Czy słyszałeś o JRiver?

JRiver 1      

Informujemy o nowych unikalnych rozwiązaniach AV dostępnych w C4i  - tym razem high end audio, na które składa się rozwiązanie oprogramowania JRiver w ostatniej wersji MC24, w oparciu o sprzęt mini PC firm Giada lub Minix oraz zdobywające uznanie klientów znakomite przetworniki Matrix Audio.


 

 
Czy słyszałeś o JRiver?  Jest to oprogramowanie, które tworzy centrum multimedialne HTPC.  Teraz JRiver dostępny jest w nowej wersji MC24 i oferuję rewelacyjną jakość dźwięku we współpracy z dobrym przetwornikiem DAC i mini playerem PC Windows.
 
Jriver panel sterowania  biblioteką
 
JRiver to genialny, choć komercyjny program (koszt na system Windows ok. 50USD) pozwalający z niezbyt kosztownego sprzętu wycisnąć maksimum możliwości dźwięku high end, a dodatkowo radzący sobie nieźle z formatami wideo [email protected] lub nawet [email protected] Warunkiem jest podpięcie wysokiej klasy przetwornika DAC, najlepiej USB na analog z obsługą DSD.
 
Jak to zrobić i w jaki sposób skompletować i skonfigurować sprzęt - opisujemy poniżej:
 
Potrzebny jest mini odtwarzacz z systemem Windows, koniecznie bezwentylatorowy, a dalej już tylko przetwornik USB na analog. Wyjście analogowe audio z przetwornika należy połączyć do wzmacniacza audio/kolumn aktywnych lub słuchawek.
JRiver widok panelu podczas odtwarzania ripu płyty
 
JRiver Media Center 24 po ostatnich aktualizacjach oferuje wiele nowych możliwości - opiszemy je poniżej – wymagają one instalacji testowej lub zakupu licencji programu JRiver MC24.
 
Najlepsze rezultaty osiągniemy jednak dopiero po przy użyciu odpowiedniego sprzętu czyli: odtwarzacza mediów - transportu najlepiej w systemie Windows 10 Pro (mini PC nie musi mieć wyżyłowanych parametrów i szybkości, wystarczy 4GB pamięci RAM DDR3 i dysk minimum 64 GB) oraz przetwornika cyfrowo analogowego USB na analog z natywnym odtwarzaniem plików DSD (najlepiej na chipie  SABRE ES9038PROu) oraz dalej dobrej jakości tor wzmocnienia stereo (integra stereo lub przedwzmacniacz i końcówka mocy oraz kolumny albo wzmacniacz słuchawkowy i nauszniki stereo).
 
Za odtwarzanie muzyki odpowiada zainstalowanie komercyjnego oprogramowania JRiver MC24, potrafiącego w parze z przetwornikiem ESS SABRE natywnie odtwarzać pliki 384kHz/24 bity lub DSD 256/512.
 
Sterować odtwarzaczem zdalnie możemy w pełni przez interfejs web Mini JRiver Control Panel z zewnętrznego komputera/tabletu/telefonu przez wpisanie adresu IP i odpowiedniego portu. Zatem do obsługi audio nie jest potrzebny telewizor, przy ustawienie programu jriver na autostart otrzymujemy bardzo wygodne urządzenie i wysokiej klasy odtwarzacz audio
 
Najnowsza wersja JRiver Media Center MC24 uzyskała kilka dodatków ułatwiających słuchanie najwyższej  jakości strumieni radiowych z internetu. FLAC jest bezstratnym formatem równym lub wyższym jakością oryginalnej płycie CD. Pliki dsf, dff są wynikowymi plikami 1 bitowymi powstałymi po konwersji obrazu płyty SACD. Istotne jest aby te pliki lub obrazy płyt SACD odtwarzać w systemie DSD Native, nie zaś z konwersją do PCM czyli DOP. Taką konwersję zapewni tylko odpowiedniej klasy przetwornik USB na analog podłączony do urządzenia mini PC z programem JRiver. Program JRiver należy skonfigurować do przetwornika i ustawić na nim odtwarzanie DSD, co jest jednak bardzo łatwe i intuicyjne w porównaniunp  z mozolnymi ustawieniami konkurencyjnego programu Foobar2000 do odtwarzania plików DSD Native.
 
