ATEM Television Studio HD

Cena brutto
4741,00 zł
Producent: Blackmagic
Przeciętny czas dostawy: 3-5 dni
Szczegóły produktu

Opis

ATEM Television Studio HD to pierwszy przełącznik produkcyjny stworzony dla broadcasterów i specjalistów AV. Zawiera 4 wejścia SDI oraz 4 wejścia HDMI z re-sync na każdym z nich. Dodatkowo w urządzenie zawarte jest wyjście multiview pozwalające na podgląd wszystkich źródeł, Preview, Program na jednym ekranem wyjście aux, wbudowany talkback, audio mikser i wiele innych. Idealny do eventów na żywo oraz wszelkich produkcji!

1

 

Przełączanie na żywo

Zamień każdy event na żywo w profesjonalny program HD.

ATEM Television Studio HD to najszybsze i najtańsze rozwiązanie do stworzenia programów HD bezpośrednio z eventów na żywo! Idealne rozwiązanie dla broadcasterów, operatorów koncertów, wydarzeń sportowych itp. Urządzenie przełącza bez strat.

 

2

 

Najmniejszy przełącznik produkcyjny na świecie!

ATEM Television Studio HD jest profesjonalnym przełącznikiem, który jest bardzo mały, co pozwala na używanie go wszędzie! Konstrukcja wszystko w jednym zawiera wbudowany zasilacz AC, przedni panel do zarządzania z przełącznikiem wejść, wbudowany ekran LCD, pokrętło i więcej. Jest tak mały, że można używać go wszędzie lub może zostać zamontowany w ekwipunku RACK używając do montażu opcjonalnego Teranex Mini Rack Shelf.  

 

3

 

Panel przedni

Zarządzaj wszystkimi opcjami bezpośrednio z panelu przedniego!

Panel zawiera 8 dużych oświetlonych przycisków do przełączania, przyciski do kluczowania, fade to black, odtwarzaczy, i przycisk wyboru trybu przełączania z przejściami lub szybkiego cut-bus. Oznacza to, że możesz zarządzać swoim projektem bezpośrednio z panelu przedniego. Urządzenie więc sprawdzi się w prostych instalacjach, gdzie potrzebujemy najprostszego rozwiązania do przełączania źródeł. LCD pomoże ustawić wszystkie opcje poprzez menu, oraz może być użyty jako monitor podglądowy.

 

4

Wejścia SDI I HDMI

Podłącz aż 8 różnych źródeł, takich jak kamery, konsole czy komputery!

ATEM Television Studio HD to profesjonalny broadcastowy przełącznik SDI posiadający również złącza HDMI. Dzięki 4 wejściom 3G-SDI oraz 4 wejściom HDMI możesz podłączyć aż do 8 kamer, konsol, komputerów lub innych urządzeń pracujących na rozdzielczościach SD lub HD aż do 1080p60! Oznacza to, że jednocześnie możesz korzystać z konsumenckich kamer HDMI oraz z profesjonalnym kamer SDI. Dodatkowo urządzenie posiada złącze wejściowe referencyjne, wejście audio analogowe, RS-422 PTZ oraz ethernet. Automatyczna resynchronizacja ramek na każdym wejściu wyróżnia urządzenie na tle innych przełączników, nie potrzebujesz więc drogich kamer z genlockiem.

Wyjścia SDI

ATEM Television Studio HD posiada profesjonalne wyjście SDI Program i wyjścia AUX, oraz wyjścia HDMI i SDI dla multiview. Wyjście SDI program pozwala na podłączenie ATEM Television Studio HD do profesjonalnych nagrywarek takich jak HyperDeck Studio Mini. Wyjścia Multiview pozwala na monitorowanie każdego wejścia.

6

 

Wbudowany Multieview

Podgląd wszystkich źródeł na jednym monitorze!

Podczas tworzenia programu z wieloma kamerami ważne jest by widzieć co dzieje się na każdej z nich w tej samej chwili. Wbudowany Multiviewer pozwoli ci na oglądanie różnych 8 kanałów wideo na jednym telewizorze HDMI lub monitorze SDI.

 

7

Różne przejścia

Wybierz i od razu użyj wysokiej jakości przejść takich jak mix, wipe, dip i inne. Urządzenie pozwala na ustalanie czasu przejścia jak również obramowanie, kolor obramowania, długość, pozycję, kierunek i więcej! W pamięci urządzenia jest 18 konfigurowalnych przejść. 

Wbudowany 2D DVE

Niesamowite przejścia DVE i efekty PIP!

ATEM Television Studio HD posiada procesor DVE- Digital Video Effects pozwalający na skalowanie, zmianę pozycji, zmianę rozmiaru wideo w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że możesz stworzyć profesjonalny efekt PIP z konfigurowalnym obramowaniem, efektem cieni itp. Efekt PIP przydaje się przy wydarzeniach sportowych czy gameplay by komentator również widoczny był na ekranie podczas wydarzenia!

