HiMedia Q10 Pro Odtwarzacz Android TV Box 4K HDR 4TB

HiMedia Q10 Pro2HiMedia Q10 Pro2
Cena brutto
1390,00 zł
Producent: HiMedia
Przeciętny czas dostawy: 1 dzień
Szczegóły produktu

Opis

Odtwarzacz z zainstalowanym dyskiem SATA 3,5 - 4TB ( pozostałe oferty z dyskami )

Polecamy również bliźniaczy model  - Q5 Pro!

 

 

q10 1Android Smart TV Box
oferujący najwyższej  jakości obraz Ultra-HD 4K 60Hz z HDR10, 10bitową przestrzenią kolorów, dźwiękiem 7.1 HD-Audio, dwuzakresowym WiFi AC, Gigabitowym ethernetem, wsparciem 3D-ISO, unikatowym 192kHz audio, automatycznym przełączanie częstotliwości wyświetlania klatek, HiMedia Imprex 2.0 PQ oraz kieszenią 3.5" HDD. Teraz również odtwarzacze HiMedia wspierają odtwarzanie pełnego menu nawigacyjnego Blu-Ray, w tym również UHD i 3D
 
Na ten moment jedyny obok Q5 Pro odtwarzacz na rynku pracujący w oparciu o najnowszy system Android Nougat 7! Z nowym oprogramowaniem Q10 Pro zyskał najnowsze KODI 17.1 Krypton

Najwyższa jakość obrazu

           W HiMedia Q10 Pro wykorzystano najnowszy chipset firmy Huawei zaprojektowany specjalnie do odtwarzania multimediów. Zastosowany układ pozwala uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości współczesnych set top box'ów z systemami Android, Windows czy Linux,  nawet tych z najwyższej półki cenowej. Urządzenia poprzedniej generacji z serii Quad uzyskały reputację niezawodnych urządzeń gwarantujących najwyższą jakość obrazu w swojej klasie. Nowa wersja urządzeń oznaczona „Pro” jest jeszcze lepsza oferując wsparcie dla technologii HDR 10bit oraz HiSilicon Imprex 2.0.


 

Unikatowy chipset HiSilicon  HiSilicon Hi3798C V200 firmy Huawei z 2016 roku oferowany jest w architekturze z 4 rdzeniowym 64 bitowym procesorem Cortex A53 CPU oraz 4 rdzeniową grafiką Mail-720 GPU. Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych dostępnych podzespołów w urządzeniach set top box.. Moduł graficzny Mali-720 GPU jest 5 razy bardziej wydajny niż niezwykle popularny Mali-450, która używany jest w ogólnie dostępnych urządzeniach innych producentów.


 

Pełne wsparcie [email protected] H.265/HEVC poprzez HDMI 2.0a

 Q10 Pro wspiera sprzętowe dekodowanie wideo H.265 i potrafi,  w przeciwieństwie do innych konkurencyjnych modeli, wypuścić rozdzielczość Ultra-HD 4K 60fps.


 

Wielokanałowe 7.1/5.1 HD-Audio

 

HiMedia Q10 Pro wspiera wszystkie formaty HD-Audio, w tym Dolby True-HD, Dolby True-HD ATMOS, DTS:X, DTS-HD MA, 5.1/7.1 LPCM, DTS, i Dolby Digital AC3, zarówno downmix, jak i passthrough
przy odtwarzaniu w zainstalowanym standardowo w urządzeniu odtwarzaczu wideo lub KODI z zainstalowanym HiMedia wrapper.


 

Wysoka wydajność pracy w sieci

 Zastosowanie karty sieciowej o przepustowości 1Gb oraz niesamowicie wydajnego modułu graficznego Mali-720, wspartego oprogramowaniem firmy HiMedia, pozwala uzyskać niesamowicie wydajne odtwarzanie najbardziej wymagających materiałów [email protected] w sieci lokalnej przy podłączeniu kablem sieciowy. Z kolei za niebywale szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz  802.11AC!