Dostępne nowe funkcje Jriver:
Radio JRiver oferuje cztery nowe, bezstratne strumienie radiowe.  Są w 100% w formacie flac, więc  otrzymujesz wyższą jakość niż w Spotify  i większości innych serwisów.  Cztery nowe strumienie radiowe  noszą nazwy  Jazz, Rock, Classical i Eclectic i oferują  adekwatne strumienie poszczególnych gatunków muzycznych.
Radio Paradise, jest również strumieniem FLAC, zaprogramowanym przez  Billa and Rebekę Goldsmith z firmy Paradise, California.  
Oba radia: Radio Paradise i Radio JRiver oferują doskonałej jakości odbiór muzyczny.  Niektórzy słuchacze przeznaczają drobne datki na radia pozwalające im się rozwijać. Firma bardzo dziękuje donatorom. Serwisy oferują bezpłatne okresy próbne, więc możesz je wypróbować czy są odpowiednie.
 
JRiver radio - panel sterowania
 

Wideo: Aktualnie Jriver MC24 jest kompatybilne z obsługą Blu-ray Menu i wspiera rozdzielczości zależne od karty wideo komputera do [email protected].

Uaktualnienia: Wcześniejsze wersje MC możesz je upgradować ze zniżką upgrade at a discount.  Dotyczy np MJ8, MC10, MC11, MC23.

Kupujesz pierwszy raz jriver? Jeśli kupujesz pierwszy raz program pobierz i zainstaluj aby rozpocząć- otrzymasz miesięczny okres próbny.

Zwiększone wsparcie WDM dla serwisów muzycznych i wideo. WDM to wbudowany sterownik dźwięku JRiver sound driver, który może zostać użyty przez dowolny inny program uruchomiony na komputerze. Przekazuje on wysokiej jakości dźwięk poprzez silnik JRiver, w ten sposób można np. Użyć JRiver, aby dodać efekty, sterować głośnością itp. podczas odtwarzania audio przez inny program czy przeglądarkę. Działanie o którym mowa jest zgodne z Tidalem i Spotify oraz Netflixem i Amazon Video Prime

Tidal Fix - Mieliśmy ostatnio zgłoszenia od niektórych użytkowników o braku działania Tidala w najwyższej rozdzielczości. Problem został rozwiązany w najnowszym oprogramowaniu firmowym in 24.0.46 I .

Zgodność z głośnikami sieciowymi SONOS. JRiver może przekazywać dżwięk na głośniki SONOS. Głośniki są widoczne na ekranie - wyboru (Playing Now).  Wybierz kontent audio i myszą przenieś go na SONOSA. Więcej informacji na forum JRiver

Audio na żądanie: JRiver control panel to nowa aplikacja webowa. Wbudowany w system JRiver Media Center Panel można otworzyć w dowolnej przeglądarce – i służy on do kompleksowego sterowania systemu JRiver z obsługą wielu stref i odtwarzaniem różnych kontentów w każdej ze stref. W połączeniu z aplikacjami radiowymi Radio JRiver jest to proste i zarazem potężne rozwiązanie. Wystarczy kilka kliknięć aby zagrała muzyka

Zgodność z ekranami dotykowymi. Panel został zaprojektowany do współpracy z ekranem dotykowym na dowolnych urządzeniach komputerach, telefonach i tabletach

Zgodność z Airplay. JRiver Id  działa jako punkt końcowy Airplay. Oznacza to że możesz odtwarzać dźwięk na urządzeniach Apple (iOS lub OSX) lub odczytywać z nich zawartość i odtwarzać na urządzeniu końcowym JRiver .

 

Dlaczego JRiver?

  • Najwyższa jakość odtwarzania muzyki w połączeniu z przetwornikiem
  • Bardzo łatwe ustawienia, kodeków i filtrów w tym dla DSD
  • Wsparcie DVB-T
  • Łatwość otagowania I tworzenia bazy muzyki
  • Widok Theater View
  • Wielostrefowość , zarządzanie innymi playerami
  • Doskonałe wsparcie na forum i developerów
 


 JRIVER CONTROL PANEL- sterowanie całkowicie bez podłączania  monitora zewnętrznego
 
 Jriver panel sterowania -odtwarzanie kopii płyty SACD
 
 Jriver tryb teatru, zmieniające się zdjęcia danego wykonawcy pobierane są przez program automatycznie z sieci
 
 JRiver tryb teatru przy odtwarzaniu płyty
 
 


Rozwiązania Jriver player w urządzeniach z oferty c4i, oprogramowanie jriver wersja trial instalujemy bezpłatnie:


