Zidoo X10 Android Tv nagrywarka 4K HDR 10bit 2TB

Zidoo X10 - Android Smart TV Box 4K HDR HDD HDMI IN OpenWRTZidoo X10 - Android Smart TV Box 4K HDR HDD HDMI IN OpenWRT
Cena brutto
1498,00 zł
Producent: Zidoo
Przeciętny czas dostawy: 1 dzień
Szczegóły produktu

Opis

Odtwarzacz z zainstalowanym dyskiem SATA 3,5 - 2TB ( pozostałe oferty z dyskami )

Polecamy również pozostałe modele Zidoo X8 i X9s!

  f47d42bb415405533d6e9f2ff5d2f4c6

 

 

Najnowszy i najwyższy Android Smart TV Box z rodziny odtwarzaczy ZIDOO. Oferowany jest w nowej, eleganckiej obudowie pozwalającej na montaż dysku wewnętrznego 3,5" oraz ze wsparciem odtwarzania obrazów płyt BD-ISO oraz 3D BD-ISO z pełnym menu Blue-Ray.

Ponadto oferuje wsparcie najwyższej jakości obrazu Ultra-HD 4K 60Hz z HDR10, z 10bitową przestrzenią kolorów, dźwiękiem 7.1 HD-Audio, dwuzakresowym WiFi AC, Gigabitowym Ethernetem, wsparciem 3D-ISO, BD-ISO, automatycznym przełączaniem częstotliwości wyświetlania klatek, z wejściem HDMI IN 4K z możliwością nagrywania oraz funkcją Picture in Picture. Bogactwo złącz z możliwość zainstalowania dysku włącznie. Świetne parametry sprzętowe we współpracy z niezwykle dopracowanym oprogramowaniem i wykonaniem niczym odtwarzacze klasy Premium. czynią Zidoo X10 jednym z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych na rynku.


Ponadto:

Najwyższa jakość obrazu

           


Najnowszy chipset firmy Realtek zaprojektowany specjalnie do odtwarzania multimediów. Układ pozwala uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości współczesnych set top box'ów z systemami Android, Windows czy Linux nawet z najwyższej półki cenowej. Urządzenie posiada pełne wsparcie dla technologii HDR 10bit.

 

Unikatowy chipset Realtek  


Procesor RTD1295 64bit z modułem graficznym Mali-T820 GPU w pełni wspiera 4K UHD. Obraz jest niezwykle realistyczny, szczegółowy i pełen detali. Urządzenie wspiera wyświetlanie szerszego spectrum kolorów (BT.2020) i 10 bitową przestrzenią kolorów, co daje niewiarygodną możliwośc wyświetlania ponad biliona kolorów w przeciwieństwie do 16 milionów oferowanych przy 8 bitowych technologiach. Dzięki temu obraz jest jeszcze żywszy z płynniejszymi przejściami pomiędzy barwami.

Pełne wsparcie 4K@60Hz H.265/HEVC poprzez HDMI 2.0a

 


Zidoo X10 wspiera sprzętowe dekodowanie wideo H.265 i potrafi,  w przeciwieństwie do innych konkurencyjnych modeli, wypuścić rozdzielczość Ultra-HD 4K 60fps.

 

Wielokanałowe 7.1/5.1 HD-Audio oraz wsparcie DSD

 


Zidoo X10 wspiera wszystkie formaty HD-Audio, w tym Dolby True-HD, Dolby True-HD ATMOS, DTS:X, DTS-HD MA, 5.1/7.1 LPCM, DTS, i Dolby Digital AC3, zarówno downmix, jak i passthrough
przy odtwarzaniu w zainstalowanym standardowo w urządzeniu odtwarzaczu wideo lub KODI z zainstalowanym Zidoo Player. Absolutną nowością jest wsparcie przez urządzenie Android odtwarzania DSD po złączu USB. Wymagana jest instalacja aplikacji USB Audio Player Pro ze sklepu Google Play, dzięki której możemy bez problemu odtworzyć DSD w formacie dff, w tym DSD64/DSD128/DSD256 bez utraty jakości. Przez powyższą aplikacją można również odtworzyć FLAC w formacie do 24bit/192kHz.

