzielczości nawet 8K!

     

Ogromne możliwości urządzeń Picturall pracujących samodzielnie lub w układach przedstawione w czytelnej prezentacji.
 
     
    Jedna z nowości zaprezentowana przy okazji tegorocznego ISE, tj Broadcast Mark2 media serwer, oferujący 16 złącz Display Port 1.2 z możliwości wyświetlania ściany wideo w pełnej rozdzielczości 8K.

Picturall Mark2 Broadcast jest w zamyśle producenta przemysłowym media serwerem dla telewizji. Picturall Mark2 Broadcast to podobny model do wersji  Octo, ale dodatkowo z 16 wyjściami DisplayPort 1.2, opcją synchronizacji klatek i genlocka i nieskompresowanym odtwarzaniem materiału 4K@30fps /opcjonalnie 4K@60fps 10bit.

 

Z uwagi na złożoność konfiguracji, jeśli chcesz ofertę na serwer Pictureall musisz bardzo precyzyjnie wyspecyfikoać swoje wymagania. zapytania na tomasz@c4i.com.pl

 

Picturall Broadcast jest najlepszy w instalacjach wymagających najwyższej precyzji synchronizacji pomiędzy wyświetlaczami  jak i między wyświetlaczami, a kamerami w celu uniknięcia zjawiska migotania w trakcie przekazu wideo z kamer, spowodowanego albo brakiem synchronizacji ramek albo brakiem odpowiedniego genlocka. Synchronizacja ramek odbywa się sprzętowo na każdym wyświetlaczu podłączonym do serwera. Kiedy grafika i wideo są jednocześnie wyświetlane w  oknie na obejmującym obszar kiku monitorów , synchronizacja ramek pomaga osągnąć ciągłość obrazu. Synchronizacja do genlocka zaś zapewni zsynchronizowany proces skanowania pikseli obrazu jednego i więcej monitorów do zewnętrznego źródła synchronizacji (np studia).

Producent zaprezentował urządzenie wraz z komputerem pokazowym. Każdy z gości miał możliwość przekonania się w praktyce jak wygodne i użyteczne są oferowane rozwiązania. Efekty pracy na bieżąco można było obserwować na zainstalowanej ścianie wideo 2x2 w jakości nieskompresowanej rozdzielczości 8K.    
 
   

 


footer platnosci       Barix to założona w w Szwajcarii w 2001 roku specjalizująca się w nowoczesnych technologiach komunikacyjnych i sterowania w oparciu o protokół IP. Producent jest jedną z największych innowacyjnych firm oferujących profesjonalne rozwiązania przesyłu sygnału audio w systemach interkomowych, przywoławczych, informacyjnych, sterowania czy bezpieczeństwa.
     
    Wobec nieustannie rosnącego zapotrzebowania na łatwą integrację systemów z telefonią IP (system VOIP) opartą na protokole SIP, firma Barix rozwija swoje atrakcyjne cenowo rozwiązania oparte na rodzinie urządzeń Exstreamer i Annuncicom . Użytkownicy w szkołach, firmach, placówkach wchodzących w skład infrastruktury transportowej czy prywatnych rezydencji mogą używać swojego systemu telefonicznego np. z funkcją przekierowania rozmów do celów obsługi informacji publicznej, obsługi klientów na bramkach, czy drzwiach wejściowych.
     
Nowością w ofercie Barix są rozwiązania Barionet. Jest to programowalna platforma IO oparta o linuksowy system OpenWRT, pozwalająca na pełną kontrolę oraz automatyzacją systemów po IP. Interfejs wyposażony jest w szereg złącz, w tym szeregowych czy analogowych.    
     
   

Dystrybucja audio to najpopularniejsze zastosowanie urządzeń Barix na świecie. Podstawową funkcją jest streaming muzyki. Proste instalacje w oparciu o dekoder Extreamer i enkoder Instreamer pozwolą stabilne i ekonomiczne streamowanie muzyki czy reklam gdziekolwiek i kiedykolwiek.

Świetnym rozwiązaniem gdy nie ma możliwości wykorzystania streamingu jest Store&Play, który pozwala na zdalne odtwarzanie kontentu z np. serwera w FTP  według zaplanowanego harmonogramu.

