JRiver Player F105D

GDA F105D-BQ200GDA F105D-BQ200
Cena brutto
1340,00 zł
Producent: GDA
Przeciętny czas dostawy: 2 dni
Szczegóły produktu

Opis

Sprawdź JRiver w konfiguracji z innym mini PC z oferty C4i.

Sprawdź alternatywne rozwiązania: Daphile, FooKo oraz inne wersje F105D

Jriver newsletter

JRiver to genialny choć komercyjny program (koszt na system Windows ok 50USD) pozwalający z niezbyt kosztownego sprzętu wycisnąć maksimum możliwości dźwięku high end a dodatkowo radzący sobie nieźle z formatami wideo 4K@30Hz lub nawet 4K@60Hz. Warunkiem jest podpięcie wysokiej klasy przetwornika DAC najlepiej USB na analog z obsługą DSD-taki jak widoczny na zdjęciu powyżej - Matrix X Sabre PRO.

Jak to zrobić i jaki sposób skompletować i skonfigurować sprzęt - opisujmy poniżej:

Potrzebny jest mini odtwarzacz z systemem Windows, koniecznie bezwentylatorowy, a dalej już tylko przetwornik USB na analog . Wyjście analogowe audio z przetwornika należy połączyć do wzmacniacza audio /kolumn aktywnych lub słuchawek.

JRiver SS panel sterowania  odtwarzanie kopii pyty SACD 6

JRiver Media Center 24 po ostatnich aktualizacjach oferuje wiele nowych możliwości -opiszemy je poniżej – wymagają one instalacji testowej lub zakupu licencji programu Jriver MC24.

Najlepsze rezultaty osiągniemy jednak dopiero po przy użyciu odpowiedniego sprzętu czyli : odtwarzacza mediów-transportu najlepiej w systemie Windows 10 Pro (mini PC nie musi mieć wyżyłowanych parametrów i szybkości , wystarczy 4GB pamięci RAM DDR3 i dysk minimum 64 GB) oraz przetwornika cyfrowo analogowego USB na analog z natywnym odtwarzaniem plików DSD najlepiej na chipie SABRE ES9038PROu oraz dalej dobrej jakości toru wzmocnienia stereo ( integra stereo lub przedwzmacniacz i końcówka mocy oraz kolumny albo wzmacniacz słuchawkowy i nauszniki stereo).

Za odtwarzanie muzyki odpowiada zainstalowanie na komercyjne oprogramowanie jriver MC24 potrafiące w parze z przetwornikiem ESS SABRE natywnie odtwarzać pliki 384kHz/24 bity lub DSD 256/512.

Sterować zdalnie odtwarzaczem możemy w pełni przez interfejs web mini jriver control panel z zewnętrznego komputera /tabletu/telefonu przez wpisanie adresu IP i odpowiedniego portu

JRiver SS JRIVER CONTROL PANEL  sterowanie cakowicie bez podczania  monitora zewntrznego 5

Zatem do obsługi audio nie jest potrzebny telewizor, przy ustawienie programu jriver na autostart otrzymujemy bardzo wygodne urządzenie, wysokiej klasy odtwarzacz audio

Najnowsza wersja Jriver Media Center MC24 uzyskała kilka dodatków ułatwiających słuchanie najwyższej jakości strumieni radiowych z internetu. FLAC jest bezstratnym formatem równym lub wyższym jakością oryginalnej płycie CD. Pliki dsf, dff są wynikowymi plikami 1 bitowymi powstałymi po konwersji obrazu płyty SACD. Istotne jest aby te pliki lub obrazy płyt SACD odtwarzać w systemie DSD Native nie zaś z konwersją do PCM czyli DOP. Taką konwersję zapewni tylko odpowiedniej klasy przetwornik USB na analog podłączony do urządzenia mini PC z programem Jriver. Program jriver należy skonfigurować do przetwornika i ustawić na nim odtwarzanie DSD co jest jednak bardzo łatwe i intuicyjne w porównaniu z mozolnymi ustawieniami np. konkurencyjnego programu foobar do odtwarzania plików DSD Native.

Dostępne nowe funkcje Jriver:

Radio JRiver  oferuje cztery nowe bezstratne strumienie radiowe . Są w 100% w formacie flac więc otrzymujesz wyższą jakość niż w Spotify i większości innych serwisów.  Cztery nowe strumienie radiowe noszą nazwy   Jazz, Rock, Classical i Eclectic i oferują adekwatne strumienie poszczególnych gatunków muzycznych.

Radio Paradise, jest również strumieniem FLAC, zaprogramowane przez Billa and Rebekę Goldsmith z firmy Paradise, California.

Oba radia : Radio Paradise i Radio JRiver oferują doskonałej jakości odbiór muzyczny. Niektórzy słuchacze przeznaczają drobne datki na radia pozwalające im się rozwijać. Firma bardzo dziękuje donatorom. Serwisy oferują bezpłatne okresy próbne więc możesz je wypróbować czy są odpowiednie.

JRiver SS panel sterowania  bibliotek 1

JRiver SS radio panel sterowania 4

Wideo: Aktualnie Jriver MC24 jest kompatybilne z obsługą Blu-ray Menu I wspiera rozdzielczości zależne od karty wideo komputera do 4K@60.

