HiMedia Q10 Pro

HiMedia Q10 Pro - Android Nougat Smart TV Box 4K HDR HDDHiMedia Q10 Pro - Android Nougat Smart TV Box 4K HDR HDD
Cena brutto
755,00 zł
Producent: HiMedia
Przeciętny czas dostawy: 1 dzień
Szczegóły produktu

Opis

Polecamy niższy model  - HiMedia Q30 lub oparte na tym samym procesorze - Egreat A5, A10 i A11

Możliwość zamówienia odtwarzacza z zainstalowanym dyskiem SATA 3,5 - oferty z dyskiem, lub zapytaj na biuro@c4i.com.pl

 

q10 1Odtwarzacz Android Smart TV Box
oferujący najwyższej  jakości obraz Ultra-HD 4K 60Hz z HDR10, 10bitową przestrzenią kolorów, z dźwiękiem 7.1 HD-Audio, dwuzakresowym WiFi AC, Gigabitowym ethernetem, wsparciem 3D-ISO, unikatowym 192kHz audio, automatycznym przełączanie częstotliwości wyświetlania klatek, HiMedia Imprex 2.0 PQ oraz kieszenią 3.5" HDD. Teraz również odtwarzacze HiMedia wspierają odtwarzanie pełnego menu nawigacyjnego Blu-Ray, w tym również UHD i 3D

Na ten moment jedyny odtwarzacz na rynku pracujący w oparciu o najnowszy system Android Nougat 7! Z nowym oprogramowaniem Q10 Pro zyskał najnowsze KODI 17.1 Krypton

 

Najwyższa jakość obrazu

           W HiMedia Q10 Pro wykorzystano jeden z najlepszych na rynku chipsetów firmy Huawei, zaprojektowany specjalnie do odtwarzania multimediów. Układ pozwala uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości współczesnych odtwarzaczy 4K z systemami Android, Windows czy Linux. Urządzenia poprzedniej generacji z serii Quad uzyskały reputację niezawodnych urządzeń gwarantujących najwyższą jakość obrazu w swojej klasie. Nowa wersja urządzeń oznaczona „Pro” jest jeszcze lepsza oferując wsparcie dla technologii HDR 10bit oraz HiSilicon Imprex 2.0.


 

Unikatowy chipset HiSilicon  HiSilicon Hi3798C V200 firmy Huawei z 2016 roku oferowany jest w architekturze z 4 rdzeniowym 64 bitowym procesorem Cortex A53 CPU oraz 4 rdzeniową grafiką Mail-720 GPU. Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych dostępnych podzespołów w urządzeniach set top box na rynku. Moduł graficzny Mali-720 GPU jest 5 razy bardziej wydajny niż niezwykle popularny Mali-450, która używany jest w ogólnie dostępnych urządzeniach innych producentów.


 

Pełne wsparcie 4K@60Hz H.265/HEVC poprzez HDMI 2.0a

 Q10 Pro wspiera sprzętowe dekodowanie wideo H.265 i potrafi wypuścić rozdzielczość Ultra-HD 4K 60fps.


 

Wielokanałowe 7.1/5.1 HD-Audio

 

HiMedia Q10 Pro wspiera wszystkie formaty HD-Audio, w tym Dolby True-HD, Dolby True-HD, ATMOS, DTS:X, DTS-HD MA, 5.1/7.1 LPCM, DTS, i Dolby Digital AC3, zarówno downmix, jak i passthrough
przy odtwarzaniu w zainstalowanym standardowo w urządzeniu odtwarzaczu wideo lub KODI z zainstalowanym HiMedia wrapper.


 

Wydajność pracy w sieci

 Karta sieciowa o przepustowości 1Gb oraz wydajny moduł graficzny Mali-720, wsparty oprogramowaniem firmy HiMedia, pozwala uzyskać niesamowicie wydajne odtwarzanie najbardziej wymagających materiałów 4K@60Hz w sieci lokalnej przy podłączeniu kablem sieciowy. Z kolei za niebywale szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz  802.11AC!


 

KODI 17 Krypton

 Odtwarzacz multimedialny KODI w wersji 17.1 Krypton jest preinstalowany w ramach standardowego oprogramowania wraz z nakładką producenta - wrapperem. Dzięki temu  rozwiązaniu bezpośrednio w KODI jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie 4K@60Hz 10 bit czy 3D BD ISO. Jest to funkcjonalność  cechująca produkty firmy HiMedia. Pozwala to w prosty sposób połączyć możliwości multimedialne KODI z możliwościami sprzętowymi urządzenia, zarówno we wsparciu dla większości formatów, jak i wysokiej jakości obrazu.


 

Wsparcie producenta

 Firma HiMedia cieszy się bardzo dobrą reputacją wsród użytkowników, oferując już od wielu 5 lat nowatorskie rozwiązania w swoich odtwarzaczach oraz świetne wsparcie techniczne.


 

Gwarancja polskiego sprzedawcy

 Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firmy HiMedia w Polsce. Świadczymy pełen serwis i gwarancję na każde z zakupionych u nas urządzeń. Wszystkie odtwarzacze posiadają polską instrukcję obsługi oraz polskie lokalizacje, z wyjątkiem popularnego menu głównego, klasycznego dla firmy HiMedia.


