HiMedia Q30 - Przystawka Android Smart TV Box 4K

Himedia-q30-android-tv-box-4k-uhd-kodi-17-android-7-smart-tv-box      

Na polski rynek trafił najnowszy odtwarzacz, przystawka Android TV Box 4K HDR- model HiMedia Q30, następca modelu HiMedia Q3 Quad. To niezawodna odtwarzacz plików wideo z obsługą dźwięku wielokanałowego, oferujący funkcjonalność mini komputerów i multimedialne możliwości urządzeń z rodziny przystawek Android TV Box. Sprawdź pełną ofertę przystawek Android - tutaj.

 

 

 Himedia-q30-android-tv-box-4k-uhd-kodi-17-android-7-smart-tv-box

Urządzenie z powodzeniem zastąpi starsze wersje systemu Android TV w telewizorach oraz uzupełni najnowsze, które nie oferują zaawansowanych możliwości odtwarzania. Najnowszy odtwarzacz HiMedia wyposażony jest w bardzo wydajny procesor HiSilicon Hi3798M V200 firmy Huawei. CetusPlay można już kupić w sieci sprzedaży firmy C4i, polskiego dystrybutora HiMedia.

 Himedia-q30-android-tv-box-4k-uhd-kodi-17-android-7-smart-tv-box

HiMedia Q30 odtwarza wideo w rozdzielczości 4K UltraHD z HDR10. Wspiera dodatkowo sprzętowe odtwarzanie niemal wszystkich formatów wideo, łącznie z HEVC/H.265 10bit(4K@60Hz) oraz H.264(4K@30Hz). Świetnie radzi sobie z plikami wideo w wysokiej jakości i z wymagającym bitrate. Dodatkowo, automatycznie dostosowuje klatkaż 23.976 / 29.970, pozwalając się na płynne odtwarzanie różnych formatów wideo. Q30 odtwarza także materiały HDR, dzięki czemu na telewizorze zgodnym ze standardem otrzymamy obraz o szerokim zakresie tonalnym, głębokiej czerni, jeszcze bardziej realistyczny, jaśniejszy i szczegółowy. Co więcej, pliki z obrazami Blu-Ray 4K i DVD nie stanowią problemu dla Q30. Odtwarzacz z powodzeniem będzie współpracował także z aplitunerami kina domowego i pozwoli na dekodowanie dźwięku przestrzennego 7.1Himedia-q30-android-tv-box-4k-uhd-kodi-17-android-7-smart-tv-box

 

 

Zastosowany w Q30 chipset HiSilicon odpowiada za płynną pracę i efektywną obsługę treści multimedialnych. Rodzina układów z rodziny Hi3798 została zaprojektowana specjalnie do dekodowania plików wideo z wielokanałowym dźwiękiem najwyższej jakości. HiMedia Q30 posiada ponadto 2 GB wbudowanej, szybkiej pamięci RAM DDR3 oraz 8 GB wewnętrznej pamięci flash z możliwością rozbudowy o dodatkowe zasoby dzięki portom USB (1x 3.0, 1x 2.0) oraz czytnikowi kart SD. Z siecią LAN bez problemu połączymy się przewodowo przez port Ethernet 100Mb lub bezprzewodowo przez WiFi w standardzie N. HiMedia Q30 obsługuje również technologie transmisji bezprzewodowej Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych. Odtwarzacz realizuje również funkcje NAS i zapewnia swobodny dostęp z sieci do plików umieszczonych na dyskach podłączonych do urządzenia.

 Himedia-q30-android-tv-box-4k-uhd-kodi-17-android-7-smart-tv-box

Złącze HDMI w HiMedia Q30 jest zgodne ze standardem 2.0a, co oznacza, że oferuje pełne wsparcie standardów 4K z HDR i posiada pełną kompatybilność z najnowszymi telewizorami i amplitunerami kina domowego. Starsze odbiorniki z powodzeniem podłączymy wykorzystując analogowe wyjście wideo (kompozytowe). Dostępne złącza uzupełniają wyjście cyfrowe audio Toslink S-PDIF oraz analogowe 2x RCA.