 

Wysoka wydajność pracy w sieci

 
Zastosowanie karty sieciowej o przepustowości 1Gb oraz niesamowicie wydajnego modułu graficznego Mali-T820 GPU, wspartego oprogramowaniem firmy Zidoo, pozwala uzyskać niesamowicie wydajne odtwarzanie najbardziej wymagających materiałów 4K@60Hz w sieci lokalnej przy podłączeniu kablem sieciowy. Z kolei za niebywale szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz  802.11AC! Ponadto Zidoo posiada równolegle zainstalowany system OpenWrt pozwalający utworzyć z urządzenia serwers NAS z bogatymi możliwościami konfiguracyjnymi. Więcej: https://openwrt.org/

Preinstalowane KODI

 


Odtwarzacz multimedialny KODI 17.3 jest preinstalowany w ramach standardowego oprogramowania wraz z nakładką producenta - Zidoo Player, producent takie zestawienie nazwał ZDMC 17.3. Dzięki temu unikatowemu rozwiązaniu bezpośrednio w KODI jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie 4K@60Hz 10 bit czy 3D BD ISO. Jest to funkcjonalność nieosiągalna dla innych odtwarzaczy, cechująca produkty firmy Zidoo oraz HiMedia. Pozwala ona w prosty sposób połączyć możliwości multimedialne KODI z możliwościami sprzętowymi urządzenia, zarówno we wsparciu dla większości formatów, jak i wysokiej jakości obrazu

Świetne wsparcie producenta

 


Firma Zidoo cieszy się bardzo dobrą reputacją wsród użytkowników, oferując już od ponad 3 lat nowatorskie rozwiązania w swoich odtwarzaczach oraz świetne wsparcie techniczne iaktualizacje oprogramowania, stopniowo rozwijające możliwości swoich urządzeń o wsparcie nowych formatów oraz aplikacji. Aktualizacje oprogramowanie odbywają się automatycznie przez OTA.

Gwarancja polskiego sprzedawcy

 


Jesteśmy  dystrybutorem firmy Zidoo w Polsce. Świadczymy pełen serwis i gwarancje na każde z zakupionych przez nas urządzeń. Wszystkie odtwarzacze posiadają polską instrukcję obsługi oraz polską lokalizację, z popularnym menu głównym, klasycznym dla firmy Zidoo. Gwarancja 12 miesięcy. Rękojmia dla klientów konsumenckich zgodnie z obowiązującymi w UE przepisami.

Android 6.0 Marshmallow z pełnym dostępem do Google Play  


Zidoo X10 pracuje w oparciu o jedną z najlepszych wersji systemu Android, Marshmallow 6.0. Posiada pełny dostęp do platformy Google Play oraz aplikacji, gier czy programów dostępnych na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo w urządzeniu domyślne zainstalowana jest przeglądarka Google Chrome ze wsparciem Adobe Flash 11 oraz HTML5, YouTube(z możliwością cast'owania z urządzeń mobilnych Android), Netflix* oraz Skype


Bogate oprogramowanie.  


Oprogramowanie firmy Zidoo ponadto oferuję wiele możliwości od edycji wyglądu czy skrótów po bogaty dostęp do konfiguracji urządzenia. W każdej z aplikacji fabrycznych otrzymujemy szeroki wachlarz możłiwości od pobierania napisów w locie czy wygodnego przeglądania zasobów multimedialnych.

OpenWRT  


Urządzenie posiada również system OpenWRT pozwalający na korzystanie z urządzenia jako serwera NAS. Więcej: www.openwrt.org 

2GB RAM + 16GB pamięci wewnętrznęj  


Zastosowanie 2GB szybkiej pamięći DDR3 RAM pozwala na szybką i wydajną pracę, pozwalając na korzystanie z wielu aplikacji w tym samym momencie. Wbudowane 16GB pamięci wewnętrznej eMMC 5.0 pozwala na wygodne instalowanie najpopularniejszych aplikacji. W razie potrzeby pamięć można powiększyć przez podłączenie dysku SATA, USB oraz czytnik kart pamięci. Zidoo X10  świetnie pracuję również w sieci korzystając z popularnych protokołów SMB, UPNP czy NFS.