Ofertę uzupełnia SoundScape , który wnosi dystrybucję muzyki oraz reklam dla celów biznesowych na zupełnie nowy poziom, umożliwiając tworzenie wielogodzinnych playlist z plików czy nagrań na żywo i zarządzanie nimi w czasie rzeczywistym.

     
Nowatorskim rozwiążaniem jest Audio Signage. System pozwala na streaming treści audio do urządzeń mobilnych klientów po zeskanowaniu QR kodu i pobrania specjalnej aplikacji. Jest to świetne rozwiązanie znajdujące zastostowanie przy interaktywnych prezentacjach czy wystawach sklepowych lub w nowoczesnych muzeach.    
     
     
    Cześć oferta najpopularniejszych urządzeń Barix w ofercie C4i - www.c4i.com.pl/BARIX

Pełna oferta producenta - www.barix.com

 footer platnosci       Na tegorocznych ISE nie mogło również zabraknąć firmy Kramer Electronics, jednego z najbardziej niezawodnych dostawców wysokiej klasy sprzętu ProAV. Producent zaprezentował kilka nowatorskich pomysłów, w tym między innymi:
     
 PT-3H2    
     
   

Extender HDMI sygnałów do 4K@60Hz (4:4:4). Współpracuje ze złączami HDMI 2.0 i HDCP 2.2 pozwalając na przedłużenie sygnału w wysokiej jakości. Przydatny gdy korzystając z długich kabli chcemy zagwarantować stabilny przesył sygnału 4K. Pozwala na przedłużenie przesyłu do nawet 20m.

 

Pozostałe extendery HDMI , również 4K, dostępne od ręki w ofercie C4i - extendery HDMI

     
 Interwejsy z KWC-1    
     
    KWC-1 to przeznaczony do montowania w stołach system ładowania indukcyjnego urządzeń mobilnych. Jeśli dany telefon lub tablet obsługuje jedynie ładowanie tradyjne sieciowe, to przydatne będą załączone odbiorniki z najpopularniejszymi złączami. Ten elegancki i niezwykle prosty w montażu system jest kompatybilny z cube'ami TBUS. Jest to świetne rozwiązanie do zastosowaniu w salach konferencyjnych, wykładowych czy szkoleniowych. Wszędzie tam gdzie przydatne będie proste i wygodne ładowanie urządzeń mobilnych.
     
     
     
     
Pełna oferta urządzeń Kramer Electronics dostępna w C4i - zapytaj na tomasz@c4i.com.pl
     
     
     


Zapraszamy do ponownego odwiedzenia naszej strony lub zapisania się na listę Newsletter! Chcesz nawiązać długofalową współpracę handlową i otrzymać upusty dla integratorów systemów - napisz! Obiecujemy przygotować dla Ciebie dedytkowaną ofertę.
Więcej informacji - biuro@c4i.com.pl lub tomasz@c4i.com.pl

     
Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce producentów urządzeń mini PC Android/Windows/Linux, takich jak: HiMedia, Minix, Giada, Zidoo,Popcorn Hour, Dune. Posiada bogatą ofertę odbiorników radia internetowego/DAB/FM firm: Revo (Szkocja) i Dantax (marka Scansonic), nagłośnienia –wysokiej klasy duńskich głośników aktywnych firmy Dantax (Dania) pod marką Scansonic, przetworników cyfrowo-analogowych DAC i wzmacniaczy słuchawkowych firm: Matrix Electronic Technology (Chiny) i AMI International (Japonia), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych: w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc wideo audio, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak GOMAX (Tajwan), tvONE (Wielka Brytania), HDCVT(Chiny), Cunabo (Chiny), Extron Electronics (USA), Kramer Electronics (Izrael), Tristar Tricolor (Chiny), BlackMagic Design (Australia) − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz Structured Cable Products (USA) − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego.

Bogate portfolio oferowanych produktów, ponad 10 letnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

 

www.c4i.com.pl
C4i Consultants for Industry
tomasz@c4i.com.pl

Tel. 502 182 601
Tel. 22 398 33 34
Tel. 22 398 78 03