Zidoo X8

Zidoo X8 - Android Smart TV Box 4K HDR HDMI IN OpenWRTZidoo X8 - Android Smart TV Box 4K HDR HDMI IN OpenWRT
Cena brutto
548,00 zł
Producent: Zidoo
Przeciętny czas dostawy: 1 dzień
Szczegóły produktu

Opis

Polecamy również bliźniacze modele  - Zidoo!

Dostępny model powystawowy w promocyjnej cenie - więcej informacji na biuro@c4i.com.pl

Do sterowania polecamy dedykowaną klawiaturę AirMouse od Zidoo - model V9

Bez tytułu

Najnowszy Android Smart TV Box oferujący niespotykany dotąd wachlarz możliwości. Wsparcie najwyższej jakości obrazu Ultra-HD 4K 60Hz z HDR10, z 10bitową przestrzenią kolorów, dźwiękiem 7.1 HD-Audio, dwuzakresowym WiFi AC, Gigabitowym Ethernetem, wsparciem 3D-ISO, BD-ISO z pełnym menu Blu-Ray, automatycznym przełączaniem częstotliwości wyświetlania klatek, z wejściem HDMI IN 4K z funkcją grabbera, Picture in Picture i streamingiem w sieci lokalnej. Świetne parametry sprzętowe we współpracy z niezwykle dopracowanym oprogramowaniem czynią Zidoo x8 jednym z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych na rynku.

X8 box13 right
Ponadto:

Najwyższa jakość obrazu

           


W Zidoo X8 wykorzystano najnowszy chipset firmy Realtek zaprojektowany specjalnie do odtwarzania multimediów. Zastosowany układ pozwala uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości współczesnych set top box'ów z systemami Android, Windows czy Linux,  nawet tych z najwyższej półki cenowej. Urządzenie posiada wsparcie dla technologii HDR 10bit.


Unikatowy chipset Realtek  


Zidoo X8 posiada procesor RTD1295 64bit z modułem graficznym Mali-T820 GPU w pełni wspierającym 4K UHD. Obraz jest niezwykle realistyczny, szczegółowy i pełen detali. Urządzenie wspiera szersze spectrum kolorów (BT.2020) i 10 bitową przestrzenią kolorów, co daje niewiarygodną możliwośc wyświetlania ponad biliona kolorów w przeciwieństwie do 16 milionów oferowanych przy 8 bitowych technologiach. Dzięki temu obraz jest jeszcze żywszy z płynniejszymi przejściami pomiędzy barwami.

Pełne wsparcie 4K@60Hz H.265/HEVC poprzez HDMI 2.0a

 


Zidoo X8 wspiera sprzętowe dekodowanie wideo H.265 i potrafi,  w przeciwieństwie do innych konkurencyjnych modeli, wypuścić rozdzielczość Ultra-HD 4K 60fps.


Wielokanałowe 7.1/5.1 HD-Audio oraz wsparcie DSD

 


Zidoo X8 wspiera wszystkie formaty HD-Audio, w tym Dolby True-HD, Dolby True-HD, Dolby Atmose, DTS:X, DTS-HD MA, 5.1/7.1 LPCM, DTS, i Dolby Digital AC3, zarówno downmix, jak i passthrough
przy odtwarzaniu w zainstalowanym standardowo w urządzeniu odtwarzaczu wideo lub KODI z zainstalowanym Zidoo Player. Absolutną nowością jest wsparcie przez urządzenie Android odtwarzania DSD po złączu USB. Wymagana jest instalacja aplikacji USB Audio Player Pro ze sklepu Google Play, dzięki której możemy bez problemu odtworzyć DSD w formacie dff, w tym DSD64/DSD128/DSD256 bez utraty jakości. Przez powyższą aplikacją można również odtworzyć FLAC w formacie do 24bit/192kHz.


Wysoka wydajność pracy w sieci

 
Zastosowanie karty sieciowej o przepustowości 1Gb oraz niesamowicie wydajnego modułu graficznego Mali-T820 GPU, wspartego oprogramowaniem firmy Zidoo, pozwala uzyskać niesamowicie wydajne odtwarzanie najbardziej wymagających materiałów 4K@60Hz w sieci lokalnej przy podłączeniu kablem sieciowy. Z kolei za niebywale szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz  802.11AC! Ponadto Zidoo posiada równolegle zainstalowany system OpenWrt pozwalający utworzyć z urządzenia serwers NAS z bogatymi możliwościami konfiguracyjnymi. Więcej: https://openwrt.org/

Preinstalowane KODI

 


Odtwarzacz multimedialny KODI 17.3 jest preinstalowany w ramach standardowego oprogramowania wraz z nakładką producenta - Zidoo Player, producent takie zestawienie nazwał ZDMC 17.3. Dzięki temu unikatowemu rozwiązaniu bezpośrednio w KODI jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie 4K@60Hz 10 bit czy 3D BD ISO. Jest to funkcjonalność nieosiągalna dla innych odtwarzaczy, cechująca produkty firmy Zidoo oraz HiMedia. Pozwala ona w prosty sposób połączyć możliwości multimedialne KODI z możliwościami sprzętowymi urządzenia, zarówno we wsparciu dla większości formatów, jak i wysokiej jakości obrazu

 

Świetne wsparcie producenta

 


Firma Zidoo cieszy się bardzo dobrą reputacją wsród użytkowników, oferując już od ponad 3 lat nowatorskie rozwiązania w swoich odtwarzaczach oraz świetne wsparcie techniczne oraz aktualizacje oprogramowania, stopniowo rozwijające możliwości swoich urządzeń o wsparcie nowych formatów oraz aplikacji.