 

8

Talkback

Dwukierunkowa komunikacja z kamerami!

ATEM Television Studio HD cechuje się wbudowanym systemem talkback używającym 15 i 16 kanału SDI do przesłania zwrotnego audio z kamer. Przedni panel urządzenia również zawiera złącze do zestawu słuchawkowego dla odsłuchiwania i przekazywania informacji głosowych, taka informacja zamieszczona jest w sygnale SDI. Wszystkie 4 wyjścia SDI wspierają talkback. 

9

Tytuły i grafiki

ATEM Television Studio HD może zapisać w pamięci aż do 20 twoich grafik lub logo. Wystarczy wrzucić plik poprzez oprogramowanie i cieszyć się możliwością używania go w transmisji na żywo. Istnieje również plug-in pozwalający na bezpośrednie przechwycenie grafik prosto z aplikacji Photoshop.

11

Kluczowanie w czasie rzeczywistym!

ATEM Television Studio HD pozwala na kluczowanie w czasie rzeczywistym z zielonego lub niebieskiego ekranie poprzez kluczowanie chrominancji. Oznacza to, że możesz wyciąć niepotrzebne elementy z obrazu i zamienić je na mapę, czy grafikę według własnego uznania. Kluczowanie wspiera chrominancję, wzorce, kształty i kluczowanie liniowe.

13

12

 

Profesjonalny mikser audio

Miksowanie audio w czasie rzeczywistym!

 

15

ATEM Television Studio HD pozwala na miksowanie audio z każdego źródła do każdego wyjścia. Możesz więc miksować audio ze złącz SDI z audio z HDMI. Odbywać może się to z poziomu panelu przedniego ale również z poziomu oprogramowania poprzez komputer. 

17

Oprogramowanie zarządzające

Używaj przełącznika z poziomu komputera!

W zestawie darmowe oprogramowanie pozwalające na wygodniejsze i zdalne zarządzanie ATEM Television Studio HD na Macu lub PC z Windows. Aplikacja wspiera wielu użytkowników oraz pełne zarządzanie zaczynając od przełączania, dostrajanie obrazu, wgrywaniu grafik a kończąc na miksowaniu audio.

18

19

20

21

Specyfikacja

 

Złącza

Ilość wejść wideo

8

Ilość wyjść

8

Wyjścia AUX

1

Standardy SDI

270Mb, 1.5G, 3G.

Wejścia audio

2 x XLR.

Wyjścia audio

Brak.

Połączenia Timecode

Brak.

Wejścia wideo SDI

4 x 10-bit SD/HD przełączalne z 2 kanałowym audio.

Wejścia wideo HDMI

4 x HDMI typ A, 10-bit SD/HD przełączalne z 2 kanałowym audio.

Wejście referencyjne

Tri-Sync lub Black Burst.

Wejścia wideo Re-Sync

Na wszystkich 8 wejściach.

Wyjścia SDI Program

5 x 10-bit SD/HD przełączalne.

Wyjścia HDMI Program

Brak.

Wyjście audio SDI

2 kanały w wyjściu SDI.

Wyjście komputerowe

Brak.

Ilość Multi-view

1

Wyjścia Multi-view

1 x HD-SDI i 1 x HDMI.

 

Standardy

Formaty SD

525i59.94 NTSC 4:3 lub 16:9, 625i50 PAL 4:3 lub 16:9

Formaty HD

720p50, 720p59.94
1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p50, 1080p59.94, 
1080i50, 1080i59.94

Formaty UHD

Brak.

Zgodność SDI

SMPTE 259M, 292M i 424M.

Próbkowanie wideo

4:2:2 10-bit

Precyzja kolorów

4:2:2 10-bit

Przestrzeń kolorów

4:2:2 YUV

Rozdzielczości komputerowe wejścia HDMI

720 x 480i 59.94Hz, 720 x 576i 50Hz, 1280 x 720p 59.94Hz 50Hz i 1920 x 1080p 23.98, 24, 25, 29.97,30, 50, 59.94 i 1920 x1080i 50 i 59.94Hz 60Hz.

Konwersja przestrzeni kolorów

Sprzętowo w czasie rzeczywistym.

Opóźnienie przetwarzania

6 Linii.

Mikser Audio

10 wejść 2 kanałowych.
Wybieralne Audio-Follow-Video On/Off.
Poziom i wierzchołek sygnału.
Regulacja wzmocnienia. Wyjście słuchawkowe z oddzielnym zarządzaniem dla Program, Talkback i Sidetone.

Oprogramowanie

Aktualizacje

Poprzez USB z Mac OS X lub Windows.

Konfiguracja

Poprzez ATEM Software Control Panel.

Systemy operacyjne

Mac OS X 10.10 Yosemite, 
Mac OS X 10.11 El Capitan lub wyższy.

Windows 8.1 64-bit lub Windows 10 64-bit.

Zasilanie

Zasilacz

1 x wewnętrzny 110 – 240V AC

Zużycie mocy

40W

Rozmiar

atem television studio hd imperial lg