Egreat A5 - najnowszy odtwarzacz plików Android TV 4K firmy Egreat - już w Polsce

 

                        

Egreat A5 - nowy odtwarzacz plików Android TV 4K w ofercie C4i

C4i wprowadza na polski rynek najnowszy odtwarzacz plików 4K HDR – model Egreat A5, który łączy niezawodność sieciowych odtwarzaczy klasy Premium ze wsparciem odtwarzania plików 4K, HDR z dźwiękiem wielokanałowym Dolby Atmos lub DTS:X, funkcjonalność mini komputerów i multimedialne możliwości systemu Android TV. Sprawdź pełną ofertę odtwarzaczy sieciowych - tutaj.

 

 
 

Egreat A5, wspiera odtwarzanie pełnego menu Blu-Ray 4K i pozwala na pełne pass-through dźwięku wielokanałowego HD-Audio z DTS:X i Dolby Atmos. W porównaniu do bardziej zaawansowanego modelu Egreat A10, odtwarzacz A5 nie jest wyposażony w kieszeń na dysk twardy i ma mniejszą pamięć lokalną. Poza tym oferuje wszystkie możliwości i funkcje „starszego brata”, wyróżniając się przy tym niższą ceną.

 
 
 

Egreat A5 zapewnia odtwarzanie wideo w rozdzielczości 4K UltraHD 60Hz z HDR10. Wspiera sprzętowe odtwarzanie niemal wszystkich formatów wideo, łącznie z HEVC/H.265 4K 10bit przy przetwarzaniu sygnału wideo z przepływnościami do 250 Mbps. Jest to ważne szczególnie przy odtwarzaniu plików o wysokiej przepływności z najnowszych kamer konsumenckich. Dzięki temu Egreat A5 staje się jednym z najbardziej wydajnych, obok produktów firmy HiMedia i Zidoo, odtwarzaczy na rynku. Wspiera automatyczne dostosowywanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970, co przekłada się na płynne odtwarzanie wszystkich formatów wideo. Współpracując z najnowszymi telewizorami i treściami wideo w jakości HDR, pozwoli zapewnić obraz o szerokim zakresie tonalnym oraz głębokiej czerni, a przez to bardziej realistyczny, jaśniejszy i szczegółowy.

 
 
 

A5 odtwarza także obrazy płyt Blu-Ray i DVD z pełnym menu, zarówno w domyślnym odtwarzaczu, jaki i w KODI – Vidon XBMC. Wspierane są zarówno pliki BDJ 1.0/1.2/2.0, 3D/2D, jak i 4K BD-ISO. Urządzenie wspiera również wybrane serwisy VOD i pozwala na wygodne korzystanie z YouTube z funkcją castowania (po zainstalowaniu dodatkowej aplikacji). A5 świetnie zastąpi starsze wersje systemu Android TV w telewizorach oraz uzupełni najnowsze, które nie oferują zaawansowanych możliwości odtwarzania. Warto dodać, że odtwarzacz A5 obsługuje także wszystkie formaty dźwięku przestrzennego 7.1 HD-Audio, w tym Atmos, DTS:X, DTS-HD i True-HD, zarówno downmix i passthrough.

 
 
 


Egreat A5 wykorzystuje system operacyjny Android w wersji 5.1 Lollipop z wygodnym interfejsem dostarczonym jako nakładka producenta. Otrzymujemy pełny dostęp do sklepu Google Play, przeglądarki internetowej i tysięcy aplikacji biurowych, społecznościowych, gier 2D/3D czy multimedialnych. Dzięki nim urządzenie zmienia się w pełnoprawny mini komputer. Interfejs Egreat oferuje łatwe przeglądanie oraz odtwarzanie plików zarówno z lokalnych, podłączonych do urządzenia nośników danych, jak i źródeł sieciowych SMB, NFS czy uPnP. W oprogramowaniu znajdziemy dostęp do informacji o filmie, ustawienia telewizora, opcje wyświetlania napisów, regulację dźwięku i obrazu. W tych ostatnich niezastąpione będzie wsparcie silnika Imprex 2.0. Wszystkie funkcje i pełną obsługę dekodowania sprzętowego audio oraz wideo uzyskujemy zarówno w fabrycznej aplikacji do odtwarzania, jak i w preinstalowanej na urządzeniu, zmodyfikowanej wersji KODI, nazwanej Vidon XBMC, bazującej na Kodi 16.1.

