Cast'owanie oraz YouTube 4K w Android TV Box i Windows mini PC

 Youtube-4k-cast-poradnik-instrukcja

                        

Ciesz się YouTube w rozdzielczości 4K i możliwością castowania treści na TV, bez konieczności kupowania drogiego telewizora z funkcją Smart TV!

 

 Youtube-4k-cast-windows-android-smart-tv-box
 


Co to znaczy castować? Otóż jednym przyciskiem z poziomu telefonu w aplikacji mobilnej lub w przeglądarce możemy wyświetlać treść z YouTube na naszym telewizorze z podłączonym odtwarzaczem Android TV Box lub Windows Mini PC bez konieczności korzystania z pilota IR, klawiatury AirMouse czy innego zewnętrznego kontrolera. Co ważne , telefon jest jedynie kontrolerem, materiał odtwarzany jest bezpośrednio przez TV Box na telewizorze.

Wystarczy, że na telefonie, tablecie lub komputerze w aplikacji lub na stronie YouTube znajdziemy interesującą nas treść i klikniemy ikonkę „Cast” a materiał odtworzy się automatycznie w uruchomionej wcześniej na odtwarzaczu aplikacji. Po prostu klik i gotowe! Możemy tworzyć playlisty i dodawać wideo do odtwarzania z różnych urządzeń w sieci.

 

 
cast-youtube
 


Jest to świetne i niezwykle wygodne rozwiązanie na bezprzewodowe odtwarzania materiałów wideo z YouTube'a w gronie przyjaciół, rodziny, gdy jesteśmy w innej części domu lub gdy niewygodnie jest nam w danej chwili skorzystać kontrolera.

Istotne jest że np. telefon jest tutaj tylko kontrolerem. To nasz odtwarzacz podłączony pod TV bezpośrednio odtwarza żądane treści. Możemy w tym czasie wyłączyć telefon, wyjść poza zasięg sieci lokalnej, a odtwarzacz dalej będzie odtwarzał zakolejkowane utwory.

Ponadto  oferowane rozwiązanie pozwala w wybranych odtwarzaczach Android TV Box(lista poniżej, nie dotyczy Windows mini PC) na uzyskanie jakości aż do 4K@30Hz. 

 4k-Ultra-hd-YoutubeBy cieszyć się castowaniem i odtwarzaniem wideo 4K wystarczy aplikacja Youtube Smart TV 2.0 4K (do pobrania tutaj) zainstalowana na wybranym urządzeniu typu TV-Box. lub urządzenie Windows mini PC z systemem Windows z pomocą strony https://www.youtube.com/tv.

 

Instrukcja dla urządzeń z systemem Android:
YouTube 4K
 Youtube-4k-uhd-cast
 Aplikację instalujemy na odtwarzaczu Android TV Box np Zidoo Android (sprawdź niżej które urządzenia w pełni współpracują), i parujemy ją z telefonem, tabletem lub komputerem PC.


 

 
W zainstalowanej aplikacji YT po stronie odtwarzacza klikamy w ustawienia, a następnie wybieramy opcję Połącz za pomocą KODU. Wyświetlony kod wpisujemy w telefonie, tablecie (zarówno Android, jak i iOS) wchodząc w ustawienia w zainstalowanej aplikacji YT ze sklepu Play/iStore
 

youtube-tv-smart-box-android-tv
 

Po sparowaniu urządzeń wystarczy, że znajdziemy np. w smartfonie interesujący nas materiał YouTube, klikniemy następnie „Play” oraz w ikonę „Cast” i możemy się cieszyć ze zdalnego sterowanie odtwarzaniem Wideo YouTube na naszym telefonie.
 

jak-youtube-na-tv-smart-tv-android-box
 

Możemy też castować z innych urządzeń Windows, czyli na przykład komputera PC. Wystarczy w przeglądarce komputera wejść na stronę https://www.youtube.com/pair i identycznie jak wcześniej wpisać w ustawieniach  KOD z aplikacji YT z naszego odtwarzacza. Ikonka „Cast” pojawi się w pasku odtwarzania pod wybranym wideo.
 