 

Preinstalowane KODI 17 Krypton

 Odtwarzacz multimedialny KODI w wersji 17.1 Krypton jest preinstalowany w ramach standardowego oprogramowania wraz z nakładką producenta - wrapperem. Dzięki temu unikatowemu rozwiązaniu bezpośrednio w KODI jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie [email protected] 10 bit czy 3D BD ISO. Jest to funkcjonalność nieosiągalna dla innych odtwarzaczy, cechująca produkty firmy HiMedia. Pozwala ona w prosty sposób połączyć możliwości multimedialne KODI z możliwościami sprzętowymi urządzenia, zarówno we wsparciu dla większości formatów, jak i wysokiej jakości obrazu.


 

Świetne wsparcie producenta

 Firma HiMedia cieszy się bardzo dobrą reputacją wsród użytkowników, oferując już od ponad 5 lat nowatorskie rozwiązania w swoich odtwarzaczach oraz świetne wsparcie techniczne oraz aktualizacje oprogramowania, stopniowo rozwijające możliwości swoich urządzeń o wsparcie nowych formatów oraz aplikacji.


 

Gwarancja polskiego sprzedawcy

 Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firmy HiMedia w Polsce. Świadczymy pełen serwis i gwarancje na każde z zakupionych przez nas urządzeń. Wszystkie odtwarzacze posiadają polską instrukcję obsługi oraz polskie lokalizacje, z wyjątkiem popularnego menu głównego, klasycznego dla firmy HiMedia.


 

Najnowszy Android 7 Nougat z pełnym dostępem do Google Play  HiMedia Q10 Pro pracuje w oparciu o jedną z najlepszych wersji systemu Android, Nougat 7. Posiada pełny dostęp do platformy Google Play oraz aplikacji, gier czy programów dostępnych na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo w urządzeniu domyślne zainstalowana jest przeglądarka Google Chrome ze wsparciem Adobe Flash 11 oraz HTML5, YouTube, Netflix* oraz Skype.


 

2GB RAM + 16GB pamięci wewnętrznęj  Zastosowanie 2GB szybkiej pamięći DDR3 RAM pozwala na szybką i wydajną pracę, pozwalając na korzystanie z wielu aplikacji w tym samym momencie. Wbudowane 16GB pamięci wewnętrznej eMMC 5.0 pozwala na wygodne instalowanie najpopularniejszych aplikacji. W razie potrzeby pamięć można powiększyć przez podłączenie zewnętrznego nośnika przez USB oraz czytnik kart pamięci. Q10 Pro świetnie pracuję również w sieci korzystając z popularnych protokołów SMB, UPNP czy NFS.


 

Wsparcie 23.976 / 29.970 klatek  Automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23/24i 30 fps - łagodne odtwaranie wszystkich formatów. Tutaj HiMedia razem z firmą Hisilicon wdrożyli uwagi swoich dotychczasowych klientów i zapewnili wszechstronne wsparcie od samego początku cyklu życia produktu.


 

Wsparcie 3D BD ISO i BD ISO

 Zarówno odtwarzacz fabryczny, jak i preinstalowane KODI z wrapperem wspiera odtwarzanie obrazów płyt 3D BD ISO oraz pełnych rip'ów BD-ISO (również Blu-ray 4K UHD) z pełnym menu Blu Ray, dającym możliwość pełnego zarządzania materiałem. Pełne menu obsługiwane zarówno w plikach ISO, jak przy strukturze.

 

Wielkonałowe Audio 192Khz    

 

Marzenie audiofili w końciu spełnione. Po raz pierwszy urządzenie z systemem Android jest w stanie dekodować najwyższej jakości audio i przesłać poprzez HDMI lub SPDIF do zewnętrznych urządzeń. Q10 Pro wspiera formaty 192Khz 24bit dźwięku wielokanałowego LPCM 5.1/7.1 FLAC. (Testowane maksymalnie 96Khz multichannel oraz Stereo 192Khz 24bit)
 

Sterowanie z urządzeń mobilnych Android

 Zarządzania urządzeniem jest możliwe z poziomu telefonu/tabletu z systemem Androidem dzięki aplikacji HiControl. Zawartość ekranu HiMedia Q10 jest wyświetlana na naszym urządzeniu mobilnym, dzięki czemu w prosty sposób możemy sterować urządzeniem. Możliwe jest również udostępnianie ekranu z telefonu czy tabletu na ekranie telewizora, czyli tzw lustrzane odbicie (MiraCast i AirPlay) oraz odtwarzanie multimedów przez DLNA


 

Kieszeń na dysk 3.5”  HiMedia Q10 Pro posiada możliwość zainstalowania dysku twrdego 3.5" wewnątrz obudowy o pojemności, aż do 8TB. Jest to idealne rozwiązanie dla osób posiadających bibliotekę multimedialną bogatą w filmy czy muzykę. W ofercie odtwarzacz z dyskiem 4TB sformatowanym i gotowym do pracy.