Gwarancja polskiego sprzedawcy

 


Jesteśmy  dystrybutorem firmy Zidoo w Polsce. Świadczymy pełen serwis i gwarancje na każde z zakupionych przez nas urządzeń. Wszystkie odtwarzacze posiadają polską instrukcję obsługi oraz polskie lokalizacje, z popularnym menu głównym, klasycznym dla firmy Zidoo. Gwarancja 12 miesięcy. Rękojmia dla klientów konsumenckich zgodnie z obowiązującymi w UE przepisami.

 

Android 6.0 Marshmallow z pełnym dostępem do Google Play  


Zidoo X8 pracuje w oparciu o jedną z najlepszych wersji systemu Android, Marshmallow 6.0. Posiada pełny dostęp do platformy Google Play oraz aplikacji, gier czy programów dostępnych na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo w urządzeniu domyślne zainstalowana jest przeglądarka Google Chrome ze wsparciem Adobe Flash 11 oraz HTML5, YouTube(z możliwością cast'owania z urządzeń mobilnych Android), Netflix* oraz Skype

 

Bogate oprogramowanie.  


Oprogramowanie firmy Zidoo ponadto oferuję wiele możliwości od edycji wyglądu czy skrótów po bogaty dostęp do konfiguracji urządzenia. W każdej z aplikacji fabrycznych otrzymujemy szeroki wachlarz możłiwości od pobierania napisów w locie zcy wygodnego przeglądania zasobów multimedialnych.

OpenWRT  


Urządzenie posiada również system OpenWRT pozwalający na korzystanie z urządzenia jako serwera NAS. Więcej: https://openwrt.org/

2GB RAM + 8GB pamięci wewnętrznęj  


Zastosowanie 2GB szybkiej pamięći DDR3 RAM pozwala na szybką i wydajną pracę, pozwalając na korzystanie z wielu aplikacji w tym samym momencie. Wbudowane 8GB pamięci wewnętrznej eMMC 5.0 pozwala na wygodne instalowanie najpopularniejszych aplikacji. W razie potrzeby pamięć można powiększyć przez podłączenie zewnętrznego nośnika przez USB oraz czytnik kart pamięci. Zidoo x8  świetnie pracuję również w sieci korzystając z popularnych protokołów SMB, UPNP czy NFS.

 

Wsparcie 23.976 / 29.970 klatek  


Automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23/24i 30 fps - łagodne odtwaranie wszystkich formatów. Brak tej funkcjonalności z wiekszości odtwarzaczy Android stwarza często problemy użytkownikom. W Zidoo x8 ta funkcjonalność została dopracowana znakomicie.

 

Wsparcie 3D BD ISO i BD ISO

 


Preinstalowane KODI 17.3(ZDMC) z ZDMC player wspiera odtwarzanie obrazów płyt 3D BD ISO oraz BD-ISO z pełnym menu Blu-Ray.

 

Wejście HDMI IN 2.0 z możliwością streamowania oraz PIP.

 


Zidoo X8 posiada złącze wejściowe pozwalające podłączyć każde źródło HDMI do 4K z możliwością streamowania w ramach sieci lub wyświetlania w ramach funkcji PIP - Picture in Picture

Sterowanie z urządzeń mobilnych Android

 Zarządzania urządzeniem jest możliwe z poziomu telefonu/tabletu z systemem Androidem dzięki aplikacji Box RC. Możliwe jest także udostępnianie ekranu z telefonu czy tabletu na ekranie telewizora, czyli tzw. lustrzane odbicie (MiraCast i AirPlay - po zainstalowaniu aplikacji HappyCast) oraz odtwarzanie multimediów przez DLNA.

 

Bogactwo portów  


Porty zewnętrzne:  HDMI 2.0a out, HDMI 2.0 input, kompozyt AV, TOSLINK, Bluetooth 4.0, 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, karta microSD, RJ45.

 

Wysokiej jakości podzespoły  


Firma Zidoo produkuje Mini PC już od ponad 3 lat. Jej produkty charakteryzują się niebywałą dbałością o szczegóły oraz niezawodnością. X8 zamknięty jest w eleganckiej czarnej, plastikowej obudowie z wyświetlaczem fluorescencyjnym na froncie. Porty zewnętrzne są pozłacane dla uzyskania wysokiej jakości połączeń.


 

Zawartość opakowania  


Zidoo X8, Pilot IR,  kabel HDMI, zasilacz, antena WiFi.

 

Uwaga: Od września 2017 r. brak możliwości zainstalowania aplikacji Netflix z Google Play - przeznaczone są one na dużo mniej wydaje urządzenia z systemem  Android TV (instalowanych np. w telewizorach)

Zalecane jest zainstalowanie dedykowanej aplikacji dostępnej tutaj.

Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie oprogramowania firm trzecich, w tym Netflix, Showmax i podobnych w przyszłości oraz wprowadzane przez te firmy zmiany.

 
Chcesz uzyskać HD Audio z sygnałów 4K i korzystać ze starszego amplitunera/wzmacniacza poprzez HDMI/Toslink? Skorzystaj z naszego rozdzielacza HDV-B11A!


 

 Tabela porównawcza odtwarzaczy dla serwisów VOD 

kliknij by powiększyćGaleria