 

Hardware

Minix Neo Z 83-4

GDAF210BY460

GDAF105D-BQ200 60GB

GDA VM-23

 

Minix Neo Z83-4 - Mini PC Windows TV Box

https://www.c4i.com.pl/images/stories/virtuemart/product/186.png

GDA F105D-BQ200

VM23

Procesor

Intel Atom Z8300

Intel Atom Z8350 Cherry Trial

Intel Celeron Apollo Lake N3450

Intel Celeron Apollo Lake N3450

         

RAM/ dysk

4GB/32GB eMMc

4GB RAM/64GB eMMC

6GB RAM/60GB SSD

4GB RAM/32GB eMMc

         

System

WIN 10 PRO w cenie

WIN10PRO za dopłatą 85 zł

WIN10PRO za dopłatą 85 zł

WIN10PRO za dopłatą 80 zł

         

Sterowanie

Mysz/klawiatura bezprzewodowa 3D, strona web jriver control panel

Mysz/klawiatura bezprzewodowa 3D, strona web jriver control panel

Mysz/klawiatura bezprzewodowa 3D, strona web jriver control panel

 

Mysz/klawiatura bezprzewodowa 3D, strona web jriver control panel

 

         

Wyjścia wideo-rozdzielczość maks.

HDMI [email protected]

Mini DP [email protected]

HDMI [email protected]

VGA

HDMI,DP  [email protected], VGA

HDMI1.4b:[email protected], DP1.2 4096 x 2160 @60Hz

         

Wyjścia audio

HDMI 1.2, mini DP, 3,5mm mini jack audio analogowe

HDMI, 3,5mm mini jack analog audio

USB, audio analog, Audio optyczne Toslink

HDMI,DP, 3,5mm mini jack analog audio

         

USB

3xUSB2.0

1xUSB 3.0                  

3xUSB2.0  1xUSB 3.0

3xUSB3.0  3xUSB2.0

2xUSB3.0                  2xUSB2.0

         

LAN/wifi/BT

1xGBEthernet, Wifi 802.11n/AC DualBand, BT 4.2

RS223, GBEthernet /dual band wifi AC, BT 4.0

RS223, 2xGB Ethernet /dual band wifi AC, BT 4.0

1x GBEthernet, wifi 802.11ac,   dual band wifi, BT 4.0

         

inne

Slot  na kartę pamięci TF

Slot na kartę pamięci TF

funkcja Jehe autostart

funkcja Jehe autostart

funkcja Jehe autostart

         

Proponowany DAC

Matrix Mini i  Pro 2S, Matrix X Sabre PRO, M Stage HPA-3U+, HPA-2C Classic

Matrix Mini i  Pro 2S, Matrix X Sabre PRO, M Stage HPA-3U+, HPA-2C Classic

Matrix Mini i  Pro 2S, Matrix X Sabre PRO, M Stage HPA-3U+, HPA-2C Classic

Matrix Mini i  Pro 2S, Matrix X Sabre PRO, M Stage HPA-3U+, HPA-2C Classic

         

Cena brutto

890 PLN

1255 PLN

1393 PLN

1215 PLN

         

Rabat dla zakupu mini PC JRiver  razem z DAC z oferty C4i

100

100

100

100

 

Proponowane przetworniki  USB na Analog: 

Matrix mini Pro2S

Matrix Mini-i Pro 2 24bit/384kHz DSD DXD DAC i wzmacniacz słuchawkowy (Matrix Mini-i Pro 2)

Konwerter cyfrowo-analogowy (DAC) ze wzmacniaczem słuchawkowym. Przetwornik ESS Sabre Pro ES9026PRO., interfejs XMOS asynchronous USB 2.0, Sygnały DSD: DSD64/128/256, PCM: 32bit/384kHz, zgodny z ASIO. Wyjścia cyfrowe: USB, optyczne, koaksjalne, Bluetooth aptX. Wyjścia analogowe: RCA, XLR. Wyświetlacz OLED, pilot.

