Wulkan FLOW

Wulkan FLOWWulkan FLOW
Cena brutto
679,00 zł
Producent:
Przeciętny czas dostawy: niedostępny
Szczegóły produktu

Opis

 

Uwaga! Urządzenie powystawowe, w pełni sprawne, gwarancja 1 rok

Jeślijesteś klientem dostawców treści HD telewizji satelitarnej lub kablowej (n-tv, Cyfra +, Polsat i inne) i masz problem z nagrywaniem lub rozprowadzeniem w domu sygnału z set top boxa – Wulkan jest dla Ciebie - wystarczy podłączyć urządzenie do Wulkana po komponencie HD (lub CV) i Audio i już odbierasz w sieci komputerowej bardzo dobrą jakość na dowolnym PC, iPhonie, telefonie z Androidem czy tablecie z Androidem lub Windowsem. Ponadto nagrasz w PC skompresowany do H264 obraz bardzo dobrej jakości. Odbierzesz doskonałą jakość w sieci lokalnej a w sieci internetowej, zależnie od aktualnej przepustowości sieci - rozdzielczość zostanie odpowiednio dopasowana.

Rewolucyjny Wulkan FLOW jest idealnym rozwiązaniem mobilnym do oglądania TV gdziekolwiek na świecie. Wszystko czego potrzebujesz to  FLOW, kablówka lub satelita, sieć domowa, WiFi lub połączenie 3G. Możesz oglądać i kontrolować każdy kanał TV lub nagrane materiały na Twoim DVR w każdym miejscu na świecie lub w domu. Posiada również funkcję nagrywania. Możliwość oglądania TV z każdego pokoju w domu lub z każdego miejsca na świecie nigdy nie było prostsze i przyjemniejsze! FLOW łączy się z Twoją domową siecią bezprzewodowo. Zadbaliśmy, aby instalacja i ustawianie były dla Ciebie bardzo proste.

Zwróć uwagę, że nie ma podobnego urządzenia na rynku. FLOW umożliwi nagranie materiału HD (720p,1080i) z satelity, TV kablowej na dysk  na dowolnym PC, Mac oraz przesłać audycję HD przez sieć lokalną jak i internet na komputer lub urządzenie mobilne ( iphone, Android, Bluberry).

Udostępnisz i nagrasz zdalnie audycje i materiały jakości HD w całym domu, przyjaciołom lub obejrzysz ulubiony film będąc w podróży tysiące kilometrów od miejsca zamieszkania.

Analogowy wyjątek HD

Jednym z efektów cyfrowego świata jest zwiększona trudność w nagrywaniu/przechwytywaniu lub przekierowywaniu odbieranej zawartości audio i wideo. Wyjścia HDMI zabezpieczone HDCP jakie oferują dostawcy satelitarni bądź kablowi, dodatkowe kodowanie zawartości i dodatkowo kodowana transmisja satelitarna, powodują niemożliwe nagranie zawartości sygnałów, w szczególności sygnałów HD. FLOW korzysta z ostatniego dostępnego wyjątku, co może być bardzo trudne w przyszości (są plany lobby producentów narzucenia zaprzestania korzystania z sygnałow analogowych HD - komponentu HD). FLOW używa wejść analogowych komponent (lub kompozyt), enkoduje kontent w locie i generuje wysokiej jakości strumień w sieci. Całość sprowadza się do przejęcia przez FLOW sygnału analogowego z Twojego set top boxa.

O ile Twój set up box potrafi w jednym czasie wygenerować sygnał HDMI i komponent, komponent podłączamy do FLOW, zostawiając połączenie HDMI na telewizor. Jeśli tak się nie da, należy podłączyć wyjście komponentowe set top boxa do FLOW, a wyjście podglądu komponent HD z FLOW podłączyć pod telewizor.Oczywiście FLOW prześle dokadnie to co jest na wyjściu, więc jeśli ktoś w domu chce oglądać inny program, pdczas gdy inny ma być przesyłany przez FLOW, niezbędny jest dodatkowy set top box, wyłącznie do FLOWA.