 Himedia-q30-android-tv-box-4k-uhd-kodi-17-android-7-smart-tv-box

Obudowa odtwarzacza stylistycznie przypomina wcześniejszy model Q3 Quad i wykonana jest z aluminium, gwarantując bardzo dobre odprowadzanie ciepła. W zestawie znajduje się wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z możliwością programowania przycisków funkcyjnych. Możliwe jest również sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android/iOS poprzez aplikację CetusPlay oraz z aplikacji HiControl (wyłącznie na platformę Android). Wśród akcesoriów znajdziemy ponadto przewód HDMI, AV 3xRCA, SATA oraz standardowy zasilacz. Wygodnym rozwiązaniem będzie wyposażenie odtwarzacza w dodatkowy kontroler typu AirMouse z czujnikiem żyroskopowym i klawiaturą QWERTY (modele Deluxe, MGP-811, V5 lub V6). Dodatkowo, możliwości KODI można rozbudować poprzez instalację odpowiednich wtyczek audio i wideo (opcja dostępna w wersji z usługą SET TOP BOX).


Himedia-q30-android-tv-box-4k-uhd-kodi-17-android-7-smart-tv-box

HiMedia Q30 wykorzystuje najnowszy system Android Nougat 7 i posiada pełen dostęp do platformy Google Play, przeglądarki internetowej i tysięcy aplikacji biurowych, społecznościowych, gier 2D/3D czy multimedialnych, jak YouTube (również 4K z castowania po zainstalowaniu dodatkowej aplikacji), Spotify czy Tidal. Aplikacja zainstalowanego fabrycznie odtwarzacza – dzięki zastosowaniu silnika HIVXE Imprex 2.0, jak i dźwięku − jest jedną z najlepszych na rynku i oferuje bogate możliwości konfiguracji. Pozwala również na dostęp do informacji o filmie i ściąganie okładek(MovieBar), ustawień telewizora, opcji wyświetlania napisów z pobieraniem on-line włącznie. Co ważne, sprzętowe odtwarzanie audio i wideo jest możliwe również w preinstalowanym oprogramowaniu KODI w wersji 17 Krypton, współpracującym bezpośrednio odtwarzaczem fabrycznym, dzięki nakładce producenta nazwanej wrapperem. Dzięki temu unikalnemu dla produktów HiMedia rozwiązaniu bezpośrednio w KODI jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie 4K@60Hz 10 bit czy odtwarzanie BDMV czy BD ISO. Zatem w prosty sposób możemy połączyć możliwości multimedialne KODI z możliwościami sprzętowymi urządzenia, zarówno we wsparciu dla większości formatów, jak i wysokiej jakości obrazu.

 Himedia-q30-android-tv-box-4k-uhd-kodi-17-android-7-smart-tv-box

W ofercie C4i urządzenia HiMedia Q30 objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta dla firm oraz 24-miesięczną dla użytkowników domowych. Cena detaliczna urządzenia wynosi 399 zł. Wersja SET TOP BOX kosztuje 429 zł brutto. Urządzenie jest już dostępne w sklepie elektronicznym http://www.c4i.com.pl. Istnieje możliwość zamówienia odtwarzacza z klawiaturą bezprzewodową typu AirMouse Deluxe, MGP-811, V5 lub V6. W ofercie dostępne są pozostałe modele Himedia – Q5 i Q10 z kieszenią na dysk HDD 3,5”. Firma C4i, jeden z największych dystrybutorów odtwarzaczy multimedialnych w Polsce, zawsze dostarcza je z aktualnym oprogramowaniem.

 

Wybrane dane techniczne:

• Procesor HiSilicon Hi3798M V200 ARM Cortex-A53 firmy Huawei

• Najwyższa jakość obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz HDR 10-bit.

• 8-rdzeniowy moduł graficzny Mali-450 GPU z OpenGL ES2.0/1.1 i OpenVG1.1

• Złącze HDMI 2.0

• Pamięć RAM: 2GB DDR3

• Pamięć wewnętrzna: 8GB eMMC

• System: Android 7.0 Nougat

• WiFi: 802.11 N i RJ45 Ethernet

• Preinstalowane KODI w wersji 17 Krypton

• Sprzętowe odtwarzanie wideo i audio wielokanałowego w KODI oraz odtwarzaczu fabrycznym

• Obsługa dźwięku wielokanałowego LPCM passthrough oraz DTS i DD , DTS MA i Dolby True HD


Więcej informacji:
https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=4128&virtuemart_category_id=570  

 

Więcej o C4i Consultants for Industry

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak HiMedia, Zidoo, Egreat, Giada, Minix, Pipo (Android Smart TV Box i mini PC), Popcorn Hour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe oraz kolumny), Matrix (przetworniki DAC i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych, w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VDWall, Gomax, tvOne, Kramer, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP -Structured Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, dziesięcioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo. 

www.c4i.com.pl

C4i Consultants for Industry

tomasz@c4i.com.pl , biuro@c4i.com.pl

Tel. 502-182-601
Tel. 22 398 33 34
Tel. 22 398 78 03