Wsparcie 23.976 / 29.970 klatek  


Automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23/24i 30 fps - łagodne odtwaranie wszystkich formatów. Brak tej funkcjonalności z wiekszości odtwarzaczy Android stwarza często problemy użytkownikom. W Zidoo X10 ta funkcjonalność została dopracowana znakomicie.

Wsparcie 3D BD ISO i BD ISO

 


Preinstalowane KODI 17.3 z ZDMC player wspiera odtwarzanie obrazów płyt 3D BD ISO oraz pełnych rip'ów BD-ISO z pełnym menu Blu Ray, dającym możliwość pełnego zarządzania materiałe.

Wejście HDMI IN 2.0 z możliwością nagrywania, streamowania oraz PIP.

 
Złącze wejściowe pozwala podłączyc każde źródło HDMI do 4K z możliwością nagrywania ( tylko źródła niezabezpieczone HDCP )  w jakości do max 1080p. Ponadto źródło wejściowo możemy streamować w ramach sieci lub wyświetlić w ramach funkcji PIP - Picture in Picture.

Sterowanie z urządzeń mobilnych Android

 

Zarządzania urządzeniem jest możliwe z poziomu telefonu/tabletu z systemem Androidem dzięki wygodnej aplikacji Box RC. Sterowanie KODI standardowo można realizować z pomocą aplikacji KODI Remote czy Yatse. Możliwe jest również udostępnianie ekranu z telefonu czy tabletu na ekranie telewizora, czyli tzw. lustrzane odbicie (MiraCast i AirPlay-po zainstalowaniu aplikacji HappyCast) oraz odtwarzanie multimediów przez DLNA

Kieszeń SATA 3,5"
 


Kieszeń na dysk twardy 3.5" o pojemności, aż do 8TB. Jest to idealne rozwiązanie dla osób posiadających bibliotekę multimedialną bogatą w filmy czy muzykę oraz niezastąpione rozwiązanie przy funkcji NAS'a. W ofercie odtwarzacz z dyskiem HDD 2TB sformatowanym i gotowym do pracy.

Bogactwo portów  


HDMI 2.0a out, HDMI 2.0 input, kompozyt AV, TOSLINK, SATA, Bluetooth 4.0, 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, karta microSD, RJ45.

Wysokiej jakości podzespoły  


Produkty Zidoo charakteryzują się niebywałą dbałością o szczegóły oraz niezawodnością. X10 zamknięty jest w eleganckiej szarej, aluminiowej obudowie z wyświetlaczem fluorescencyjnym na froncie ukazującym parametry dotyczące sygnału. Jakość wykonania równa do klasycznych, eksluzywnych odtwarzaczy sieciowych. Porty zewnętrzne są pozłacane dla uzyskania wysokiej jakości połączeń.

Zawartość opakowania  


Zidoo X10, Pilot IR,  kabel HDMI, kabel AV, zasilacz, 2x antena WiFi, dysk HDD 3TB

*nie bierzemy odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie oprogramowania firm trzecich, w tym Netflix, Showmax i podobnych w przyszłości, oraz wprowadzane przez te firmy zmiany.


Chcesz uzyskać HD Audio z sygnałów 4K i korzystać ze starszego amplitunera/wzmacniacza poprzez HDMI/Toslink? Skorzystaj z naszego rozdzielacza HDV-B11A!

Recenzje:

Recenzja Zidoo X10 na portalu HD Opinie.

"Alternatywa dla PC w salonie, kontynuacja: Zidoo X10"

  Specyfikacja

x10spec

Oferta wraz z dyskiem 2TB SATA, RPM 5400 lub 7200. Dysk sformatowany i skonfigurowany do pracy urządzeniem.