IBDLAUEN D2

Cena brutto
2949,00 zł
Producent: AU-EN
Przeciętny czas dostawy: 1-4 tygodnie
Szczegóły produktu

Opis

24-bitowy bezprzewodowy DAC klasy premium

IDBLAUEN  D2   to 24-bitowy, bezprzewodowy przetwornik cyfrowo-analogowy, który umożliwia strumieniową transmisję sygnału audio wysokiej rozdzielczości z komputera, lub innego cyfrowego źródła, do dowolnego systemu muzycznego. D2 posiada wejście USB-audio, wejście i wyjście optyczne oraz wyjście analogowe obsługiwane przez wysokiej jakości układ DAC. W podstawowej konfiguracji urządzenie składa się z nadajnika i odbiornika, i działa niezależnie od komputerowej sieci WiFi. Łączność bezprzewodowa zapewnia pełne odseparowanie elektryczne źródła od sekcji wzmacniacza, eliminując przez to szereg niepożądanych efektów ubocznych i zapewniając w pełni bezstratną, cyfrową transmisję dźwięku. Instalacja sprzętu jest szybka i bardzo prosta, nie wymaga dodatkowych sterowników ani specjalnej konfiguracji łącza radiowego.

Nowe funkcje, nowe wyzwania

D2 oferuje funkcjonalność i jakość porównywalną z dużo droższymi przetwornikami DAC. Co więcej, dodaje do tego unikalną opcję transmisji bezprzewodowej. D2 jest prostym w użyciu konwerterem cyfrowo-analogowym pracującym z sygnałem o maksymalnej rozdzielczości 24b/192kHz i zapewniającym bezstratny przesył sygnału zachowujący rozdzielczość 24b/96kHz. Na wejściu przyjmuje dwukanałowy sygnał PCM, przez złącze USB lub złącze optyczne.

Łatwa instalacja, prosta obsługa

D2 pozwala na pominięcie niskiej jakości analogowych wyjść karty dźwiękowej komputera. Pozwala na przesłanie cyfrowego dźwięku z komputera lub innego cyfrowego źródła (odbiornik TV, odtwarzacz plików, tuner TVK/SAT czy AppleTV) wprost do posiadanego systemu muzycznego. Przesyła dźwięk niezależnie od formatu odtwarzanych plików czy strumieni i można go łatwo skonfigurować do współpracy z maksymalnie trzema odbiornikami równocześnie, każdy o zasięgu 30m. Minimalne opóźnienia i duża odporność na zakłócenia radiowe, wysokiej klasy układ DAC w każdym odbiorniku i starannie projektowane układy zasilające sprawiają, że D2 jest jednym z najlepiej brzmiących systemów bezprzewodowej transmisji dźwięku.

Uniwersalność

D2 to w praktyce trzy urządzenia w jednym. W zależności od sposobu podłączenia pełni funkcję wysokiej jakości przetwornika DAC USB, bezprzewodowego konwertera USB-SPDIF lub bezprzewodowego łącza cyfrowego SPDIF. Zadziała z praktycznie każdym systemem muzycznym. Możliwość zdalnego podłączenia komputera do sprzętu audio pozwala wyeliminować problemy związane z fizycznym (elektrycznym) połączeniem systemów, które często jest źródłem szumów, niepożądanych efektów związanych z indukcyjnością kabli i złącz, czy jitterem. A jeżeli posiadasz już swój ulubiony przetwornik DAC, D2 bezprzewodowo i bezstratnie dostarczy do niego sygnał bit-perfect o rozdzielczości 24b/96khz.

Komputer częścią twojego systemu audio

D2 przesyła sygnał stereo PCM 24b/96kHz wykorzystując swój własny protokół - nie wykorzystuje i nie wymaga dostępu do domowej sieci WiFi. Zastosowane rozwiązania zapewniają pełną integralność i ciągłość przesyłanych danych. Dostępna opcja regulacji głośności po stronie nadajnika nie modyfikuje oryginalnej ścieżki dźwiękowej, a informacje o wzmocnieniu przesyłane są równolegle i wykorzystywane przez DAC po stronie odbiornika.

Zobacz i usłysz różnice

W trakcie projektowania sprzętu inżynierowie poświęcają dużo uwagi jakości dźwięku, nie pomijając przy tym wyglądu i estetyki, tak, aby prezentowane urządzenia stanowiły małe dzieła sztuki, zarówno pod względem muzycznym jak i wizualnym. Zaokrąglona obudowa D2 została wykonana z anodyzowanego aluminium i wzorniczo nawiązuje do innych produktów marki. Najwyższa jakość połączona z przystępną ceną jest dewizą marki. IDBLAUEN  D2   jest kolejnym elementem wypełniającym lukę na styku muzyki cyfrowej i domowego sprzętu hi-fi. Nawet jeśli nie jesteś audiofilem, gwarantujemy że usłyszysz różnicę i odkryjesz swoją muzykę na nowo!

UWAGA! Możliwość zakupienia dodatkowego odbionika w cenie 1899zł brutto!

Specyfikacja

Typ Bezprzewodowy przetwornik DAC z wejściem USB audio i SPDIF
Układy i przetworniki Przetwornik DAC: Burr Brown PCM1792A (w odbiorniku)
Kontroler USB: TI 1020B (w nadajniku)
Układ kontroli złączy SPDIF: AK4117
Wejścia USB audio (v2.0, zgodnie z v1.1)
Cyfrowe optyczne SPDIF
Przetwarzanie sygnału wejściowego 96khz - natwynie
44.1kHz, 48kHz, 188.2kHz, 192kHz - re-sampled do 96kHz
transmisja i przetwarzanie: 24bit
Wyjścia Analog RCA L/R stereo (regulowane)
Cyfrowe optyczne SPDIF (stałe, 24b/96kHz)
Poziom sygnału wyjściowego 2.0V RMS
Impedancja wyjścia 100 ohms
Pasmo 10Hz-30KHz (+/- 0.5dB)
SNR >115dB (DC do 20 kHz)
THD+N (1kHz FS 96kS/s) <0.0015%
Crosstalk -85db
Zasięg bezprzewodowy min. 30m
Opóźnienie (latency) <20ms
Ilość obsługiwanych odbiorników max. 3
Zasilanie nadajnika USB 5V DC lub zasilacz zewnętrzny 6V 1000mA
pobór 270mA
Zasilanie odbiornika Zasilacz zewnętrzny 6V 1000mA
pobór 300mA
Filtrowanie zasilania Zasilacz: 3-stage redundant regulation
USB: 2-stage redundant regulation
Parametry środowiskowe Zakres temperatur (praca): 0°C - 35°C 
Zakres temperatur (przechowywanie): -20°C do 45°C 
Wilgotność relatywna: 5% do 95% (bez kondensacji)
Wymiary (odbiornik/nadajnik) 119 x 165 x 26 mm (SxGxW)
Długość anteny: 70mm
Opakowanie 385 x 229 x 127 mm
Waga: 2kg

D2 tech banner