Test aplikacji VOD w przystawkach Android Smart TV Box

 

                        

Zastanawiałeś się który odtwarzacz Android Smart TV Box wybrać by korzystać z Netflix, Showmax, Ipla, Hbo GO, Nc+Go, Player, Hirozon Go i innych popularnych serwisów VOD?

 

 
 

Wybór nie jest prosty. Popularność serwisów VOD z każdym rokiem jest coraz większa. W szybki sposób rośnie też ilość dostępnych materiałów on-line, w tym głównie filmów, seriali, jak i co najważniejsze – kanałów telewizji internetowej dających dostęp do zasobów  naszego operatora. Powoli do lamusa odchodzą też odtwarzacze Blu-Ray czy standardowa telewizja. Teraz to widz będzie decydował o tym co i kiedy ogląda, a wystarczy mu do tego jedynie dostęp do internetu i odpowiedni sprzęt AV.

W Polsce dostępnych jest z każdym rokiem coraz więcej serwisów. Furorę od dłuższego czasu robi najpopularniejszy na świecie Netflix. Odważnie wkroczył znany na Zachodzie Showmax, zaś w kolejce czeka min. AmazonPrime. 

 
 


Aplikacji jest dużo więcej, ale nie ma w całym tym dobrodziejstwie serwisu dającego dostęp do połączonych zasobów. Skazani poniekąd jesteśmy do wyboru pomiędzy aplikacjami i do decydowania, z której aktualnie korzystamy. Chyba że nie jest dla nas uciążliwe posiadanie kilku kont w różnych serwisach.

Problemem niestety staje się też dostępność. Jak to zwykle bywa, w dobie rewolucji każdy chce zarobić i również twórcy serwisów VOD zakładają mariaże i umowy na wyłączność z dostawcami telewizorów czy odtwarzaczy. Rozwiązaniem problemu miały być systemy Android TV wbudowane w telewizory, jednak i one nie sprostały oczekiwaniom, a przykładem z brzegu jest choćby niezrozumiały brak wsparcia HBOgo w telewizorach Sony oraz aplikacja również nie współpracuje z googlecast. Ponadto system Android TV, poza wsparciem DRM w serwisach internetowych,  oferuje bardzo niskie parametry obsługi plików filmowych lub muzycznych w porównaniu z pełnym systemem Android zastosowanym w mini komputerach Android TV Box, tabletach czy telefonach. Z przykładowych błędów system Android TV obecnie nie oferuje automatycznego przełączania odtwarzanego materiału pomiędzy 23/24/50/60 klatek /s. Z pomocą przychodzą tutaj odtwarzacze i mini komputery z oferty C4i, które zastąpią lub uzupełnią ograniczenia systemu Android TV. Pozwolą nam nie tylko odtworzyć niemal każdy plik audio i wideo, w dowolnym klatkażu i maksymalnej rozdzielczości [email protected] z HDR, ale również staną się mutlimedialnym centrum naszego domu.

 

Dlatego tym razem specjalnie dla naszych klientów wykonaliśmy testy kompatybilności * oferowanych odtwarzaczy oraz ich możliwości przy współpracy z najpopularniejszymi serwisami VOD.  

 
 
 Kliknij by powiększyćRodzina odtwarzaczy marki Minix  - Neo U1 oraz wyższy model, najpopularniejszy U9-H jest w tej kwestii najlepsza. Wszystkie aplikacje odtworzy bez problemu. Jednak Minix Neo U9-H w dużo lepszej jakości.

 

 
 

Następnymi godnymi do polecania odtwarzaczami jest rodzina Zidoo z  X8, X9s oraz X10. Każdy z odtwarzaczy poradzi sobie niemal ze wszystkimi aplikacjami w wysokiej jakości.

 

 

 
 


HiMedia Q10 Pro oraz Q5 Pro odtworzą więcej aplikacji lecz zdecydowanie w niższej rozdzielczości.


 

 
 


Ciekawą alternatywą jest najtańszy odtwarzacz w tym zestawieniu Mini M8s II – Mały odtwarzacz, który radzi sobie z ponad 80 % aplikacjacji, a kosztuje tylko 368 zł.
 
 
 

*Tabela pokazuje stan na dzień 15.09.2017.  Rozdzielczości są przybliżone i stwierdzone na podstawie obserwacji zespołu C4i. Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie oprogramowania firm trzecich, w tym Netflix, Showmax i podobnych w przyszłości, oraz wprowadzane przez te firmy zmiany min. w ramach aktualizacji.
 

 
Krótki przegląd/opis prezentowanych aplikacji:
 
 

Showmax to serwis internetowy - w ramach miesięcznej opłaty umożliwia dostęp do katalogu filmów, seriali i programów dla dorosłych i dzieci online, które można oglądać w dowolnych ilościach, w dowolnym czasie i miejscu - bez reklam. Showmax posiada największą bazę filmów polskojęzycznych.
 


         
 

 
 
 

 

Netflix jest jednym z najpopularniejszych na świecie serwisów umożliwiających oglądanie filmów, seriali i programów na ulubionym urządzeniu.