 

 
 
 

Mimo iż Vidon XBMC to płatne oprogramowanie, nabywca odtwarzacza A5 otrzymuje je bez opłat wraz z licencją na 10 lat. Vidon XBMC − w odróżnieniu od darmowego KODI − odtwarza programowo pełne menu Blu-Ray oraz umożliwia programową realizację funkcji pass-through dźwięku przestrzennego, w tym HD audio, bez korzystania z programowej funkcji wrappera, jak robią to konkurencyjne odtwarzacze HiMedia i Zidoo.

 
 
 

Za płynną pracę i efektywną obsługę treści multimedialnych odpowiada w Egreat A5 wydajny chipset HiSilicon Hi3798CV200, zaprojektowany specjalnie do odtwarzania wideo w najwyższej jakości obrazu. To obecnie jeden z najmocniejszych układów na rynku, stosowany dotychczas wyłącznie w produktach HiMedia. Egreat A5 Pro posiada 2GB wbudowanej pamięci RAM DDR3 oraz 8GB pamięci flash eMMC. Złącze SATA, trzy porty USB (1x 3.0, 1x 2.0) oraz slot na karty microUSB pozwalają znacznie zwiększyć zasoby lokalnej pamięci do przechowywania plików multimedialnych. Szybki port LAN Gigabit Ethernet lub antena łącza bezprzewodowego  WiFi (2.4GHz) zapewniają wydajne połączenie z zasobami sieciowymi − lokalnymi lub internetowymi, niezbędne w realizacji funkcji NAS w urządzeniu.

 
 
 

A5 obsługuje również Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych. Wyjścia audio to cyfrowe Toslink, optyczne i koaksjalne, jak i analogowe 2x RCA. Złącze HDMI jest w standardzie 2.0a dla pełnego wsparcia standardów 4K z HDR i pełnej kompatybilności z najnowszymi telewizorami i amplitunerami kina domowego.


 
 
Obudowa wykonana jest z aluminium, dzięki czemu gwarantuje bardzo dobre odprowadzanie ciepła. Z przodu obudowy otrzymujemy czytelny wyświetlacz LED zaś na górze urządzenia widoczne jest podświetlane logo producenta.

 

 

 W zestawie znajduje się także wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z możliwością programowania przycisków funkcyjnych. Możliwe jest również sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android, poprzez aplikację CetusPlay. Na akcesoria składa się ponadto kabel HDMI, AV 3xRCA, SATA oraz standardowy zasilacz i antena Wi-Fi. Wygodnym rozwiązaniem będzie wyposażenie odtwarzacza w dodatkowy kontroler typu AirMouse z czujnikiem żyroskopowym i klawiaturą QWERTY(Deluxe, MGP-811 lub V5). Dodatkowo, możliwości KODI można rozbudować poprzez instalację odpowiednich wtyczek audio i wideo (opcja dostępna w wersji z usługą SET TOP BOX).

 
 
Deluxe  MGP-811   V5
     
 
 

 Urządzenie jest już dostępne w sklepie elektronicznym http://www.c4i.com.pl. Istnieje możliwość zamówienia odtwarzacza z klawiaturą bezprzewodową typu AirMouse Deluxe, MGP-811 lub V5. W ofercie dostępne są pozostałe modele Egreat – A10 z kieszenią na dysk HDD 3,5” i portem RS232 oraz A11-z dedykowanym dla audio, dodatkowym wyjściem HDMI. Firma C4i, jeden z największych dystrybutorów odtwarzaczy multimedialnych w Polsce, zawsze dostarcza je z aktualnym oprogramowaniem.

 
 
 
 

Cena detaliczna Egrat A5 w wersji podstawowej wynosi 679 zł brutto.

Wersja SET TOP BOX kosztuje 709 zł brutto (Egreat A5 + Usługa STB)


Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta. 
  Wszystkie urządzenia dostępne są w internetowym sklepie www.c4i.com.pl
   
   

 


Zapraszamy również do składania zamówień na adres [email protected] oraz [email protected]


Więcej o C4i

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak Giada, HiMedia, Zidoo, Egreat, Minix, Pipo, (mini PC Android TV Box), PopcornHour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe), Scansonic (nagłośnienie), Matrix i AMI (przetworniki cyfrowo-analogowe i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych, w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VDWall, Gomax, tvOne, Extron, Kramer, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP -Structured Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, ośmioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

 

 

 C4i Consultants for Industry
Tel. 502 182 601
Tel. 22 398 33 42
Tel. 22 398 78 03