Podsumowanie funkcji Wulkan FLOW:

 • Oznaczaj kanały jako ulubione dla szybkiego dostępu z telefonu komórkowego
 • Oglądaj i kontrolu TV na żywo za pomocą WiFi lub 3G
 • Oglądaj w domu na Tablecie iPad, oraz PC/MAC w rozdzielczości bliskiej HD
 • Zmieniaj kanały zupełnie jak w domu
 • Podłączaj do każdego popularnego źródła TV - kablówka, DVD, satelita, DVR, TiVo
 • Streamuj wysokiej jakości wideo w standardzie H.264 z 150kbps
 • Podłącz do wyjścia analogowego STB (set-top box) i bezprzewodowo do domowego routera (802.11n) lub kablem LAN

Co zawiera opakowanie?:

 • 1 Wulkan FLOW
 • 1 Zasilacz
 • 1 Instrukcja użytkownika
 • 1 kabel RJ-45 Ethernet
 • 1 kabel IR Blaster
 • 1 kabel komponent
 • 1 kabel kompozytowy

Odtwarzacze Wulkan

Windows lub MAC PC

 • Windows 7, Vista, WinXP, Mac OS/X

Obsługa urządzeń mobilnych

 • iPhone, iPad, Android, Blackberry (Symbian, WM6, Linux - dostępny wkrótce!)

 

Specyfikacja technicznaWideo
 • Dekodery: H.263(Sorenson), H.264 BP, H.264 MP, H.264 EP, H.264 HP, AVS, VP6, M-JPEG, MPEG-2 [email protected], MPEG-4 ASP, WMV7/8, WMV9/VC-1
 • Kodowanie: MPEG-4 ASP, H.264 BP, H.264 MP, M-JPEG
Obrazy
 • Dekoder: JPEG, GIF, PNG, BMP
Audio
 • Dekoder: MP3, WMA8, WMA9, WMA10 Pro, AAC LC, HE-AAC, FLAC, OGG Vorbis, G.711, G.726, G.729AB
 • Kodowanie: WMA8, MP3, AAC LC, G.711, G.726, G.729AB
Wejścia wideo analogowe
 • YPrPb (do 1080i) lub72-p
 • kompozyt (NTSC/PAL)
 • Obsługa Macrovision x
 • 3 10-bit DACs @ x MHz
Połączenia sieciowe
 • 1 port 10/100/1000Base-T Ethernet
 • MII/RGMII
 • WiFi 802.11n
Połączenia magazynów danych
 • 1 port USB 2.0
 
Czołowa część z lewej strony posiada diodę LED power/status: zielony kolor oznacza dobre połączenie, migotanie lub czerwony oznacza tryb ustawień lub problem w funkcjonowaniu. Z lewej strony części czołowej znajduje się port IR.
 
Lewa strona urządzenia zawiera port USB oraz przycisk rezerwa. Te dwie funkcje nie są obecnie aktywne.
Można podłaczyć wejścia i wyjścia jako kompozyt i komponent HD, port Ethernet, oraz wtyk Jack do przedłużenia portu IR. Dla obrazu SD i źródeł SD podłącz kabel kompozytowy (Video/L/R). Jeśli masz źródło High Definition komponent, podłącz HD wideo oraz audio stereo L/R. Flow obsługuje audio stereo niezależnie od źródła.

Instrukcja

Połączenie do sieci

Podstawowym zdaniem FLOW jest przesył strumienia  wideo/audio przez sieć, co oznacza konieczność dostępu do jakiegokolwiek łącza sieciowego. FLOW obsługuje Gigabit Ethernet przewodowy oraz bezprzewodowy standard  802.11n (2.4GHz). Najprościej jest podłaczyć FLOW kablem sieciowym do rutera/switcha. Przewodnik szybkiego startu ułatwia ustawianie połączeń WiFi, przewodowych. Aktualne oprogramowanie działa na Windows (7 lub Vista, XP ) jednak Monsoon oczekuje na dostawę wersji instalacyjnej również na Mac OS.Przewodnik instalacji rozpoczyna się po sprawdzeniu czy istnieją aktualizacje oprogramowania w sieci i zainstalowaniu go.
Po poniższej  stronie program szuka urządzenia FLOW. Jeśli połączysz laptopa kablem do FLOWa przez ruter, FLOW zostanie znaleziony i będzie można w ten sposób ustanowić połączenieu bezprzewodowe.
Po pierwszym znalezieniu FLOW, zostają załadowane aktualne ustawienia.
W tym miesjcu skonfigurujesz połączenie Ethernet lub WiFi w sposób komfortowy od strony komputera z pełną klawiaturą, ustalisz nazwę swojego FLOW i hasło. Są one niezbędne do połączenia z siecią nawet w sieci lokalnej.

