Radioodbiornik Scansonic IN220BT: duńska stylistyka i gama multimedialnych możliwości

SCANSONIC-iN220BT-FM-DAB-+-INTERNET-RADIO-dantax-in-220-bt-black-czarne       C4i wprowadza na polski rynek najnowszy super radioodbiornik Scansonic - model IN220BT. To niewielkich rozmiarów urządzenie oferuje olbrzymią funkcjonalność obejmującą dostęp do rozgłośni internetowych, stacji DAB+, FM z RDS a także zdalnej łączności Bluetooth i DLNA. Scansonic IN220BT jest produktem duńskiej firmy Dantax A/S, która działa od lat 70-tych XX wieku i oferuje wysokiej jakości radioodbiorniki oraz kolumny klasy hi-end. 

 

 

 Scanosnic IN220 Bluetooth przod bialy

IN220BT wyróżnia się eleganckim wzornictwem oraz wysoką jakością użytych materiałów. Drewniana obudowa pokryta lśniącym lakierem fortepianowym gwarantuje świetne walory akustyczne, uzupełnione dodatkowo wbudowanym kanałem bass reflex. Całość ze swoim minimalistycznym designem reprezentuje bardzo wysoką jakość wykonania, a duńska stylistyka zapewnia ponadczasowość i odczucia estetyczne. Scansonic świetnie dopasowuje się do każdego wnętrza, a podświetlane pokrętło oraz duży i wyraźny wyświetlacz LCD ułatwiają sterowanie. Na czytelnym ekranie nawet z dużej odległości zobaczymy informacje o stacji lub utworze.

 SCANSONIC-iN220BT-FM-DAB-+-INTERNET-RADIO-dantax-in-220-bt-black-czarne

Jedną z największych zalet Scansonic IN220BT jest multimedialność. Urządzenie wyposażono w moduł Venice 6.5 z procesorem Chorus 3 firmy Frontier Silicon, jednego z największych na świecie producentów rozwiązań dla radioodbiorników cyfrowych. Po podłączeniu IN220BT do internetu uzyskamy dostęp do kilkudziesięciu tysięcy stacji radiowych, podcastów i innych transmisji strumieniowych audio oraz możliwość przesyłania i odtwarzania muzyki z dysków sieciowych z wykorzystaniem protokołów DLNA lub UPnP. Wydajny moduł Venice umożliwi strumieniowanie plików radiowych i muzycznych w różnych formatach, w tym AAC, AAC +, MP3, WAV, WMA oraz plików bezstratnych FLAC, co ważne w jakości do 44kHz. Radio posiada ponadto wbudowany tuner radia cyfrowego DAB / DAB +, które w wielu krajach stopniowo zastępuję standard analogowy FM, do którego również radio zapewni dostęp wraz z funkcją RDS. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth® można wygodnie odtwarzać muzykę z serwisów streamingujących, jak Spotify i Tidal, bezpośrednio z telefonu, tabletu lub komputera.Scansonic in220 bluetooth czarny tyl

 

 

Na tylnej ściance obudowy radioodbiornika znajduje się wyjście na słuchawki oraz wejście AUX, dzięki któremu wygodnie podłączymy odtwarzacz mp3, tablet lub smartfon. Obok znajdziemy port USB do odtwarzania plików z pamięci pendrive lub ładowania smartfonów oraz port LAN do podłączenia urządzenia do internetu i sieci LAN. Bez problemu urządzenie podłączymy także do sieci bezprzewodowej dzięki wbudowanemu modułowi łączności WiFi.

 Pilot do Scansonic in220 bluetooth czarny

 

Radiem Scansonic IN220BT można sterować z panelu czołowego lub pilota załączonego do zestawu. Do dyspozycji jest także aplikacja mobilna Undok dostępna na urządzenia Android i iOS, która pozwala na wygodne sterowanie wszystkimi funkcjami urządzenia. Co ważne, zarówno interfejs radia, jak i aplikacja mobilna, są w języku polskim, zaś obsługa sterowania jest bardzo intuicyjna. Przy pierwszym uruchomieniu kreator ustawień prowadzi użytkownika przez wstępną konfigurację sieci oraz strefy czasowej, po czym praktycznie od razu można korzystać ze wszystkich funkcji radia. Aktualizacja oprogramowania odbywa się automatycznie prze Internet. Przydatną funkcjonalnością jest możliwość ustawienia presetów, tzn. zapamiętania do nawet 10 stacji osobno dla każdego z trybów pracy: radia internetowego, DAB i FM.

 Aplikacja do sterowania radiem Scansonic Revo

 

Scansonic IN220BT posiada także rozbudowaną funkcję budzika (z drzemką) − możliwe jest ustawienie dwóch alarmów czasowych, zaś do wyboru są cztery typy sygnalizacji: buzzer, radio FM, DAB+ lub radio internetowe z możliwością określenia poziomu głośności. Funkcja Sleep Timer pozwala ustawić czas, po którym urządzenie się wyłączy automatycznie. Do wyboru są interwały czasowe: 15-, 30-, 45-, 60-, 75- i 90-minut.

Radio jest oferowane w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym lub białym i w obu wykończone eleganckim lakierem fortepianowym. Cena detaliczna radia Scansonic IN220BT wynosi 559 PLN. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta.


Wybrane funkcje Scansonic IN220BT:

• Dostęp do kilkudziesięciu tysięcy stacji radia internetowego poprzez sieć WiFi lub LAN
• Tuner DAB, DAB+ i FM z RDS
• Świetne brzmienie z głośnika 5W RMS
• Przesyłanie dźwięku Bluetooth®
• Bezprzewodowa transmisja strumieniowa plików audio przez DLNA
• Obsługa plików AAC, AAC +, MP3, WAV, WMA oraz FLAC do 44kHz.
• Współpraca z szeregiem zewnętrznych urządzeń, złącze słuchawkowe, wejście AUX oraz Port USB z możliwością ładowania i odtwarzania
• Rozbudowana funkcja budzika (z drzemką)
• Aplikacja mobilna do sterowania z Android/iOS
• Wygodne sterowanie, w tym menu w języku polskim
• Pilot zdalnego sterowania


Więcej informacji:
https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=4173&virtuemart_category_id=519 

 

Więcej o C4i Consultants for Industry

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak HiMedia, Zidoo, Egreat, Giada, Minix, Pipo (Android Smart TV Box i mini PC), Popcorn Hour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe oraz kolumny), Matrix (przetworniki DAC i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych, w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VDWall, Gomax, tvOne, Kramer, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP -Structured Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, dziesięcioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo. 

www.c4i.com.pl

C4i Consultants for Industry

tomasz@c4i.com.pl , biuro@c4i.com.pl

Tel. 502-182-601
Tel. 22 398 33 34
Tel. 22 398 78 03