Matrix X-SPDIF 2

Matrix X-SPDIF 2 - konwerter USB 2.0 na AES/EBU, IIS, optyczne i koaksjalneMatrix X-SPDIF 2 - konwerter USB 2.0 na AES/EBU, IIS, optyczne i koaksjalne
Cena brutto
1649,00 zł
Producent: Matrix Audio
Przeciętny czas dostawy: 1 tydzień
Szczegóły produktu

Opis

Matrix X-SPDIF 2 to nowa generacja znanego cyfrowego interfejsu X-SPDIF do PC. Najowsza wersja zachowuje świetną jakość poprzednika, odznaczając się przy tym dodatkowymi funkcjami, w tym cyfrowym wyjściem koaksjalnym, optycznym, AES / EBU oraz IIS. Urządzenie obsługuje z powodzeniem sygnały PCM do 24bit/192kHz i DSD64(DoP) na wszystkich złączach, zaś na porcie IIS PCM do 32bit/768kHz oraz DSD512! X-SPDIF 2, wykorzystując układ asynchroniczny XMOS U208. Jest to obecnie najbardziej zaawansowany interfejs audio USB klasy 2.0 na rynku. Urządzenie charakteryzuje się ultraniskim poziomem jittera, dzięki zastosowaniu bardzo dokładnego zegara femtosekundowgo. Z powodzeniem współpracuje z urządzeniami Windows, MacOS, jak i mobilnymi Android i iOS, na co pozwala możliwość podłączenia zewnętrznego zasilania.

 

Wyższy poziom

Najnowszy Matrix X-SPDIF 2 jest wysokiej jakości asynchronicznym cyfrowym interfejsem USB 2.0. Pozwala podłączyć odbiorniki cyfrowe za pośrednictwem nowo dodanego portu IIS, co pozwala uniknąć strat spowodowanych konwersją cyfrową. W X-SPDIF 2 wbudowany został wysokiej jakości zegar femtosekundowy i układ FPGA, co umożliwia odtwarzanie strumieni audio PCM 32bit/768kHz i DSD 1b/22.4MHz.

 Konwerter-Audio-Matrix-X-SPDIF-xspdif-2-xspdif2-view-wygląd-look-picture-zdjęcie-urządzenie-usb
Konwerter-Audio-Matrix-X-SPDIF-xspdif-2-xspdif2-xmos-karta-zespół-podzespół-part-element-układ-u208-interfejs-interface

Bardziej wydajny układ XMOS

Nowa generacja XMOS U208 to 8-rdzeniowa jednostka przetwarzania sygnału cyfrowego, posiadająca ogromne możliwości obliczeniowe. Jest to najbardziej zaawansowany interfejs audio USB klasy 2.0 dostępny na rynku!

Układ FPGA - centrum kontroli

Bardzo wydajny układ XILINX SPARTAN FPGA wspiera interfejs XMOS w zarządzaniu i ustawieniu zegara. Wspiera  DoP, redukcję jitter'a i obsługę portu IIS.

Konwerter-Audio-Matrix-X-SPDIF-xspdif-2-xspdif2-xmos-karta-zespół-podzespół-part-element-układ-fpga-centrum-kontroli-kontrola-xlinx-spartan
 Konwerter-Audio-Matrix-X-SPDIF-xspdif-2-xspdif2-xmos-karta-zespół-podzespół-part-element-układ-oscylatory-zegar-femto-sekundowy Audiofilskie kryształowe oscylatory

X-SPDIF 2 wykorzystuje dwa wysokiej jakości zegary femtosekundowe jako źródło czasu. Pracują one z częstotliwościami próbkowania  44,1 kHz i 48 kHz oraz ich wielokrotnościami. Układ FPGA automatycznie kontroluje ustawieniami częstotliwości i przełączaniem. Zegar ma zaś niezależnie zasilany chip ultra niskich szumów LDO.

Wielopoziomowy LDO

Jednostki zasilające X-SPDIF 2 są zbudowane z wielopoziomowych i wielosegmentowych reduktorów napięcia LDO i kondensatorów stałych, które pozwalają na skuteczne filtrowanie nakładających się szumów.  Cały system jest zasilany przez układ LDO niskich oraz ultra-niskich szumów, co pozwala uniknąć zakłóceń wysokiej częstotliwości spowodowanych przez obwód DC/DC. Urządzenie można także zasilić bezpośrednio z  magistrali USB.