Firewall–jak rozwiązać problemy

W tym miejscu należy zamknąć czasowo Firewall, który może blokować FLOW. Na przykład jest potrzeba czasowego zamknięcia firewalla Symantec zanim laptop znajdzie  FLOW. Następnie FLOW, rejestruje serwer (pokazując jak łączyć sie z lokalizacji spoza sieci domowej) co spowoduje że firewall/ruter poprawnie będzie obslugiwał to połaczenie. Jesli używasz rutera/Firewall z usługą UPnPl, FLOW sam otworzy i przekieruje odpowiednie porty. Jesli nie ufasz temu rozwiązaniu możesz wspomniane porty otworzyć ręcznie.

Wideo/przewodnik

Na końcu najłatwiejsza część zapisać jakie źródło na wejściu FLOW uzywamy, kto jest dostawcą i gdzie znajduje się dekoder (EPG działa tylko w lokallizacji US). Wybierz wejście które używasz: kompozyt lub komponent (HD). W tym momencie powinieneś zobaczyć obraz i usłyszeć dźwięk o ile dokonałeś wcześniej poprawnych ustawień.
EPG działa tylko na terenie USA. Natomiast doskonale działa EPG wbudowane w set top box lub EPG providera.
Można wpisać model set up boxa uzyskując wirtualnego pilota do sterowania zdalnie set up boxem :
W tym miejscu można przetestować wirtualnego pilota i działanie przycisków.
Powyżej wypóbujesz działanie czujnika IR i sprawdzisz czy set up box reaguje na komendy z klawiatury.Ta funkcja działą bardzo sprawnie, sprawdziliśmy na set up boksie Humaxa.

Ale jak obejrzeć  TV?

Po dokonaniu powyższych ustawień  możecie już oglądać streamowany przez Wulkan obraz na laptopie lub urządzeniu mobilnym (telefon, PDA) w sytemie WIndows lub MAC oraz  przy pomocy płatnych aplikacji (12.99USD) na iPhonie/iPadzie, Androidzie i  Blackberry. Przetestowaliśmy działanie na IPhonie w Polsce działa bardzo dobrze.
Zachowanie sie odbiorników/klientów jest takie same zarówno w sieci lokalnej jak i w internecie jedyną różnicą jest fakt, że w sieci lokalnej klienci używają automatycznie najwyższego dopuszczalnego pasma /jakości transmisji po wykryciu FLOW w sieci lokalnej. Jeśli jest taka potrzeba, można obniżyć jakość /pasmo streamingu. Testowaliśmy urządzenie w sieci lokalnej 100kbs oraz w bezprzewodowej wifi n. Zdolność streamingu orzez Interent jest ograniczona szybkością sieci domowej (ważny jest wówczas upload ) oraz szybkości sieci mobilnej lub innej sieci LAN podłączonej do Internetu.

Klient Mac/Window

Po pierwszym uruchomieniu pulpitu , nie widać dostępnych urządzeń FLOW.  Należy je wówczas wprowadzić -nazwę oraz hasło a wówczas zostana na stałe widoczneNa przykładzie poniższym FLOW został nazwany gad-rev.flow.
Teraz  masz wybór- oglądać TV lub obejrzeć nagrany wcześniej program, zmodyfikować ustawienia.Jeśli masz szybką sieć domową nie ma potrzeby obniżania szybkości streamingu. Jesli napotkasz problem z buforowaniem zmniejsz rozdzielczość do momentu osiągnięcia płynnej transmisji.Nagrywanie i ustawienia nagrywania zależą od wolnego miejsca przeznaczonego na nagrywanie miejsca gdziechciałbyś zapisywać pliki:
Możesz nagrać aktualny program klikając przycisk Record-tak jak kiedyś w magnetowidzie.
Po wystartowaniu nagrywania klient widzi wskaźnik. Nagrywanie zatrzyma sie po ustawionym czasie lub po ponownym kliknięciu przycisku Record.
Możesz sprawdzić jakość nagrania od strony klienta. Jest skompresowny mpeg-4 wideo, odtwarzany na kliencie (PC,MACu), albo przy użyciu VLC media playera lub aplikacji IPhona .
Tak wygląda odpowiedni zrzut ekranu. Możesz sterować set up box przy użyciu wirtualnego pilota, z możliwością zdalnego załączenia i wyłączenia set up boxa. Jakość wideo na pulpicie klienta przy najwyższej rozdzielczosći jest doskonała. Tak wygląda ekran klienta na MacbookPro:
<