 

                  

 
 
 

 

Aplikacja mobilna przeznaczona dla Abonentów nc+. Darmowy dostęp do nawet 94 kanałów TV na żywo (w tym wszystkich kanałów CANAL+) oraz ponad 50 kolekcji na życzenie - poziom dostępu uzależniony od aktualnie posiadanej oferty abonenckiej.


 
    
 

 
 
 

Telewizja internetowa IPLA dla Android umożliwia oglądanie popularnych programów telewizyjnych, serwisów informacyjnych, seriali, teledysków i koncertów oraz filmów pełnometrażowych. Ciesz się dostępem do ponad 70 kanałów TV

 
   
 
 

 
 

Oglądaj najnowsze odcinki seriali tvn nawet tydzień przed premierą w tv, pełne sezony programów, filmy prosto z kina oraz kanały na żywo.
 

          
 
 

 

 
Oglądaj setki godzin ulubionych filmów i seriali z oferty HBO, w tym hitów filmowych prosto z Hollywood, kultowych seriali produkcji HBO, kontrowersyjnych dokumentów i widowiskowych koncertów.

 
   
 
 

 

 
Oglądaj sport na żywo w aplikacji ELEVEN SPORTS kiedykolwiek i gdziekolwiek jesteś.
Pełen dostęp do kanałów Eleven, Eleven Sports i Eleven Extra.
Dodatkowo możliwość cofania do 24 godzin, dzięki czemu nie ominie Cię żaden mecz, ani wyścig! W aplikacji ELEVEN SPORTS znajdziesz najlepsze mecze i wyścigi. Bundesliga, LaLiga Santander, Serie A TIM, Ligue 1, the Emirates FA Cup, Formula 1®, Nice 1. Liga Żużlowa, szwedzka Elitserien, brytyjska SGB Premiership, Liga Mistrzów w piłce ręcznej, MMA, ATP 250 i wiele innych wielkich wydarzeń sportowych
 

      
 
 

 
 

Horizon Go – dostęp do najlepszej telewizyjnej rozrywki online od UPC.
Zmień swój smartfon czy tablet w przenośną telewizję. Dzięki usłudze Horizon Go zyskujesz dostęp do ponad 110 kanałów telewizyjnych oraz pozycji wideo w bibliotece NA ŻĄDANIE i MYPRIME, gdziekolwiek jesteś i kiedy tylko chcesz - nie tylko w domu, ale i poza nim.
 

    
  
 
 

Spotify jest dostępny bezpłatnie na telefony komórkowe i tablety. Słuchaj wybranej muzyki, gdziekolwiek jesteś.
Dzięki Spotify masz bezpłatny dostęp do świata muzyki. Możesz słuchać muzyki według albumów lub wykonawców albo tworzyć własne playlisty ze swoimi ulubionymi utworami. Chcesz odkryć nową muzykę? Wybierz gotową playlistę odpowiadającą Twojemu nastrojowi lub skorzystaj ze spersonalizowanych rekomendacji.
 

     
 

 
 

 
TIDAL to pierwszy serwis streamingowy na świecie z bezstratną jakością dźwięku HiFi- 24 bity 192kHz w wersji Tidal Master/Tidal hifi, muzycznym materiałem wideo w jakości HD i materiałami przygotowywanymi przez dziennikarzy muzycznych, artystów i ekspertów. Wypróbuj go i przekonaj się sam.
 
  
 
 
 
 

 
Przesyłaj ulubione stacje radiowe z TuneIn i słuchaj najnowszych audycji z gier NFL, NCAA, MLB, NBA, NHL na żywo. Z ponad 100 000 stacji radiowych AM FM. TuneIn oferuje szeroki wybór stacji radiowych, muzyki, wiadomości, podcastów i książek audio z całego świata.
 

    

 
 
 
 
 

Napopularniejszy serwis internetowy, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, odtwarzanie strumieniowe, ocenianie i komentowanie filmów zamieszczonych przez użytkowników, takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i materiały amatorskie, w tym wideoblogi. YouTube oferuje również coraz większy dostęp do filmów, seriali i programów telewizyjnych udostępnianych przez producentów w ramach programów partnerskich.  Umożliwia też relace na żywo z ważnych wydarzeń kulturalnych czy sportowych.

Po zainstalowaniu dodatkowej aplikacji w większości oferowanych odtwarzaczy możliwe jest uzyskanie rozdzielczości 4K. Każde urządzenie Android TV Box z aplikacją YouTube Smart TV pozwala ponadto na castowanie treści z poziomu telefonu, tabletu czy komputera na ekran naszego telewizora.

 
   
 

 

Więcej o C4i

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak Giada, HiMedia, Zidoo, Egreat, Minix, Pipo, (mini PC Android TV Box), PopcornHour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe), Scansonic (nagłośnienie), Matrix i AMI (przetworniki cyfrowo-analogowe i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych, w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VDWall, Gomax, tvOne, Extron, Kramer, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP -Structured Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, ośmioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

 

 

 C4i Consultants for Industry
Tel. 502 182 601
Tel. 22 398 33 42
Tel. 22 398 78 03