 

Bogactwo portów  Porty zewnętrzne:  HDMI 2.0a, kompozyt AV, TOSLINK,S/PDIF Coaxial, 3.5" SATA, Bluetooth 4.0, 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, 1xUSB 3.0 slave, karta SD.


 

Wysokiej jakości podzespoły  Firma Himedia produkuje Mini PC już od ponad 5 lat. Jej produkty charakteryzują się niebywałą dbałością o szczegóły oraz niezawodnością. Q10 Pro zamknięty jest w czarnej, aluminiowej obudowie z wyświetlaczem

fluorescencyjny na froncie. Porty zewnętrzne są pozłacane dla uzyskania wysokiej jakości połączeń.


Zawartość opakowania  


HiMedia Q10 Pro, Pilot IR,  kabel HDMI, dysk HDD 4TB, zasilacz

*nie bierzemy odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie oprogramowania firm trzecich, w tym Netflix, Showmax i podobnych w przyszłości, oraz wprowadzane przez te firmy zmiany.

Chcesz uzyskać HD Audio z sygnałów 4K i korzystać ze starszego amplitunera/wzmacniacza poprzez HDMI/Toslink? Skorzystaj z naszego rozdzielacza HDV-B11A!


Do sterowania polecamy:

    

Klawiatury AirMouse z funkcją myszy powietrznej

Kompatybilne z niemal wszystkimi urządzenia Android, Windows oraz Linux.

Są to urządzenie wielkości pilota telewizyjnego, którym wykonując ruchy w powietrzu będziemy mogli sterować kursorem na ekranie telewizora.


Prezentacja Q10 Pro na YouTube


 

Dane techniczne

Chipset
HiSilicon Hi3798CV200
Formaty wideo FLV, MOV, AVI, MKV, TS, M2TS, ISO, MP4, 3GP, MPG, 3D MVC
Maksymalna Rozdzielczość 4K 60Hz 10bit Kodeki Audio MPEG L1/L2, AAC-LC, HE AAC V1/V2, APE, FLAC, OGG, AMR-NB/WB
Architektura chipsetu  ARM Cortex A53 Formaty Audio MP3, WMA, AAC, APE, FLAC, WAV, OGG
Ilość rdzeni 4 3D SBS Tak
Taktowanie 2GHz 3D Top Bottom Tak
Moduł graficzny Mali-T720, 4 rdzenie 3D Frame Packing Tak
RAM / Pamięć wewnętrzna 2 GB / 16GB Blu-Ray
Tak - Pełne Menu
Kieszeń na dysk 3,5" Sata 3.0 - Oferta wraz z dyskiem 4TB SATA, RPM 5400 lub 7200. Dysk sformatowany i skonfigurowany do pracy urządzeniem. DVD ISO Tak
USB 3.0 x2 (1 host, 1 slave) Dolby Digital (AC3) Downmix Tak
USB 2.0 x2 (host) Dolby Digital (AC3) Passthrough Tak
Czytnik kart SD Tak Dolby TrueHD Downmix Tak
Bluetooth 4.0 z EDR Dolby TrueHD Passthrough Tak
Połączenie sieciowe 1xRJ45 - Gigabit Ethernet DTS Downmix Tak
WiFi Dual-band Wi-fi (2.4Ghz/5Ghz 802.11AC) DTS Passthrough Tak
HDMI x1 2.0a DTS-HD MA Downmix Tak
Kompozyt Video x1 DTS-HD MA Passthrough Tak
L/R Stereo x1 KODI 17.1 z wrapperem
S/PDIF TOSLink x1 Chłodzenie aktywne Tak
S/PDIF Coaxial x1 Pilot IR Tak
Kodeki Wideo H.265/HEVC [email protected], H.264 [email protected], VP9 [email protected], VC-1 [email protected], MPEG1/2/4, REALVIDEO 8/9/10 Wymiary Sz / Dł / Wys - 226 / 180 / 50

Recenzje