2799 PLN

   

Matrix HPA-2C

Matrix HPA-2C (Classic) - wzmacniacz słuchawkowy z DAC

Wzmacniacz słuchawkowy w klasie A firmy Matrix z serii M-Stage z funkcją przetwornika D/A. Chip CS4398, kondensatory WIMA/Nichicon, potencjometr ALPS, kontroler USB serii Xmos, THD+N<0,00017%, DSD 2.8MHz/5.6MHz, DOP Asio Native, 24bit/192kHz. Dwie wersje kolorystyczne: Czarny oraz srebrny

1299 PLN

   

Matrix M-Stage HPA- 3U+

Matrix M-Stage HPA-3U+ - Wzmacniacz słuychawkowy z DAC USB (DSD)

Wzmacniacz słuchawkowy w klasie A firmy Matrix z funkcją przetwornika D/A. D/A Chip: Cirrus Logic CS4398, Transformator NORATEL, potencjometr ALPS, kontroler USB serii Xmos, THD+N<0,0003%, DOP DSD, 24bit/192kHz, wsparcie Windows, MacOS i Android

1799 PLN

   

Matrix X Sabre PRO

Matrix X-Sabre Pro: Przetwornik DAC  z ESS Sabre Pro ES9038PRO 32bit/768kHz DSD1024

Konwerter cyfrowo-analogowy (DAC) z przedwzmacniaczem. Przetwornik ESS Sabre Pro ES9038PRO, interfejs XMOS asynchroniczny USB 2.0, Sygnały DSD: DSD64/128/256/512/1024, PCM: 32bit/768kHz, zgodny z ASIO. Wyjścia cyfrowe: USB, I²S·LVDS, optyczne, koaksjalne. Wyjścia analogowe: RCA, XLR. Wyświetlacz OLED, pilot.

6479 PLN

   

Matrix S SPDIF 2

Matrix X-SPDIF 2 - konwerter USB 2.0 na AES/EBU, IIS, optyczne i koaksjalne

Urządzenie do wykorzystania przy stworzeniu linii IIS i wykorzystania razem z Matrixem X Sabre PRO

Najwyższej jakości konwerter audio firmy Matrix. Wejście: USB 2.0. Wyjścia: AES/EBU, IIS, optyczne i koaksjalne. Ośmiordzeniowy procesor XMOS asynchronous USB U208. Sygnały DSD: DSD64/128/256/512, PCM do 32bit/768kHz. Współpraca z Windows, MacOS, Android,iOS. Zasilanie przez USB lub zewnętrzny zasilacz. Urządzenie warto użyć w zestawie: mini PC- wyjście USB-Matrix X SPDIF 2 wyjście IIS- przetwornik Marix X Sabre PRO

1699 PLN

   

xhi_1.png

Matrix X-Hi Card

Kontroler, interfejs Audio USB na złączu PCI Express firmy Matrix, służy do przesyłu audio do odbiornika cyfrowego lub przetwornika DAC. Wyjście USB 3.0. Możliwość podłączenia zewnętrznego zasilania. Najwyższa jakość, wyizolowany przesył strumienia danych audio bez zakłóceń. Zalecany do zastosowania w hyperterminalu mini PC wraz z Matrix  X-SPDIF oraz Matrix X Sabre PRO dla utworzenia połączenia  IIS

687 PLN

 Jesteś zainteresowany rozwiązaniem high end audio? Zapytaj o szczegóły: [email protected]
 
 

Wolisz Linuxa zamiast Windowsa a może Androida- mamy dla Ciebie porównywalne rozwiązanie: Daphile player lub Zidoo X20 /X20PRO, wkrótce informacja na temat tego rozwiązania high end audio.

  Więcej o JRiver na stronie oprogramowania: https://jriver.com/
 

Jeśli chcesz zostać autoryzowanym partnerem handlowym C4i i otrzymać rabaty dla integratorów systemów? - Napisz do nas!

Przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę. Oferujemy wsparcie techniczne dla integratorów systemów AV, bardzo dobre ceny dystrybucyjne oraz unikalne i poszukiwane produkty oraz rozwiązania.

 

 
 
 

Zapisz się na Newsletter lub polub nasze profile w mediach społecznościowych, a będziesz regularnie otrzymywał informacje o nowościach w ofercie C4i i promocjach!

 
       
 
 

 

Więcej o C4i Consultants for Industry

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak HiMedia, Zidoo, Egreat, Giada, Minix, Pipo (Android Smart TV Box i mini PC), Popcorn Hour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe oraz kolumny), Matrix (przetworniki DAC i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych, w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VDWall, Gomax, tvOne, Kramer, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP -Structured Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, dziesięcioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo. 

www.c4i.com.pl

C4i Consultants for Industry

[email protected] , [email protected]

Tel. 502-182-601
Tel. 22 398 33 34
Tel. 22 398 78 03