instrukcja-youtube-4k-cast-tresc-na-telewizor
 

 
Castowanie z PC   Odtwarzanie
cast-youtube-pc-instrukcja  

odtwarzanie-youtube-cast-4k

 


Duża ilość opcji jest dostępna przy okazji castowania, w tym m.in. dodawanie do odtwarzania, możliwość tworzenia playlist z poziomu telefonu, tabletu, czy  dodawania wideo w trakcie odtwarzania przy wielu użytkowników jednocześnie.
 
youtube-tv-cast-instrukcja-4k-tv-android-windows

 

Maksymalna rozdzielczość 4k@30HZ!


ultra-hd-youtube-cast-android-windows
 

Instrukcja parowania laptopa z Smart TV Box 
 
 poradnik-jaki-tv-do-youtube-z-komorki-android-smart-tv

 

Tabelka pokazująca możliwość odtworzenia pełnego sygnału 4K@30Hz z Youtube na poszczególnych playerach Android TV Box z naszej oferty.
 

Uwaga - dotyczy wyłącznie zalecanej do tego aplikacji Youtube Smart TV 2.0 4K (do pobrania tutaj), która nie jest fabrycznie instalowana w odtwarzaczach.


Odtwarzacz:                                   

Castowanie:

4K@30Hz

HiMedia H8 Octa Plus 

HiMedia Q5 / Q10 Pro


 

 


 

niestabilnie


Zidoo X8,X9,X10

  

 

Zidoo X7

 
Mini M8S II

 

 


 

 

Minix Neo U1
 

 

Minix Neo U9-H

 

 


 

 

Egreat A10  /A5  

 


 

 


Instrukcja sterowania Youtube odtwarzanym w naszym Windows mini PC za pomocą smartfonu.

Podobną funkcjonalność możemy uzyskać jeśli korzystamy z urządzenia mini PC Windows, jako odtwarzacza podłączonego do TV. Wystarczy, że w urządzeniu wejdziemy za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej na stronę: https://www.youtube.com/tv.

 

Niestety, prezentowane rozwiązanie nie pozwala na odtworzenie materiałów 4K, a wyłącznie FullHD.

 

Filmy 4K w Windows mini PC z YouTube będziemy mogli odtwarzać wyłącznie za pomocą podstawowej strony https://www.youtube.com uruchomionej w urządzeniu wspierającym rozdzielczość UltraHD, jednak bez funkcji Castowania.

 


youtube-4k-cast-smart-tv-android


 

Następnie musimy sparować nasz mini PC z kontrolerem, czyli np. telefonem. W celu sparowania w menu z lewej strony znajdujemy ->Konto->Ustawienia>połącz z telewizorem.  oraz wybieramy opcję Połącz za pomocą KODU. Wyświetlony kod należy wpisać w telefonie. W tym celu wchodzimy w aplikację YouTube w urządzeniu sterującym ->Konto->Ustawienia>połącz z telewizorem.

kod-tv-smart-tv-sterowanie

Odtąd jeden klik i bez problemu będziemy mogli wyświetlać treści na komputerze Windows, sterowane z urządzeń mobilnych. Wystarczy w urządzeniu sterującym przy wybranym filmie YT wybrać ikonę castowania

 

castowanie-youtube-w-4k-uhd-smart-tv-windowsMożemy też castować bezpośrednio z innego komputera z z system Windows - wystarczy wejść na strone https://www.youtube.com/pair i wpis ww KOD z odtwarzacza.


Jeśli chcesz poznać bliżej naszą ofertę mini PC Android/Windows/Linux zapraszamy do kontaktu na tomasz@c4i.com.pl  Zapraszamy firmy chętne do współpracy w dystrybucji urządzeń mini PC.

 

Więcej o C4i

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak Giada, HiMedia, Zidoo, Egreat, Minix, Pipo, (mini PC Android TV Box), PopcornHour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe), Scansonic (nagłośnienie), Matrix i AMI (przetworniki cyfrowo-analogowe i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych, w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VDWall, Gomax, tvOne, Extron, Kramer, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP -Structured Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, ośmioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

 

 

 C4i Consultants for Industry
Tel. 502 182 601
Tel. 22 398 33 42
Tel. 22 398 78 03