 LDO-Konwerter-Audio-Matrix-X-SPDIF-xspdif-2-xspdif2-xmos-karta-zespół-podzespół-part-element-układ-zasilanie-redukcja-reduktor-napięcia-u-v

 port-ii-s-iis-2s-Konwerter-Audio-Matrix-X-SPDIF-xspdif-2-xspdif2-xmos-karta-zespół-podzespół-part-element-układ

Konfigurowalny port IIS

X-SPDIF 2 wspiera różne standardy IIS i może współpracować różnymi urządzeniami. Funkcja konwertowania DoP przekształca strumień dźwięku w natywny strumień DSD na wyjściu IIS.

Podłącz zewnętrzny zasilacz

Najnowszy Matrix posiada interfejs zasilania, do którego można podłączyć zewnętrzny, liniowy zasilacz. Automatycznie rozłączy wtedy zasilanie przez USB i umożliwi X-SPDIF 2 współpracę z urządzeniami mobilnymi, np telefonami.

 Konwerter-Audio-Matrix-X-SPDIF-xspdif-2-xspdif2-xmos-karta-zespół-podzespół-part-element-układ-zasilanie-zasilacz-panel-tył-złącza-output-input

Matrix-X-SPDIF-2-xspdif-xspdif2-obudowa-cnn

Aluminiowa obudowa CNN

X-SPDIF 2 jest tak zaprojektowany, aby uzyskać jak najlepszą ochronę przed promieniowaniem elektromagnetycznym i zminimalizować wpływ drgań mechanicznych. Firma Matrix konsekwentnie wykorzystuje świetnie zaprojektowane aluminiowe, wysokiej jakości obudowy.  Wysoce zawansowany proces produkcji podzespołów i oprogramowania pozwala osiągnąć najwyższej jakości sygnał cyfrowy przy współpracy ze źródłem USB.

Istnieje możliwość wypożyczenia na odsłuch - zapytaj o warunki na biuro@c4i.com.pl Zapraszamy do współpracy sklepy zajmujące się tematyką audio!

 Istnieje możliwość Zapraszamy do współpracy sklepy zajmujące się tematyką audio!wypożyczenia na odsłuch - zapytaj o warunki na biuro@c4i.com.

Specyfikacja techniczna


 Wyjścia cyfrowe:

 

 • Optyczne
          PCM 16-24Bit /44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz
          DSD64(DoP)
 • Koaksjalne
          PCM 16-24Bit /44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz
          DSD64(DoP)
 • AES
          PCM 16-24Bit /44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz
          DSD64(DoP)
 • IIS
          PCM 16-32Bit /44.1kHz,, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz, 352.8kHz, 384kHz, 705.6kHz, 768kHz
          DSD64/128/256/(DoP) DSD64/128/256/512(Native)

 

Wymagania systemowe dla USB

 • Mac OS X10.6.4 i kolejne bez konieczności instalowania sterowników
 • Windows7/8/8.1/10 - konieczność instalacji sterowników
 • Większość urządzeń Android - wymagane użycie kabla OTG
 • Urządzenia iOS - przy użyciu adaptera Lightning to USB Camera
Zasilanie
USB: 5V/500mA
Zasilanie: DC 6~9V,≥800mA
Wtyk zasilania: średnica zewnętrzna 5.5mm; średnica wewnętrzna 2.1mm (+ dla wewnętrznej, - dla zewnętrznej)
Uwaga! Podłączenie do zasilania napięcia powyżej 9V może powodować uszkodzenia!
Po podłączeniu do zewnętrznego źródla zasilania, zasilanie USB zostanie automatycznie rozłączone.
Przy podłączeniu urządzenia mobilnego, konieczne jest wykorzystanie zewnętrznego zasilacza

Inne

 • Wymiary d/s/w: 133mm/142mm/38mm - wliczając wystające elementy
 • Masa: 1,1kg
 • Akcesoria: kabel USB

 

 

DSD

Matrix-DSD-Opis-Szczesóły