 

Android 7 Nougat z pełnym dostępem do Google Play  HiMedia Q10 Pro pracuje w oparciu o wersję systemu Android, Nougat 7 - jest to pierwszy odtwaracz Android TV Box na rynku oferujący taką możliwość. Posiada pełny dostęp do Google Play oraz aplikacji, gier czy programów dostępnych na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo w urządzeniu zainstalowana jest przeglądarka Google Chrome ze wsparciem Adobe Flash 11 oraz HTML5, YouTube, Netflix* oraz Skype.


 

2GB RAM + 16GB pamięci wewnętrznęj  2GB szybkiej pamięci DDR3 RAM pozwala na wydajną pracę, pozwalając na korzystanie z wielu aplikacji w tym samym czasie. Wbudowane 16GB pamięci wewnętrznej eMMC 5.0 pozwala na instalowanie najpopularniejszych aplikacji. W razie potrzeby pamięć można powiększyć przez podłączenie zewnętrznego nośnika przez USB oraz czytnik kart pamięci. Q10 Pro świetnie pracuję również w sieci korzystając z popularnych protokołów SMB, UPNP czy NFS.


 

Wsparcie 23.976 / 29.970 klatek  Dzisiaj to już standard, ale również HiMedia Q10 Pro wspiera automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23/24i 30 fps i  łagodne odtwaranie wszystkich formatów.


 

Wsparcie 3D BD ISO i BD ISO z pełnym menu nawigacyjnym.

 

Preinstalowane KODI z wrapperem oraz odtwarzacz fabryczny wspierają odtwarzanie 3D BD ISO oraz pełnych rip'ów BD-ISO (również  najnowszych Blu-ray 4K UHD) z pełnym menu Blu Ray, dającym możliwość pełnego zarządzania materiałem. Pełne menu obsługiwane zarówno w plikach ISO, jak przy strukturze. Oczywiście istnieje możliwość korzystania z menu uproszczonego BD-lite.

 

Wielkonałowe Audio 192Khz
  

 

Po raz pierwszy urządzenie z systemem Android jest w stanie dekodować najwyższej jakości audio i przesłać poprzez HDMI lub SPDIF do zewnętrznych urządzeń. Q10 Pro wspiera formaty 192Khz 24bit dźwięku wielokanałowego LPCM 5.1/7.1 FLAC. (Testowane maksymalnie 96Khz multichannel oraz Stereo 192Khz 24bit)
 

Sterowanie z urządzeń mobilnych

 Zarządzania urządzeniem jest możliwe z poziomu telefonu/tabletu z systemem Androidem dzięki aplikacji HiControl. Zawartość ekranu HiMedia Q10 jest wyświetlana na naszym urządzeniu, dzięki czemu w prosty sposób możemy sterować odtwarzaczem. Możliwe jest również udostępnianie ekranu z telefonu czy tabletu na ekranie telewizora, czyli tzw lustrzane odbicie (MiraCast i AirPlay) oraz odtwarzanie multimedów przez DLNA - sprawdź zakładkę sterowanie, gdzie znajdziesz również sposoby na sterowanie z urządzeń iOS.


 

Kieszeń na dysk 3.5” HDD
 HiMedia Q10 Pro pozwala na zainstalowanie dysku 3.5" o pojemności, aż do 8TB. Świetne rozwiązanie dla osób posiadających bibliotekę filmową lub muzyczną.

 

Bogactwo portów  Porty zewnętrzne:  HDMI 2.0a, kompozyt AV, TOSLINK, S/PDIF Coaxial, 3.5" SATA, Bluetooth 4.0, 1x USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0 slave, czytnik kart SD


 

Wysoka jakość podzespołów  Firma Himedia produkuje Mini PC Linux i Android już od wielu lat. Jej produkty charakteryzują się dbałością o szczegóły oraz niezawodnością pracy. Odtwarzacz zamknięty jest w czarnej, aluminiowej obudowie z wyświetlaczem na froncie. Porty zewnętrzne są pozłacane dla uzyskania wysokiej jakości połączeń.
Zawartość opakowania  


HiMedia Q10 Pro, pilot IR,  kabel HDMI, zasilacz

*nie bierzemy odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie oprogramowania firm trzecich, w tym Netflix, Showmax i podobnych w przyszłości, oraz wprowadzane przez te firmy zmiany.

Chcesz uzyskać HD Audio z sygnałów 4K i korzystać ze starszego amplitunera/wzmacniacza poprzez HDMI/Toslink? Skorzystaj z naszego rozdzielacza HDV-B11A!


Do sterowania polecamy:

    

Klawiatury Airmouse z funkcją myszy powietrznej

Kompatybilne ze wszystkimi urządzenia Android, Windows oraz Linux. Najlepsze z testowanych przez nas kontrolerów bezprzewodowych.

Urządzenia wielkości pilota telewizyjnego, którym wykonując ruchy w powietrzu będziemy sterować kursorem na ekranie telewizora.

 

Tabela porównawcza odtwarzaczy dla serwisów VOD 

kliknij by powiększyć


Prezentacja Q10 Pro na YouTube


 


Recenzja