C4i na targach Audio Video Show

W dniach 17-19 listopada 2017 roku mieliśmy  przyjemność zaprezentować produkty C4i na targach Audio Video Show 2017 w Warszawie, a dokładnie na PGE Stadionie Narodowym w strefie słuchawek. Była to już 20, jubileuszowa edycja największej wystawy sprzętu AV w Polsce oraz drugiej co do wielkości imprezy tego typu w Europie.
 

W tym roku organizator ponownie ogłosił rekordową ilość wystawców. Targi odbyły się w trzech lokalizacjach, w hotelu Sobieskim, sąsiadującym z nim hotelu Golden Tulip oraz wzbudzającym największe zainteresowanie odwiedzających - Stadionie Narodowym.


To właśnie tu wystawiali się najwięksi producenci sprzętu Hi-Fi i też wyłącznie na Stadionie Narodowym mieliśmy okazję znaleźć jedyną w swoim rodzaju - strefą słuchawkową, czyli powierzchnię o ponad 1000 m² zrzeszającą wystawców prezentujących najwyższej jakości sprzęt, na który składały się nie tylko słuchawki, ale i przetworniki DAC, wzmacniacze, odtwarzacze i wiele, wiele innych najwyższej klasy produktów.

Również w tym roku C4i miało przyjemność wystawić swoje samodzielne stoisko w strefie słuchawkowej, prezentując jeszcze więcej czołowych produktów z oferty.


Garść zdjęć z tegorocznej edycji:

 
     
     
     
     

 

a tak prezentował się rack, prezentujący 4 niezwykle zróżnicowane, wysokiej jakości tory audio.

 

c4i-audio-video-show-2017   c4i-audio-video-show-2017

 

Dwa słowa o prezentowanych urządzeniach:


    Tradycyjnie już przy okazji targów Audio Video Show pokazaliśmy najnowsze produkty Matrix Audio, w tym najnowszego flagowego DAC'a opartego na ESS Sabre z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym - Matrix X-Sabre Pro.
     

Matrix Audio X-Sabre Pro z LibreElec mini - zestaw HiFi

   Matrix X-Sabre Pro


Obok X-Sabre Pro zaprezentowaliśmy świetnego M-Stage'a HPA-3B oraz najpopularniejszego na polskim rynku Mini-i Pro 2S
https://www.c4i.com.pl/images/stories/Matrix/HPA-3B/05.png          Matrix-Audio-Mini-i-pro-ipro-minii-2s-2-s-32-bit-32bit-384khz-dxd-dac-Audio-tył-panel-back-złącza-wejścia-wyjścia-input-output-przód-front-pilot-zestaw-rm2-rm-optyczne-koaksjalne-aptx
Matrix HPA-3B
 
Matrix Mini-i Pro 2s
     

    
  Ostatnim prezentowanym przetwornikiem był rewelacyjny DS5 firmy AMI MUSIK.
ami-musik-ds5-dac
AMI Musik DS5
     
Odsłuch był możliwy przy współpracy rewelacyjnych słuchawek Meze 99 Classics oraz klasycznych HD598 firmy Sennheiser.
   
 Meze 99 Classics    Sennheiser HD598
     

     
Jednym ze źródeł dla przetworników był mini komputer PC GDA F210U z systemem Windows z zainstalowanym oprogramowaniem foobar i jriver  
     
f210-giada-gda-windows-android-linux-intel-mini-pc   
     
Pokazaliśmy też pierwszy Vorke V2 Plus - najwyższy w naszej ofercie Mini PC z super wydajnym procesorem Intel i5-7200, 8GB pamięci RAM/dysk SSD 128GB
vorke-mini-windows-pc-intel-i5-8gb-ram-128-ssd

     

Ponadto, pierwszy raz zaprezentowaliśmy też szerszej publiczności możliwości odtwarzaczy multimedialnych 4K HDR10 czołowych marek z oferty C4i - Zidoo, Egreat i HiMedia. Wszystkie pokazane na Audio Video Show odtwarzacze pracują w oparciu o system Android i płynnie odtwarzają materiały 4K UltraHD 60Hz z HDR10. Ponadto w pełni wspierają dźwięk wielokanałowy passthrough z HD-Audio, w tym najwyższe formaty Dolby Atmos oraz DTS:X. Urządzenia odtworzą niemal każdy formaty AV, w tym BD-ISO i 3D BD-ISO.


Wybrane modele pozwolą również na natywne odtwarzanie dźwięku 24bit/192kHz po HDMI i USB, natomiast model Zidoo X10 (X9S,X8) oparty na jednoukładowym procesorze Realtek RTD1295 również po złączu optycznym. Warte uwagi jest coraz większe wsparcie Android TV Box'ów dla odtwarzania z wykorzystaniem złącza USB min. plików DSD z pomocą np. USB Media Player.

   
     
        
 android-smart-tv-box-4k-hdr-odtwarzacz-multimedialny-sieciowy-zidoo
 
android-smart-tv-box-4k-hdr-odtwarzacz-multimedialny-sieciowy-egreat   android-smart-tv-box-4k-hdr-odtwarzacz-multimedialny-sieciowy-himedia
   
Pokazaliśmy również możliwości odtwarzacza opartego na LibreElec(Linux) na przykładzie modelu KII Pro. Bazujący na KODI niezwykle wydajny player 4K z wbudowanym tunerem DVB-T2/DVB-S2 z możliwością  enkodowania w sieć odbieranych kanałów (usługa TVHedend) a przede wszystkim z możliwością natywnego odtwarzania przez USB plików flac 24bity/19kHz co było przedmiotem pokazu. Całości dopełnia możliwość zdalnego sterowania w/wymienionych odtwarzaczy z dowolnego urządzenia bez konieczności włączania podglądu na telewizorze.
     
libreelec-kii-pro-tvheadend-linux-openelec-4k-tuner-dvb   
     
     

     
    Ofertę urządzeń audio uzupełniła duńska marka Scansonic - producent świetnej jakości kolumn głośnikówych oraz radioodbiorników cyfrowych. Przy okazji Audio Video Show pokażemy między innymi:
 
Kolumny aktywne Scansonic M5Btl ze wstęgowym tweeterem oraz wsparciem Bluetooth aptX. Monitory uzupełniał subwoofer Scansonic S12 o mocy 120W, który kompozycyjnie będzię również współgrał również z serią S5 Active.
     
 
m5-m5btl-scansonic-kolumny-głośniki-monitory-podstawkowe-bluetooth-aptx-wstęgowy-tweeter   S12-subwoofer-scansonic
     

     
  Obok duńskich produktów zaprezentowaliśmy również drugiego asa w naszej talii prodcentów radioobiorników, czyli szkockią firmę Revo z modelem SuperSystem obsługującym radio internetowe, FM, DAB, przesył DLNA, bluetooth aptX i Spotify Connect.
     
Revo-SuperSystem-radio-cyfrowe-internetowe-fm-dab-wifi-lan-spotify-dlna-flac
     

     
    Przy okazji targów zaprezentowaliśmy też Państwu najwyższej jakości okablowanie HDMI amerykańskiej firmy SCP oznaczone certyfikatem Premium.

Kable jako jedne z niewielu na rynku gwarantują przesył sygnałów 4K z HDR, dzięki obsłudze przepustowości 18Gbps!
     
scp-hdmi-kabel-premium-4k-hdr-18gb-18gbps   scp-hdmi-kabel-premium-4k-hdr-18gb-18gbps
     
     
 
     
     
Zapraszamy za rok!
     
     
    Zespół C4i