Uaktualnienia:

Wcześniejsze wersje MC możesz je upgradować ze zniżką upgrade at a discount.  Dotyczy np MJ8, MC10, MC11, MC23 .

Kupujesz pierwszy raz jriver

Jeśli kupujesz pierwszy raz program pobierz i zainstaluj aby rozpocząć- otrzymasz miesięczny okres próbny.

Zwiększone wsparcie WDM dla serwisów muzycznych i wideo

WDM to wbudowany sterownik dźwięku JRiver sound driver który może zostać użyty przez dowolny inny program uruchomiony na komputerze. Przekazuje on wysokiej jakości dźwięk poprzez silnik Jrivera , w ten sposób można np. Użyć jrivera aby dodać efekty, sterować głośnością itp. Podczas odtwarzania audio przez inny program czy przeglądarkę. Działanie o którym mowa jest zgodne z Tidalem i Spotify oraz Netflixem i Amazon Video Prime.

Tidal Fix: Mieliśmy ostatnio zgłoszenia od niektórych użytkowników o braku działania Tidala w najwyższej rozdzielczości . Problem został rozwiązany w najnowszym oprogramowaniu firmowym in 24.0.46 I .

Zgodność z głośnikami sieciowymi SONOS

JRiver może przekazywać dżwięk na głośniki SONOS. Głośniki są widoczne na ekranie -wyboru (Playing Now).  Wybierz kontent audio i myszą przenieś go na SONOSA. Więcej informacji na forum JRiver.

JRiver SS panel sterowania  bibliotek 2

Audio na żądanie :

Jriver control panel to nowa aplikacja webowa. Wbudowany w system Jeriver Media center

Panel można otworzyć w dowolnej przeglądarce – i służy on do kompleksowego sterowania systemu jriver z obsługą wielu stref i odtwarzaniem różnych kontentów w każdej ze stref.

W połączeniu z aplikacjami radiowymi Radio JRiver jest to proste i zarazem potężne rozwiązanie . Wystarczy kilka kliknięć aby zagrała muzyka.

Zgodność z ekranami dotykowymi

Panel został zaprojektowany do współpracy z ekranem dotykowym na dowolnych urządzeniach komputerach, telefonach i tabletach.

Zgodność z Airplay

JRiver Id  działa jako  punkt końcowy Airplay. Oznacza to że możesz odtwarzać dźwięk na urządzeniach Apple (iOS lub OSX) lub odczytywać z nich zawartość i odtwarzać na urządzeniu końcowym jriver .

Dane techniczne

Procesor CPU Intel® N3450
Frequency  1.1 GHz (do 2.2 GHz, Quad-Core)
BIOS AMI EFI 64 Mbit
Chipset Zintegrowany
Pamięć Typ DDR3L-1600MHz
Socket 1 x 204-pin SO-DIMM DDR3L
Max. Rozmiar 2 GB (opcjonalnie max. 6 GB tj. 2+4GB)
Grafika GPU Zintegrowany Intel® HD Graphics 500
Silnik graficzny DirectX 12.0, OpenGL 4.3, OpenCL 2.0
VGA 1 x VGA (Max. 2048 x 1536@60Hz)
DP 1 x DP (Max. 4096 x 2304@60Hz)
HDMI 1 x HDMI (Max. 3840 x 2160@30Hz)
Sieć Kontroler Realtek 8111F, Gigabit Ethernet, wsparcie Wake-on-LAN
Bezprzewodowe WiFi 802.11ac oraz BT 4.0
Interfejs 2 x RJ45
Wejścia / Wyjścia USB 3 x USB 3.0, 3 x USB 2.0
Wyjścia wideo 1 x VGA, 1 x DP1.2 , 1 x HDMI1.4b
LAN 2 x RJ45
Audio

1 x MIC-IN, 1 x AUDIO OUT oraz MINI TOSLINK
(na jednym złączu)

Kompatybilność audio

 

DSD  
Diody LED 1 x Zasilanie, 1 x dostęp HDD
Dane SATA 1 x 2.5" SATA kieszeń (Max wysokość 7.5mm)
mSATA 1 x mSATA III
  1x M.2 typ 'B key' (2242/2280) for SSD
JAHC (JEHE Patented Tech) Autostart przy podłączeniu
zasilania
Tak
Sterowanie zasilaniem Tak, kontroler IR
Wake On Lan Tak
System operacyjny Windows 10 Pro Tak
Zasilanie Zasilanie DC-IN
Zasilacz 19V 2.1 A
Parametry inne Wymiary
(W × D × H)
190mm x 149mm x 26mm
Chłodzenie aktywne Brak
Obudowa Metalowa
Mocowanie Biurko/Do ściany/System VESA(opcjonalny)
Waga 0.8 kg
Środowisko pracy Temperatury pracy 0℃ ~ 40℃ przy przepływie powietrza 0.7m/s
Temperatura przechowywania -20℃ ~ 60℃
Wilgotność względna 95%@40℃ (bez skraplania)
Certyfikaty EMC CE, FCC Class B, CCC
Bezpieczeństwo CE, FCC LVD, CCC